Dalīties „19 dienu miera izaicinājums“

19 dienu miera izaicinājums

Līdz NTC Day atlikusi 19 dienas! Sagatavo savu ķermeni un prātu un pieņem miera izaicinājumu, kurā mēs aicinām 19 dienu, katru dienu veltīt 5 minūtes miera stāvoklim, lai atbrīvotos no ikdienas stresa, uzlabotu veselību un emocionālo stāvokli.

Šķiet, ka visi zin kā tas ir, kad ikdienas steigā nemani kā paskrien laiks. Paēd, bet neatceries kā garšoja maltīte. Ikdienā mūsu smadzenes ir nepārtrauktā darbībā un ķermenis spēj funkcionēt “auto” režīmā, pildot un domājot dažādas lietas un darbus vienlaicīgi. Esam tik ļoti multifunkcionāli, ka pildīt tikai vienu funkciju mums sagādā grūtības. Daudzi no mums nemaz neprot ‘nosēdēt mierā’. Meditācijas tiek sauktas dažādi, asociētas ar dažādām kultūrām un izpildītas dažādos veidos, taču viens no zināmākajiem pamatnosacījumiem meditācijā ir sevis apzināšanās – laikā un telpā un kontrolēta elpošana. Spēja apstāties un sajust savu ķermeni kā vienu veselumu.

ATRODI SAVU VIETU

Nereti cilvēki, kuri ikdienā praktizē meditāciju vai jogu, savā mājvietā ir paredzējuši tam kādu speciāli iekārtotu stūrīti, taču, ja runājam par 5 minūtēm no ikdienas, tad pamēģiniet atrast kādu vietu, stūrīti vai telpu, kur jūtieties ērti un omulīgi, kā arī varēsiet pavadīt 5 minūtes neviena netraucēts. Jaukas, īpaši meditācijai domātas vietas izveidošana ļoti palīdz motivēt sevi regulārai praksei. Pārliecinies, ka tavs telefons ir izslēgts, un ka neviens tevi netraucēs meditācijas laikā.

IZVĒLIES PRECĪZU LAIKU

Ir ļoti grūti atrast laiku, lai meditētu, jo ir tik daudz šķēršļu un traucējošu lietu, kā arī lietas, kuras ir daudz svarīgākas un aktuālākas. Ja domāsi vai gaidīsi piemērotāko brīdi meditācijai, tad zini – tāda nav! Labākais mirklis ir šeit un tagad! Nosakot konkrētu laiku, katru dienu, mēs meditāciju iekļaujam dienas plānos, ar to rēķināmies, tādejādi pastāv lielāka iespēja, ka to izpildīsim. No rīta, pēcpusdienā, vakarā, tas ir atkarīgs tikai no jums. Izvēlies sev ērtāko laiku un ik dienas velti 5 minūtes sev, harmonijai un mieram.

5 MINŪTES – VIENALGA KĀ TU JŪTIES

Bieži vien jūtamies pārāk noguruši vai iegrimuši savās domās, stresaini vai pamatīgi noraizējušies, lai praktizētu meditāciju, jo šķiet, ka nespēsim kvalitatīvi izbaudīt meditācijas procesu, taču vienmēr jāatceras, ka meditācija nav kaut kas, ko mēs veicam miera stāvoklī. Meditācijas laikā mēs vienkārši esam kopā ar to, kas notiek mūsos. Tu vari būt laimīgs vai pilnīgi izmisis. Tam nav nozīmes un jebkurš garastāvoklis ir piemērots. Viss kas jādara ir jābūt klātesošam – vismaz 5 minūtes katru dienu!

ELPO!

Ir daudz un dažādi elpošanas vingrinājumi, kurus var praktizēt meditācijas laikā. Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā kontrolēt savu elpošanu ir to darīt kopā ar skaitīšanu.

Apsēdieties sev ērtā pozā, taisnu muguru un atbrīvojiet plecus. Mierīgi un lēni ievelciet dziļu elpu, paralēli domās skaitot līdz 4, tad lēnām un mierīgi izpūtiet visu gaisu, paralēli domās skaitot līdz 4. Vairākas reizes atkārtojot šo vingrinājumu, jūsu elpošana stabilizēsies un ķermenis nomierināsies. 

Pieņemot šo izaicinājumu, 19 dienu garumā, vismaz 5 minūtes dienā prakstizēsim prasmi koncentrēties ar nolūku. Tas ir – koncentrēties uz šo mirkli, esot šeit un tagad! Šajās piecās minūtes koncentrējies uz to, kā jūties dotajā mirklī, sāc elpot ar pilnām plaušām – mierīgiem un dziļiem elpas vilcieniem. Centies nedomāt par neko citu, kā tikai to, kā jūties un kas esi. Centies sadzirdēt un sajust savu ķermeni. Apzinies sevi šajā mirklī!

Šāda veida meditācija palīdzēs nomierināties, atbrīvoties no lieka stresa, līdzsvaros elpošanu un  liks justies harmoniskāk, kā arī – piekopjot medidatīvus procesus ikdienā, rezultāti būs jūtami arī sportā, jo meditācija palīdz mums attīstīt spēju koncentrēties, mazāk nervozēt un precīzāk tuvoties sev uzstādītajiem mērķiem!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Apkārt Alaukstam slēpos 25.reizi

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk