Dalīties „10 iedvesmas Liepājā“

10 iedvesmas Liepājā

Skriešanas seriāls Bigbank Skrien Latvija ir ne vien labs veids, kā izmēģināt spēkus dažādu pilsētu trasēs, bet arī no jauna iepazīt Latviju. 7. aprīlī skrējēji dosies uz pirmo posmu  Liepājā – vietu, kur piedzimis latviešu roks, vējš un kura var lepoties ar unikāliem dabas un kultūras objektiem.

Lielais Dzintars

Pie jaunā Liepājas lepnuma atradīsies arī sacensību centrs, tāpēc būtu grēks to neiepazīt tuvāk. Iepriekš piesakoties, iespējamas arī ekskursijas gida pavadībā. Pirms 3 gadiem atklātais un realizētais liepājnieku sapnis sevī apvieno vairākas koncertzāles, publisku pasākumu telpas, kafejnīcu un restorānu.

Liepājas pludmale

Kad Lielais Dzintars izpētīts un apbrīnots, vērts doties uz pludmali un atrast savu mazo dzintaru. Tāpat šeit mājvietu radis apmēram 3 kilometrus garais Jūrmalas parks ar vairāk kā 140 svešzemju kokaugu sugām. Te vērts apskatīt arī tādus nozīmīgus objektus kā koncertestrādi Pūt Vējiņi, Latvijā lielākās bungas, pieminekli bojā gājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem, jūgendstila strūklaku, Gulbīšu dīķi, bijušo Latvijas Peldu iestādi.

Vecpilsēta

Pilsētas šarmu pavisam noteikti var noķert arī pilsētas senākajā daļā. Tās centrs ir Vecais tirgus, tagadējais Kuršu laukums. Taču ielu tīkls vēl šodien daļēji saglabājis autentisko viduslaiku haotismu – atļauj sev pazust šajā 17. gadsimta ahitektūras pērļu bagātībā. Starp citu – viens no pilsētas vecākajiem namiem ir Pētera 1 namiņš Kungu ielā.

Piemiņas vieta Spoku Koks

Sešus metrus augstais koks, kas veidots no četriem tūkstošiem metāla stienīšu un tiek izgaismots atrodas netālu no ieejas koncertdārzā Pūt, vējiņi. Pamielo acis, ausis un Instagram kontu 🙂 – bruģī iespējams saskatīt  grupas Līvi labāko dziesmu nosaukumus, koka zaros paslēpti piecu mūzikas instrumentu apveidi. Kā arī šeit var pasēdēt uz soliņiem ģitāras grifa formā, un, nospiežot pogu, – atskaņot Līvu leģendārās balādes.

 

Kristapa Porziņģa (KP6) basketbola laukums (Jūrmalas ielā 2)

Ja brīvdienas Liepājā esi ieplānojis mazliet garākas – rīta skrējiens vai tik svarīgais atsildīšanās rituāls lai notiek te! Šo teritoriju stadiona Daugava teritorijā īpaši iecienījuši velosipēdisti, nūjošanas un skriešanas entuziasti.  Savukārt K.Porziņģa ģimenes dāvinātais basketbola laukums veidots atbilstoši NBA parametriem un izvietots lielā stadiona rezerves stadionā blakus futbola laukumam un papildina jau esošo sporta infrastruktūru – āra trenažierus un ielu vingrošanas laukumu.

Ziemeļu mols

Iespējams, labākā vieta, kur Liepājā piepildīt galvu ar svaigu gaisu un vēju.Tā pamatfunkcija ir nodrošināt ostu pret smilšu sanesumiem un vētrām, bet pilsētas viesi un vietējie šeit dodas nepilnu divu kilometru garā pastaigā baudīt dabas stihijas – kad viļņi sitas pret betona  trijragu stiprinājumiem, skati ir neaizmirstami.

Karosta

Foto: Pēteris Hofmanis

Unikāla vēstures liecība Liepājas ziemeļos, kas aizņem gandrīz trešo daļu pilsētas kopējās platības. Tā nozīmīga ne vien mūsu valsts, bet visas pasaules vēsturē. Šeit ir savdabīga vide un atmosfēra, kur iespējams sajust padomju laika militāro eleganci. Asāku izjūtu cienītāji var doties uz Karostas cietumu – piedzīvot atraktīvu ekskursiju un pat nakšņot šeit. Karostas teritorijā atrodas arī Ziemeļu forti – vēl viena īpašu sajūtu krātuve.

Liepājas tramvajs

Ja kājas pēc skrējiena sagurušas, bet vēlme apskatīt pilsētu un tvert tās īpašos skatus nepamet, paķer karstu latti  un lec tramajā. Tas būs 15 kilometru brauciens, kura laikā līkloči izvedīs kā pa pilsētas centru, tā arī pa dzīvojamajiem un rūpniecības rajoniem. Starp citu, tieši Liepāja bija pirmā vieta visā Baltijā, kur 1899. gadā pirmoreiz sāka kursēt šis, tam laikam tik modernais transportlīdzeklis.

Liepājas Svētās Trīsvienības katedrāle (Lielā iela 9)

Pēc skrējiena rokmūzikas dārdos, smelies mieru šeit. Viena no labākajām vietām, kur tikt pie savas 7. aprīļa atmiņu pastkartītes – uzkāpjot katedrāles tornī, paveras lielisks skats uz pilsētas panorāmu. Vēl viens šīs vietas lepnums –  lielākās mehāniskās ērģeles pasaulē.

Liepājas muzejs (Kūrmājas prospekts 16/18)

Liepajas muzejs

Savu izklaides un sporta brīvdienu programmu bagātini ar jaunām zināšanām par pilsētas vēsturi. Ieeja muzejā ir bez maksas un brīvdienās, tāpat kā darba dienās, tas atvērts apmeklētājiem līdz pulksten 18:00. Līdzās izsmalcinātam interjeram, šeit izvietotās ekspozīcijas iepazīstinās ar nozīmīgākajiem momentiem pilsētas attīstībā.

Komentāri

  1. Trose

    Forti ir daudz un dažādi, ne tikai Ziemeļu. Tos vajadzēja iekļaut.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Mans skrējiens Latvijai - #Beactive distance ikvienam patriotiskās noskaņās

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk