Dalīties „Vai Bigbank Skrien Latvija turpinās dominēt Kaimiņš un Kažemāka?“

Vai Bigbank Skrien Latvija turpinās dominēt Kaimiņš un Kažemāka?

Kurzemē par seriāla “Bigbank Skrien Latvija” kopvērtējuma punktiem turpināsies nikna cīņa. Pēc pirmajiem trim posmiem iezīmējušies līderi visās distancēs. Šogad spožu sniegumu demonstrējušais ogrēnietis Kristaps Kaimiņš, kas pusmaratonu un maratonu ieskaitē tuvāko sekotāju – savu vārda brāli Kristapu Bērziņu – apsteidz par visai zīmīgajiem 42 punktiem.

Sieviešu konkurencē vadību uzņēmusies Anita Kažemāka no Preiļiem, kura ir vienīgā garo distanču skrējēja ar vairāk nekā 2900 punktiem. Tiesa, Bigbank Skrien Latvija ceturtajā posmā jaunā Latvijas čempione maratonā neskries 42,195 kilometru garo distanci, jo šobrīd gatavojas startam pasaules čempionātā.

Ceturtdaļmaratona (10-12km) skrējēju kopvērtējumā pēc trim posmiem visvairāk punktus nopelnījuši Jānis Mežiels un taku skriešanas pasaules čempionāta Latvijas izlases pārstāve Laura Čakle.

“Bigbank Skrien Latvija” satelitdistanču piecu kilometru skrējienos šosezon vislabāko sniegumu pirmajos posmos demonstrējuši Jānis Razgalis un Gundega Heidingere.

Tikmēr komandu cīņās vislabāk veicas komandai “Adidas”, kuras sastāvs ir gana olimpisks. Tajā satelitdistances skrien divkārtējā olimpisko spēļu dalībniece Agnese Pastare, jaunais valsts rekordists un Latvijas čempions Valērijs Žolnerovičs, kuram arī nav sveša olimpisko spēļu gaisotne. Komandai allaž maksimālo punktu skaitu sarūpē arī Rio maratonu skrējusī Ilona Marhele.

Ventspils maratona rīkotājs Andris Valerts sarunā ar “Sportland Magazine” apstiprināja, ka ātrākie seši maratonisti saņems naudas balvas no 70 līdz 500 eiro, kamēr pusmaratonistiem tiks naudas balvas no 50 līdz 300 eiro abiem dzimumiem.

Savukārt vietējie uzņēmumi “VK Tranzīts” un “Bioventa” parūpējušies par 700 eiro prēmiju skrējējiem, kuri labos trases rekordu, kā arī papildus 500 eiro par nacionālā rekorda labošanu.

Tas nozīmē, ka svētdien, 18.jūnijā plkst.10 ar lielgabala šāvienu četru apļu distancē dosies ne tikai pašmāju ātrākie skrējēji, bet arī viesi no tuvējām kaimiņvalstīm. 100 ātrākie maratona finišētāji saņems īpašo Ventspils maratona kreklu.

Tikmēr pārējie baudīs skrējienu, kuru tradicionāli krāšņos karsējmeiteņu šovi un bunģieru radītie ritmi, kas būs sadzirdami trases otrā galā. Ierasts, ka vairāk nekā divi tūkstoši skrējiena dalībnieki jau nedēļu pirms Līgo svinībām aizsāk latviskāko svētku atzīmēšanu.

Taču maratona svinības sāksies jau dienu iepriekš, sestdienā, 17.jūnijā, kad risināsies sadraudzības pasākums cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bērnu skrējieni un mazuļu rāpošanas sacīkstes, kā arī izslavētā makaronu ballīte jeb Pasta Party, kurā skrējēju čalas papildinās īsta Boloņas mērce mērce uz pilngraudu makaroniem. Protams, maratona dienā neizpaliks ierastā aukstā zupa un maratonistu īpašā apkalpošana pēc varoņdarbiem distancē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

SKRIET VAR ARĪ ZIEMĀ

Cilvēka organisma pielāgošanās spējas aukstajam laikam ir labākas, nekā mums dažkārt šķiet. Izvēloties pareizo apģērbu, apavus un tempu, skriešanas treniņus…

Nākamais raksts:

Ventspilnieks 55 gadu vecumā skries savu pirmo maratonu

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk