Dalīties „Trūkstošais septiņnieks“

Trūkstošais septiņnieks

Latvijas basketbola izlase jau pāris nedēļas gatavojas kārtējam Eiropas čempionāta finālturnīram. Kopā ar komandu ir arī tās lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis, turklāt palīdzēs arī otrs Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētājs Dāvis Bertāns. Sastāvs ir teju optimāls, tomēr arī šogad netrūka pāris atteikumu valstsvienībai, tāpēc Sportland Magazine apzināja tos septiņus basketbolistus, kuri šogad izlasē tikpat labi arī varēja būt.

Foto: Latvijas Basketbola savienība

Anžejs Pasečņiks

Noteikti zīmīgākais no šiem septiņiem basketbolistiem ir 21 gadu vecais centrs Anžejs Pasečņiks, kuru šogad NBA draftā ar 25.numuru izvēlējās Filadelfijas “76ers”. Ilgu laiku bija neziņa, vai viņš šogad spēlēs izlasē, tomēr pāris dienas pirms treniņnometnes sākuma spēlētājs pieņēma lēmumu šogad komandai nepievienoties. Grūti spriest, cik liela šajā jautājumā bija paša Pasečņika izvēle un cik viņa aģenta, “76ers” un Spānijas kluba Grankanārijas “Herbalife”, kur Latvijas basketbolists spēlēja iepriekšējā sezonā. Neilgi pēc drafta tika nolemts, ka spēlētājs vēl vismaz vienu gadu paliks “Herbalife” komandā, tomēr ir skaidrs, ka viņam, mēģinot izlauzt ceļu uz pasaules basketbola meku, ir nepieciešams uzlabot savu fizisko sagatavotību, jo ar tādu masu zem NBA groziem būs grūti. Tāpēc tika nolemts, ka Pasečņiks šo vasaru strādās individuāli.

Pasečņiks Latvijas izlasei noteikti būtu noderējis, jo ar Porziņģi viņam ir ļoti labas attiecības, turklāt abi kopā spēlēja 2014.gada Eiropas U-18 čempionātā un līdzjutēji viņus sauca par “dvīņu torņiem”. Porziņģis vairāk ir spēka uzbrucēja pozīcijas spēlētājs, tāpēc valstsvienības pirmais centrs, visticamāk, šogad būs Mārtiņš Meiers, kamēr par vēl viena kandidāta Iļjas Gromova atbilstību Eiropas čempionāta līmenim varētu diskutēt. Līdz ar to prognozējams, ka Pasečņika pienesums izlases kopējā katlā būtu bijis visai liels.

Mareks Mejeris

Vēl viens basketbolists, kurš šogad atteica izlasei, bija spēka uzbrucējs Mareks Mejeris, kurš ir viens no Latvijas čempiones “VEF Rīga” līderiem. Viņa nespēlēšana valstsvienībā nāca kā neliels pārsteigums, jo šis atlētiskais basketbolists jau vairākus gadus bijusi viena no komandas pamatvērtībām, tomēr šāda izvēle pamatojama ar personiskiem apstākļiem. Tiesa, starp uzbrucējiem Latvijas izlasē šogad ir gana liela konkurence, jo pievienojušies Porziņģis, Dāvis Bertāns un Rolands Šmits, kuri pirms tam valstsvienībā spēlējuši mazāk vai vispār nemaz.

Rolands Freimanis

Spēka uzbrucējs Rolands Freimanis aizvadīja atzīstamu sezonu Turcijā, kur Ušakas “Muratbey” rindās vidēji iemeta 12,9 punktus, kamēr Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgā viņam caurmērā 10,4 punkti, būdams viens no komandas līderiem. Tiesa, izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis jau pērn izvēlējās Freimani neņemt uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru un bija runas, ka starp abiem izskrējis melns kaķis. Šogad basketbolists tika iekļauts valstsvienības paplašinātajā kandidātu sarakstā, tomēr jau labu laiku pirms nometnes sākuma parādījās informācija, ka Freimanis un Kaspars Bērziņš nemaz neuzsāks treniņus ar izlasi. Tas arī apstiprinājās, jo viņu pirmajā nodarbībā nebija. Bagaskis gan šādu izvēli pamatoja ar to, ka nevar garantēt pieredzējušajiem spēlētājiem spēles laiku, tāpēc viņu vietā labāk izvēlas gados jaunākus basketbolistus.

Freimanis aizvadītajā sezonā gan bija starp redzamākajiem Latvijas leģionāriem, tāpēc viņa neuzaicināšana kaut uz pirmajiem treniņiem šķiet diskutabls jautājums.

Kaspars Bērziņš

Arī garā gala spēlētājs Kaspars Bērziņš šogad nav ar valstsvienību, lai gan iepriekšējos gados viņš bija viena no komandas pamatvērtībām. Viņš sākotnēji arī bija iekļauts paplašinātajā kandidātu sarakstā, tomēr uz treniņiem netika aicināts. Tiesa, viņa situācija ir loģiskāka, jo traumu dēļ spēlētājam sezona nebija izdevusies. Sezonas laikā Bērziņš aizvadīja kopumā tikai piecas spēles, bet martā pēc abpusējas vienošanās viņš atstāja Krievijas klubu Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”.

Maz ticams, ka Bērziņš iekļūtu sastāvā uz Eiropas čempionātu, ņemot vērā, cik liela konkurence šogad ir tieši garajā galā.

Pirms treniņnometnes sākuma saspēles vadītājs Ingus Jakovičs sazinājās ar Bagatski un abi vienojās, ka šis basketbolists šogad izlasei nepievienosies. Tas ir loģisks lēmums, ņemot vērā, ka Jakovičam, kurš sezonu uzsāka Krievijas klubā ”Ņižnij Novgorod” un noslēdza to “Ventspils” rindās, bijis saraustīts gads, tāpēc viņš nolēmis pievērsties individuālo iemaņu slīpēšanai. Tiesa, pēdējos gados Jakovičs allaž bijis starp valstsvienības kandidātiem un pērn piedalījās arī Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Savukārt paplašinātajā kandidātu sarakstā Bagatskis nebija iekļāvis talantīgo uzbrucēju Rodionu Kurucu, kurš nākamgad, visticamāk, tiks izraudzīts NBA draftā. Viņš šogad traumas dēļ nepalīdzēja arī Latvijas U-20 izlasei, turklāt šajā vasarā viņš nolēmis strādāt individuāli, jo nākamajā sezonā basketbolistam paredz stabilu vietu Spānijas granda Barselonas “Lassa” sastāvā. Jebkurā gadījumā nākotnē viņš varētu būt viens no pieaugušo valstsvienības spīdekļiem. Paplašinātajā sarakstā nebija arī “Ventspils” centra Ronalda Zaķa, kura neiekļaušana nav pārsteigums, tomēr viņš ir viens no tiem basketbolistiem, kurš var sastādīt pieklājīgu konkurenci tieši garajā galā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Garkalnē risināsies “Filter Velokauss” seriāla finālposms MTB braucējiem, šosejniekiem - pāru brauciens

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk