Dalīties „Vilks – Latvijas futbola izlases jaunā identitāte“

Vilks – Latvijas futbola izlases jaunā identitāte

Trešdien, 18. jūlijā, LU Botāniskajā dārzā Rīgā īpašā pasākumā tika prezentēts Latvijas futbola jaunais stāsts jeb Latvijas valstsvienības jaunā vizuālā identitāte. Turpmāk Latvijas nacionālā izlase pārstāvēs valsti ar zīmolu #11vilki, kura kods meklējams latviešu simbolos.

Latvijas futbola izlase turpmāk laukumā vairs nedosies ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) logotipu uz formas krekliem, bet gan ar jaunu vizuālo identitāti, kuru veido karoga, vairoga un futbola bumbas elementi, kas spēcināti ar cīņas garu, vienotību un lepnumu ilustrējošām latviešu rakstu zīmēm. Līdzās tam Latvijas izlasi simbolizēs un komandas līdzjutējus vienos vilka logotips, kas kļuvis par valstsvienības talismanu un būs redzams uz oficiālās Latvijas izlases atribūtikas.

Svinīgajā pasākumā piedalījās un jaunā valstsvienības zīmola, kā arī adidas spēļu ekipējuma oficiālo prezentēšanu vēroja Latvijas Futbola federācijas (LFF) vadība un pārstāvji, līdzjutēji, atbalstītāji, mediju pārstāvji, kā arī izlases futbolisti un apkalpojošā personāla pārstāvji.

“Latvijas futbola vidē virmo spēcīga enerģija, cilvēki ir motivēti sasniegt daudz vairāk. Mēs, Latvijas Futbola federācija, gribam to pašu. Vēlamies kļūt modernāki, atraktīvāki, un ar jaunu enerģiju virzīties uz augšu. Līdz ar Latvijas valstsvienības vizuālās identitātes ieviešanu aicinu katru Latvijas iedzīvotāju kļūt par jaunā futbola stāsta neatņemamu sastāvdaļu. Laipni lūgti barā!” līdzjutējus uzrunā LFF prezidents Kaspars Gorkšs.

“Vēlamies, lai jaunais stāsts būtu par mums, lai mēs visi kopā piedalītos gan tā sākšanā un iznešanā uz āru, gan tā nostiprināšanā. Latvijas nacionālās izlases futbolisti turpmāk vairs nespēlēs ar LFF logo, bet sāks jaunu futbola stāstu ar jaunām vērtībām, kas darba ikdienā palīdzēs veidot dažādas aktivitātes un citādu komunikāciju, kā arī mēs paši kā organizācija attīstīsimies radošāk un sabiedrībai saistošāk, it īpaši – jaunajai paaudzei. Taču tā būs tikai puse no iecerētajām pārmaiņām,” uzsver LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks.

“Sava identitāte un īpašs stāsts turpmāk būs arī Latvijas futbola līdzjutējiem, vai – precīzāk sakot, – visai Latvijas futbola ģimenei. Runājot ar ekspertiem un analizējot latviskās zīmes, simbolu vēsturi un nozīmi, esam nolēmuši likt akcentu uz tādām vērtībām kā cīņas gars, vienotība un lepnums. Šo visu sevī iemieso Latvijas dabas leģenda – vilks, kas vēsturiski bijis Latvijas mežu karalis, taču mūsdienās nepelnīti atstāts novārtā,” valstsvienības jaunās vizuālās identitātes izveides procesu ieskicē Edgars Pukinsks.

Analizējot vilku stāstu, noskaidrojušās daudzas neparastas sakritības, kas ilustrē futbola un vilka saderību. Proti, vilki visbiežāk turas barā līdz vienpadsmit vilkiem, arī viņiem parasti ir izteikts līderis, kurš ir atbildīgs par visu baru, un vilku bars parasti aizsargā bara vājākos. Futbola sabiedrībai un līdzjutējiem jākļūst par saliedētu baru, kam ir gan cīņas gars, gan vienotība un lepnums par paveikto.

Valstsvienības jaunā identitāte (logotips, simboli un to īss raksturojums)

 

KAROGS – nacionālās piederības simbols

VAIROGS – ģerboņa pamatelements, tradicionāli ietver arī piederības apzīmējumu

FUTBOLS – sporta veida piederības apzīmējums

Vilks latviešu mitoloģijā tiek saukts par Dieva suni, Dieva izredzēto karotāju pret ļaunumu. Baltu tautām veidojušies uzskati par vilku kopienu kā karavīru vienības ideālo modeli, kas saistīts ar tādām īpašībām kā paredzēšanas spēja, drosme un uzticība.

VIDEO: Celsies vilks! Laipni lūdzam barā 🐺

VIDEO: Latvijas futbola izlases zīmola stāsts 🐺

Savā jaunajā veidolā Latvijas futbola izlase pirmoreiz laukumā dosies gaidāmajās UEFA Nāciju līgas spēles septembrī, oktobrī un novembrī. Biļetes uz mājas spēlēm pret Andoru, Kazahstānu un Gruziju drīzumā būs pieejamas visās Biļešu Serviss kasēs un internetā.

Komentāri

  1. Mohammed suhail

    Hi ,my name Mohammed suhail . from India it’s not my problem.but some how I am here in Latvia for football soccer. Unlucky my turiba university don’t have football team so I am fed up with my studies . First I search a university lspa . unlucky there was no winter intake and I got rejection.its very difficult to find a football team to play.if I get a platform I want to prove myself please help me to give some important and valuable information if you can help me.and wolf logo is super and fantastic and traditional one .

  2. Mohammed suhail

    Help me to find a soccer academy or football team . My age 28 it’s not my problem. I don’t want to layes out my boots.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Prasmju jauda

Coerver Coaching ir futbola tehniskās apmācības programma jaunajiem futbolistiem, kas īpaši piemērota bērniem vecumā no 4 līdz 16 gadiem. Šī metode ir…

11 vilki dosies kaujā!

No 1. marta Latvijas futbola valstvienībai ir jauns galvenais treneris – pieredzējušais slovēņu speciālists Slaviša Stojanovičs. Kāds būs viņa skatījums…

Nākamais raksts:

TIEŠRAIDE: Prezentē jauno Latvijas futbola stāstu

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk