Dalīties „Velosports. Bottecchia šosezon vēl ambiciozāka“

Velosports. Bottecchia šosezon vēl ambiciozāka

Iepazīsimies: komandas SPORTLAND Bottecchia jaudīgie kalnu minēji!

Kaspars Stupelis,

motosportists, fiziskās sagatavotības treneris

Iepriekšējās sezonas labākais rezultāts: 7. vieta Vivus.lv MTB Smiltenes un Apes posmos Tautas klasē.

Spēcīgs jūtas trasēs, kurās līdzenumi ir retums.

Kasparam kā motosportistam braukšana pa zemes ceļiem un bezceļiem ir gandrīz vai ikdiena. Ja nav sacensības motokrosā, nedēļas nogale tiek pavadīta minoties. Individuālists, taču arī komandas vārdā gatavs kalnus gāzt. Reiz pat startējis motokrosa sacensībās ar lauztām ribām. „Vājprātīgi sāpīgi tas bija!” atceras Kaspars. Tomēr tas nav grūtākais, ko apzināti darījis. Astoņpadsmit dienu diēta, kuras laikā tika dzerts tikai un vienīgi ūdens – tas bijis īsts rakstura rūdījums.

Kristaps Kancers,

BI Developer

Iepriekšējās sezonas labākais rezultāts: 31. vieta kopvērtējumā SEB MTB Virši-A distancē.

Patīk tehniski sarežģītas trases, kurās ir daudz kāpumu un nobraucienu. Ja vēl trase ir dubļaina, to Kristaps sauc par savējo.

Trenēties riteņbraukšanā Kristaps sācis vien pirms dažiem gadiem. Pēc pāris nobrauktām sacensībām bijis skaidrs – šis sporta veids „aizies”. Lai arī Kristapa velosipēdista pieredze gadu skaita ziņā saskaitāma uz vienas rokas pirkstiem, jau divas reizes piedalījies Betsky MTB Trophy sacensību četrdienu braucienā Polijas kalnos. Pērn Kristaps veica garo distanci, kur ar velosipēdu bija jāmēro 295 km ar 10823 kāpuma metriem. Savā vecuma grupā Kristaps izcīnīja cienījamo 37. vietu. Sevi raksturo kā uz rezultātu orientētu. Nemitīgā vēlme uzlabot sniegumu motivē gan sacensībās, gan treniņos.

Sandijs Kļaviņš,

ugunsdzēsējs glābējs

Iepriekšējās sezonas labākais rezultāts: 3. vieta Vivus.lv MTB Cēsu posmā Tautas klasē, 7. vieta SEB MTB Kuldīgas posmā Virši-A distancē.

Jo grūtāka, dubļaināka trase, jo labāk. Tieši skarbos laikapstākļos sasniedz augstākos rezultātus.

Sandija pirmā riteņbraukšanas pieredze – sacensības 12 gadu vecumā, kur skarbos laikapstākļos godam pieveicis 35 km distanci. Kopš tā laika Sandija ikdiena bez riteņbraukšanas nav iedomājama. Patīk stresiņš, ko izjūt pirms starta, un vēlme būt labākajam no komandas dzen uz priekšu. Ar entuziasmu raugās uz jauno sezonu, jo īpaši jautra cīņa solās izvērsties ar komandas jauniņo Mārtiņu Deļecki. Sandijs cer, ka abiem izveidosies laba sadarbība trasē, lai sasniegtu vēl augstākus rezultātus.

Sandija soft spot – saldumi, no kā atteikties nevarētu.

Indulis Bikše,

distanču slēpotājs

Iepriekšējās sezonas labākais rezultāts: 9. vieta SEB MTB 7. posmā Virši-A distancē

Braucienu izbauda, ja meža taku trase ir tehniski un fiziski grūta ar smagiem kāpumiem, līkumotiem nobraucieniem.

Indulis cenšas būs ļoti vispusīgs. Idejas treniņiem aizgūst no dažādiem sporta veidiem. Regulāri veic vingrinājumus līdzsvara uzlabošanai, spēkam un lēcienu eksplozivitātei. Bieži peld atklātās ūdenstilpēs. Ar riteņbraukšanu nodarbojas kopš bērnības, izmantojot to kā treniņu bāzi ziemas distanču slēpošanas sezonai. Pateicoties Indulim, šogad tika veikts jauns ieraksts distanču slēpošanas vēsturē – Indulis ir pirmais latvietis, kas piedalījies un veiksmīgi pieveicies prestižo Tour de Ski seriālu.

Fun fact – skolas gados nenokārtoja velosipēdista vadītāja eksāmenu, taču, kārtojot autovadītāja eksāmenu, labojās un eksāmenu nolika uzreiz.

Mārtiņš Deļeckis,

uzņēmējs

Iepriekšējās sezonas labākais rezultāts: 7. vieta SEB MTB 7. posma Virši-A distancē.

Brīnišķīgi jūtas trasēs, kas nav tehniskas.

Mārtiņš agrāk nopietni trenējās distanču slēpošanā, vēlāk biatlonā. Neveiksmīga kritiena dēļ guva smagu traumu, pēc kuras skaudri secināja, ka atgriezties biatlonā un sasniegt augstus rezultātus neizdosies. Pēc fizioterapeita ieteikuma sāka nodarboties ar riteņbraukšanu. Iepatikās! MTB sacensībās Latvijā piedalās kopš 18 gadu vecuma. SPORTLAND Bottecchia komandā brauc pirmo sezonu. Mārtiņš atzīstas, ka tas stimulē nesačkot treniņus un, tiklīdz zinās, kas komandā ir stiprākais, mēģinās to pārspēt. Mārtiņa etalons – Artūrs Irbe.

Dzintars Ausmanis,

pašnodarbinātais

Iepriekšējās sezonas labākais rezultāts: 2. vieta Vivus.lv MTB kopvērtējumā Tautas klasē, 5. vieta SEB MTB 5. posmā Virši-A distancē.

Patīk smagas, tehniskas trases

Dzintars izmēģinājis un aptaustījis dažādus sporta veidus – futbolu, volejbolu, vieglatlētiku –, bet tieši riteņbraukšana piesaistīja visciešāk. Ar to nodarbojas kopš 12 gadu vecuma. Dzintars trenējas apzinīgi un nesmādē nevienu vingrinājumu. Sāpes treniņos un sacensībās atvieglo apziņa, ka pēc finiša jutīs gandarījumu, zinot, ka ir izdarījis visu, kas bijis pa spēkam. Iedvesmojas no latviešu sportistiem. Sevi raksturo kā uzņēmīgu, draudzīgu un uzticamu.

Pēc pārtikas veikala apmeklējuma, paslēpusies iepirkuma maisiņā, nereti atrodama šokolādes tāfelīte.

Jānis Avotiņš,

14 gadus darbojas militārajā dienestā Sauszemes spēkos kājnieku brigādē

Komandas izveidotājs: organizē, kūrē, administrē, atbalsta.

Ar riteņbraukšanu Jānis saistīts kopš bērna kājas – tēvs un māsa bija vieni no vadošajiem Latvijas PSRS izlases dalībniekiem. Pats profesionālā līmenī riteņbraukšanai nepievērsās, bet ar to nodarbojas, lai uzturētu fizisko formu. Nopietnāk ar to sāka aizrauties pēc pēdējā militārās misijas Afganistānā 2013. gadā. Azarts, cīņa ar sevi, uzdevumi, dinamika – tieši tas Jāni šajā sporta veidā uzrunā. Ar entuziasmu vada komandu SPORTLAND Bottecchia un, redzot sportistu atdevi, mērķtiecību, komandas darbu, jūtas motivēts strādāt 24 stundas ik dienu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Veikojot apceļot Latviju!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk