Dalīties „11 aizraujošas vietas Latvijā, kas tevi pārsteigs“

11 aizraujošas vietas Latvijā, kas tevi pārsteigs

Tev šķiet, ka 64 589 km² plašajā Latvijā “viss jau ir apskatīts un visi ceļi izbraukāti krustu šķērsu”? Tā noteikti nav! Apkopojām 11 vietas Latvijā, kas spēs tevi pārsteigt, palīdzēs atklāt iepriekš nezināmus galamērķus vai ieraudzīt iepriekš zināmo no jauna skatpunkta. Velc tik’ kājās ērtāko un siltāko apavu pāri un jaku un joz piedzīvojumos!

1. Ērgļu klintis

Visiespaidīgāk šīs klintis izskatās no upes, tādēļ būtu vērts doties laivu braucienā pa Gauju, lai apskatītu aptuveni 700 metrus garās klintis, kas dažviet sniedzas pat 22 metru augstumā. Nokļūstot klinšu skatu laukumā, pavērsies lielisks skats uz Gaujas senieleju ziemeļu un rietumu virzienā.

Foto: Vadym Kryloff https://www.instagram.com/theonevoodja/

2. Rīgas radio un televīzijas tornis

Vai esi kādreiz vērojis Rīgu no teju 100 metru augstuma? Tev ir šāda iespēja, apmeklējot Rīgas radio un TV torni, kura skatu laukums atrodas 97 metru augstumā. Vienreizējs skats uz Rīgas panorāmu!

Skats no Rīgas radio un TV torņa. Foto: Viktoriia Tatkova https://www.instagram.com/viktoriia.tat/

3. Ežezers

Salām bagātākais ezers Latvijā un pat visā Baltijā! Ežezerā kopumā ir 67 salas, taču to skaits mainās atkarībā no ūdens līmeņa.

Foto: Dmitrijs Kolosnicins / Aerofoto no portāla www.palace.lv

4. Ziemeļu forti

Pavisam noteikti viens no neparastākajiem Liepājas apskates objektiem! Ziemeļu forti, kas piesaista tūristus ik dienu, ir tikai neliela daļa no Liepājas cietokšņa, kas ticis uzcelts pirms vairāk kā 100 gadiem – 19. un 20. gadsimta mijā.

Foto: Petr Brož

5. Veczemju klintis

Vidzemes piekrastē tu neatradīsi iespaidīgāku smilšakmens klinšu grupu par šo! Klintis atrodas pludmalē starp Tūju un Svētciemu.

Foto: Zane Ratniece https://www.instagram.com/zratniece/

6. Daugavas loki

Viens no Latgales un visas Latvijas dārgumiem! Apmeklējot dabas parku “Daugavas loki”, varēsi aplūkot astoņus 4–6 km garus Daugavas lokus. Turklāt – Daugavas loks, kas atrodas Naujienes pagastā, bija attēlots uz 10 latu naudaszīmes.

7. Čertoka ezers jeb Velnezers

Šajā nostāstiem apvītajā ezerā, kura ūdens ir zilganzaļā krāsā, neietek neviena upīte vai avots un arī no tā neiztek. Ezers vietām ir 17 metrus dziļš, savukārt ūdens caurredzamība dažviet sniedzas pat 12 metru dziļumā.

Foto: Jānis Irbe https://www.instagram.com/janisziema/

8. Remdenkalna alas Līgatnes alu sistēmā

Lielākās un iespaidīgākās alas Līgatnes alu sistēmā. Remdenkalna alās atrodas ne tikai Līgatnes garākā ala (59 metri), bet arī 28 izcirsti pagrabi. Lielisks apskates objekts tiem, kas vēlas izzināt Latvijas pazemes dzīles.

Foto: http://www.entergauja.com

9. Papes dabas parks

Tevi pārsteigs ne tikai iespaidīgās dabas ainavas, bet arī unikālā dabas ekosistēma. Varēsi aplūkot gan gleznaino Papes ezeru, gan sastapt savvaļas zirgus, taurus un pat Eiropas sumbrus.

Foto: www.latvia.travel

10. Ovīšu bāka

Tā ir ne tikai otrā augstākā sauszemes bāka Latvijā, bet arī vecākā Latvijas bāka, kas vēl šodien funkcionē bez ārējām izmaiņām un ir pieejama apmeklētājiem. 37 augstumā paveras lielisks skats ne tikai uz Baltijas jūru, bet arī Kurzemes mežiem. Pie bākas ir izveidotas arī telts vietas, ja esi devies garākā ceļojumā pa Kurzemi un vēlies pārnakšņot zem klajas debess.

Foto: Laima Gūtmane

11. Pazemes ezeri Vējiņos

Vai par šiem noslēpumainajiem ezeriem Vidzemē, Straupes pagastā, esi dzirdējis? Dodoties ekskursijā pa pazemes ezeriem, gan neaizmirsti paķert līdzi gumijniekus, jo kājas nāksies saslapināt. Noteikti ņem vērā to, ka ekskursijas notiek tikai gida pavadībā, tādēļ tām jāpiesakās laicīgi!

Foto: http://pazemesezeri.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

PK kvalifikāciju citādā Latvija sāk ar zaudējumu Turcijā un uzvaru pret zviedriem

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk