Dalīties „ZANE KRŪMIŅA. Ja tu mīli procesu, tad būs arī rezultāti.“

ZANE KRŪMIŅA. Ja tu mīli procesu, tad būs arī rezultāti.

Vai tu vienmēr esi bijusi sportiska un kā tu nonāci pie šī, Latvijā ne tik populārā, sporta veida?

Es sāku trenēties augstskolā, kur mums, studiju ietvaros, bija jāizvēlas kāda no sporta disciplīnām. Diezgan ātri sapratu, ka esmu individuālo sporta veidu piekritēja, tāpēc izvēlējos apmeklēt trenažieru zāli. Gribēju strādāt ar sevi, attīstīt un uzlabot savu ķermeni.  Iesākumā darbojos pēc ierastiem treniņu plāniem. Tajā laikā man ļoti palīdzēja mans draugs, kurš saredzēja potenciālu, ieguldīja darbu manā attīstībā un motivēja iesaistīties trīscīņā. Man bija muguras problēmas un trīscīņa man palīdzēja uzlabot veselību. Kas man pašai ļoti patīk ir tas, ka es laužu stereotipus, jo daudzi uzskata, ka šajā sporta veidā sievietes ir būdīgas un ar vīrišķīgām ķermeņa aprisēm, bet tā nebūt nav. Ārējais vizuālais izskats ne vienmēr norāda uz cilvēka spēcīgumu. Spēka trīscīņa ir spēka sporta veids, kura galvenā pazīme ir maksimālā spēka attīstīšana, kurš sastāv no trīs pamatvingrinājumiem – svaru stieņa spiešana guļus, pietupieni ar svaru stieni uz pleciem, kā arī svaru stieņa vilkšana no zemes.

Foto: Oskars Briedis
Foto: Oskars Briedis

Kā tu sev noticēji?

Pašā sākumā tu paskaties uz sevi spogulī un tev nepatīk tas, ko tu redzi, bet par spīti tam ir jāfotografējas. Es fotografējos katru mēnesi, kas man  palīdzēja justies apmierinātai ar savu ķermeni. Skatoties uz sevi no malas, tu ieraugi pārmaiņas un vari sekot līdzi progresam. Tas liek smaidīt un noteikti uzlabo pašsajūtu un paaugstina pašnovērtējumu. Protams progress ir jūtams arī bez fotografēšanās, bet skatoties bildes tu saproti – es varu un es varu vairāk! Rezultāti ir tad, ja tu to dari ar prieku. Mans treneris man ir iemācījis, ka rezultāti nav svarīgi – būtiski ir mīlēt procesu. Ja tu mīli procesu, tad rezultāti būs!

Foto: Dainis Dērics
Foto: Dainis Dērics

Kur rast enerģiju treniņiem pēc saspringtas darba dienas?

Ikdienā es strādāju pilnu darba dienu, papildus vēl mācos un apmeklēju deju nodarbības, bet, par spīti aizņemtībai, es vairs nevaru iedomāties savu dzīvi bez sporta un trīscīņas. Pēc darba esi noguris un tad šķiet, ka neko negribas darīt, bet pēc treniņa enerģijas lādiņš ir tik liels, ka atnākot mājās esi divreiz produktīvāks, kā tad, ja uz treniņu nebūtu aizgājis.  Ja ir motivācija, ja tu mīli procesu un nepadodies slinkumam, tad nekas nav neiespējams. Jo vairāk tu dari, jo vairāk var izdarīt. Neviens mērķis nav mazs vai mazsvarīgs, jo šie mazie mērķi virza uz priekšu un ļauj pamazām sasniegt to lielo mērķi!   

Foto: personīgais arhīvs
Foto: personīgais arhīvs

Kā tu nonāci pie domas, ka vēlies palīdzēt citiem un kļūt par treneri?

Man vienmēr patīk palīdzēt, bet viss sākās ar to, ka cilvēki nāca pie manis ar lūgumu pēc padoma. Tā nu es sapratu, ka man nepieciešami jauni izaicinājumi un ka vēlos arī pati uzzināt ko jaunu. Vienmēr ir liels prieks, ja redzu progresu citos. Ļoti svarīgs ir atbalsts, ja ir kāds kas tevi uzslavē vai pasaka ko labu. Meitenes man sūta bildes ar savām pusdienām vai to, kā izskatās vai cik daudz ir noskrējušas un es priecājos. Priecājos, ka spēju motivēt, iedvesmot un atbalstīt kādu sasniegt savus mērķus un justies labāk un veselīgāk. Tajā brīdī, kad esi sapratis, ka vēlies sākt sportot un dzīvot aktīvāk, svarīgs ir atbalsts. Ir tik daudz iespēju un sporta veidu, ka iesākumā cilvēks var apjukt un paies laiks, kamēr atradīsi sev piemērotāko sporta veidu, bet mans ieteikums ir sākt ar to, ka jāsaprot ir savs ķermenis un veselības stāvoklis. Ne visi var būt maratonisti un ne visiem ir piemērota liela kardio slodze. Ir cilvēki kam patīk grupu treniņi un ir cilvēki kas ar sevi strādā individuāli, tāpat svarīgi ir arī mērķi – vai tā būtu konkrētu muskuļu grupu attīstīšana, vai atbrīvošanās no liekā svara, varbūt kādam mērķis ir piedalīties sacensībās. Galvenais ir justies labi un nenodarīt sev pāri. Svarīgs ir arī uzturs, ja ēdīsim veselīgi un sabalansēti uzņemsim visas ķermenim nepieciešamās uzturvielas, tad jau iesākumā jutīsim pārmaiņas un uzlabosies pašsajūta arī pie minimālas fiziskās slodzes treniņos.Iesākumā jāattīstās vispārīgi. Jānostiprina viss ķermenis, tikai tad var sākt būvēt spēka bāzi. Mums trīscīņas sacensībās ir sieviete, kurai ir 50 gadi un viņa izskatās lieliski. Ja sporto veselībai, tad nekad nav par vēlu sākt.

Jaunās Casall fitnesa kolekcijas Sportland veikalos! Pērc fitnesa/skriešanas preces par 99 EUR un saņem bezmaksas dalību Nike Training Day & Sieviešu skrējienā vai Jelgavas Nakts pusmaratonā!

Izvēlies askētiski melno, jauniem skriešanas izaicinājumiem. 

Iedvesmojies enerģiskiem fitnesa treniņiem. 

Pavasarīgi toņi un minimālisms.

Iedvesmojies pavasara aktivitātēm ar Casall jaunāko sieviešu fitnesa kolekciju.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

LIENE KRAUZE-LUSTE. SVARĪGS IR PROCESS UN SPĒJA APZINĀTIES SEVI KĀ KOPUMU.

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk