Dalīties „Vai visi sporta dzērieni ir vienādi?“

Vai visi sporta dzērieni ir vienādi?

Šis un daži citi mīti ir leģendas, kas saistās ap sporta uzturu, ko mēs pārbaudījām un apspriedāmies ar Science in Sport (SiS) komandu. Atstājiet komentāru, kāda ir jūsu pieredze?

1. Cukura uzņemšana fiziskās slodzes laikā ir slikta.

Cukurs, glikozes formā, ir vissvarīgākais enerģijas avots intensīvai izturībai. Vairāki pētījumi liecina, ka, lietojot glikozes, fruktozes, maltodekstrīna un citu ogļhidrātu avotus, kurus fiziskās slodzes laikā var viegli pārveidot par glikozi, tas veicina treniņu un ilgstošāku skriešanu ilgāk par stundu. Glikozi un fruktozi klasificē kā vienkāršus cukurus, kuriem nepieciešams vairāk šķidrumu sagremot un absorbēt. Tomēr maltodekstrīns ir sarežģīts cukurs – ērtākā ogļhidrātu forma, kas paredzēta treniņiem kā arī sacensībām, ar vismazāko ietekmi uz jūsu gremošanas sistēmu.

Neskatoties uz to, daudzi skrējēji joprojām neizmanto sporta dzērienus un enerģijas želejas, kas satur vienkāršus cukurus, jo tie ir pieraduši domāt par cukuru kā “sliktu”. Bet cukurs ir tikai slikts, kad jūs neskrienat. Kad jūs skrienat, tas ir labs.  Jūs atradīsiet ērtus produktus no SiS diapazona, lai uzlādētu sevi nākamajā sacīkstēs.

2. Optimāla makroelementu attiecība.

Vai jūsu diēta ir 60% ogļhidrātu, 20% tauku un 20% olbaltumvielu? Vai tas būtu 40/30/30 procentiem? Vai arī optimālā makroelementu attiecība pret izturību ir kaut kas cits? Faktiski nav tādas lietas kā optimāla makroelementu attiecība kas der pilnīgi visiem.

Atsevišķiem skrējējiem ir vajadzīgi trīs dažādu makroelementu daudzumi atkarībā no tā, cik daudz viņi trenējas. 60/20/20 barības vielu modelis varētu būt ideāls vienam skrējējam, bet kādam citam tas nederēs. Prasība pēc ogļhidrātiem visvairāk mainās no treniņu daudzuma. Padomājiet par ogļhidrātu absolūto daudzumu, ne  procentos. Vidēji skrējējam ir nepieciešami apmēram 3-5 g ogļhidrātu uz kg ķermeņa svara dienā. Bet elites skrējēji, kuri trenējas  20 stundas nedēļā vai ilgāk, var prasīties divreiz lielāku summu.

3. Pirms sacensībām ir nepieciešama ogļhidrātu uzlāde.

Praksē, kā palielināt uztura bagātinātās ogļhidrātu devas dienās pirms sacīkstes, ir iecienīts rituāls lielākajai daļai skrējēju. Bet vai tas tiešām ir nepieciešams? Ogļhidrātu uzņemšana, veicot vairākus pētījumus, neietekmē sniegumu sacīkstēs, kas ilgst mazāk nekā aptuveni 90 minūtes. Arī tā iedarbība ir minimāla pat ilgākajās sacīkstēs, ja sacensību laikā jūs patērējat pietiekami daudz ogļhidrātu. Tas nozīmē, ka tas nekaitē. Tātad, ja tas dod jums pārliecību, ejiet uz priekšu un uzlādējat to. Cita starpā, dažādas sulas vai SiS GO Energy ogļhidrātu dzēriens darbojas labi.

 

4. Muskuļu krampjus izraisa nepietiekama magnēzija uzņemšana.

Ideja, ka slodzes laikā muskuļu krampjus izraisa nepietiekams vienas barības vielas trūkums, piemēram, magnija vai citu elektrolītu, vai arī nepietiekamas hidratācijas uzņemšana – tas pamatojas uz vienu nepilnīgu pētījumu, kas tika veikts gandrīz pirms gadsimta.

Jaunākā zinātne ir skaidri pierādīts, ka krampju risks tiek veikts ar vairāku faktoru “sinerģiju”. Ja līdz šim ir bijis populāri paaugstināt magnija daudzumu, labāk pievērsiet uzmanību veselīgai barības vielu kombinācijai, ko jūs zaudējat, svīstot. Vienkāršs nātrijs (Na) ir vispirms, pēc kalcija, kālija, magnija un visu citu minerālu daudzuma. Bez šīm barības vielām organisms nespēj absorbēt un saglabāt ūdeni pietiekami, lai jūsu muskuļus noturētu hidrotētus. Tas ir iemesls, kāpēc mēs iesakām  minerālizētu dzērienu, lai iepriekš sagatavotu un uzņemtu škidrumu pirms treniņu un sacīkstes. Viena no iespējām, izņemot minerālūdeņus, ir SiS GO Hydro tabletes – to jūs varat dzert bez sāļa garšas, nekarbonizētas, bet ar optimālu minerālvielu daudzumu.

Vienkārši pieminēt: starp “krampju faktoriem” ir arī neiromuskulārais nogurums.

https://www.youtube.com/watch?v=5fL_F89R8Tk

5. Visi sporta dzērieni ir vienādi.

Ir veikti daudz pētījumu par sporta dzērieniem. Tādējādi daudziem produktiem ir viena un tā pati pamatformula – tādu sastāvdaļu kombinācija un koncentrācija, kas ir pierādījuši, ka tās strādā. Bet joprojām pastāv dažas būtiskas atšķirības, kas dažus produktus parasti padara efektīvākus par citiem. Viens no aspektiem, kas jāpatur prātā, ir sekot cukura saturam ingredience sarakstā. Pēc tam sekojiet informācijai par uzturvērtību, norādot “ogļhidrāti” un “kuru sastāvā ir cukuri”. Otrais numurs atklāj vienkāršu cukuru daudzumu produktā.

Atceries mītu Nr. 1? (Ritiniet uz augšu, ja jūs neatceraties) Dzēriens, kurā lielākā daļa ogļhidrātu ir gatavoti ar vienkāršiem cukuriem, ir efektīvs diezgan lielos attālumos, un šādam produktam ir nepieciešams vairāk ūdens sagremot un uzsūkties. Ja produkts satur sarežģītus cukurus, piemēram, maltodekstrīnu, tas absorbē mazāk šķidruma, enerģijas līmenis paliek stabilāks un noturīgāks, un jums ir mazāks risks traucējumiem jūsu hidrolīzes laikā jūsu sacensībās. SiS sporta dzērieni ir starp tiem, kuriem ir maltodekstrīns.

Science in Sport ir pasaules klases sporta uzturs, kas ir uzticams olimpiskajiem medaļniekiem un elites sportistiem. SiS klāsts ir pieejams Sportland veikalos

NB! Līdz 10.09 jūs atradīsit labu darījumu “Science in Sport energy gels” Sportland veikalos !

 

Komentāri

  1. Ilze

    Lūdzu nākamreiz pēc google tulkotāja iedodiet tekstu izlasīt dzīvam cilvēkam..

  2. L.L.

    Noderīga informācija kopumā, un patīk ka pārāk ”nesit cauri” reklāma konkrētajam zīmolam.
    Taču patiešām – tulkojums vietām liek smaidīt, vietām apdomāt, vai rakstītais ir pareizi saprasts 🙂

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Trūkstošais septiņnieks

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk