Dalīties „Ar mugursomu ceļojumā pa Latviju“

Ar mugursomu ceļojumā pa Latviju

Atraktīvais māsas un brāļa tandēms Ieva un Emīls Ķiģeļi, kas vlogo un rāda savus ikdienas piedzīvojumus zem nosaukuma “Mēs ar brāli kolosāli!” vasaru izmanto ne tikai, lai atpūstos, bet arī baudītu laiku ar ģimeni un ceļotu pa Latviju. Kopā ar ģimeni viņi iepazīst visdažādākās vietas. Aicinājām uz sarunu Ievas un Emīla mammu Jolantu, kas dalījās visas ģimenes ieteikumos, kā vislabāk apceļot Latviju.

Kā jūsu ģimenei radās ideja apceļot Latviju?
Mēs savā būtībā esam ļoti spontāni, un tādi ir arī mūsu ceļojumi. Taču spontāni ar četriem maziem bērniem uz Horvātiju vai Norvēģiju neaizbrauksi – tam nepieciešama gan nopietnāka maršrutu plānošana, gan, protams, arī finanšu menedžments. Tāpēc, kamēr bērni ir mazi un viņus vairāk sajūsmina pats ceļš, nevis galamērķis, izvēlamies viņiem sagādāt fantastiskus iespaidus tepat Latvijā. Un, lai gan braucam daudz un bieži, joprojām mums ir ko redzēt, izzināt un par ko brīnīties.

Kas ir ievērojamākais un skaistākais, ko līdz šim esat redzējuši Latvijā?
Viena no skaistākajām vietām, mūsuprāt, ir Kolkas rags, kur jūra savienojas ar līci. Mūsu ģimenei vispār ir īpašas attiecības ar jūru. Mūs visus fascinē jūras varenība. Mums Kolka nozīmē vietu, kur smelties enerģiju un ļaut jūras vējam aizpūst visu  lieko.
Otra ļoti mīļa vieta mūsu ģimenei ir Līgatne ar saviem egļu mežiem un smilšakmens atsegumiem jeb klintīm, kā mēs tos saucam. Šajos pastaigu maršrutos atgriežamies vairākkārt ik gadu.

Kas šāda veida ceļošanā ar ģimeni ir visaizraujošākais un kas, savukārt, visizaicinošākais?
Visvērtīgākais ir laiks, ko pavadām kopā. Lai arī darba specifikas dēļ mēs kā ģimene kopīgi pavadām daudz laika, tomēr tieši ceļojumos mēs varam izrunāt lietas, kam pietrūkst laika ikdienā. Varam daudz smieties un jokot, nesteidzīgi uzklausīt viens otra domas. Ceļojumi stiprina mūs kā ģimeni, mūsu attiecības vienam ar otru. Katrā ceļojumā mums gadās kāds misēklis, kurš rada jautrību visai dienai.
Protams, ceļojumos sastopamies arī ar grūtībām. Taču tās parasti ir sadzīviskas – sīki savstarpēji ķīviņi par to, kurš nesīs kuru somu, vai strīds par to, kurš vainīgs pie tā, ka mājās atstāta kāda svarīga lieta. Tomēr šādas situācijas, no kurām nav paglābti arī pieaugušie, uztveram ar humoru.


 
Jūs ceļojat gan ar auto un velosipēdiem, gan laivām. Kā jūs saplānojat savu ceļojumu maršrutus?
Tā kā dzīvojam Pierīgā, tad jebkura vieta Latvijā atrodas salīdzinoši netālu. Tas, savukārt, nosaka mūsu ceļojumu ritmu un iespēju ceļojuma beigās bez steigas atgriezties mājās. Tieši tādēļ labprātāk izvēlamies vienas dienas maršrutus. Savukārt, lai varētu ļauties spontanitātei ceļojuma laika izvēlē, pirms tam tiek izpētīti iespējamie maršruti. Galvenais mūsu kritērijs maršruta izvēlē ir tā piemērotība ģimenēm ar maziem bērniem. Lai gan jaunākais ceļojumu dalībnieks ir žiperīgs divgadnieks, kurš ir gatavs skriet un rāpties teju jebkur, tomēr ir vietas, piemēram, purva takas, kas prasa īpašu piesardzību. Negribam, ka ceļojums pārvēršas par nemitīgu bērnu apsaukšanu un iegrožošanu, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai vieta, kur esam, ir maksimāli droša bērniem. Piemēram, laivojot izvēlamies šauras un seklas upes, preventīvi piedomājot, kas notiktu, ja laiva apgāztos. Seklā upē tiktu cauri ar izbīli un slapjām sviestmaizēm, taču dziļā un platā upē laivas, kurā atrodas bērni, apgāšanās būtu ļoti bīstama. Tāpat arī rūpīgi sekojam velomaršrutu piemērotībai, lai neviens maršruta posms nebūtu šoseju vai lielu ceļu tuvumā. Tas viss mazliet sarežģī plašo maršrutu piedāvājumu, tapēc arī paši esam uzsākuši video projektu “Ar mugursomu mugurā”, kurā dalāmies ceļojumu iespaidos, raugoties no ģimenes skatu punkta.

Runājot par somām, kas ir svarīgākās lietas, ko nedrīkst aizmirst, dodoties izbraukumā ar ģimeni? Kas vienmēr ir līdzi jūsu somās?
Somu saturs mainās atkarībā no ceļojuma maršruta. Izbraukumam pa vai pie ūdeņiem būs viens, savukārt pārgājieniem vai riteņbraucieniem pavisam citi uzsvari. Tomēr pavisam droši varam apgalvot, ka nemainīgi somās vienmēr ir dzeramais ūdens, plāksteri un otra drēbju kārta. Lai ceļojums sagādātu vienīgi pozitīvas emocijas, ir svarīgi labi un ērti justies – piemērotā apģērbā un labos apavos. Ja skriet, lēkt, rāpties un izzināt pasauli ir ērti, tad tas arī tiek darīts ar lielu prieku. Tāpat arī vienmēr ņemam līdzi kameru un cenšamies noķert mirkļa sajūtas caur objektīvu.

Kādēļ, jūsuprāt, ir svarīgi būt aktīviem un pavadīt laiku vasaras
brīvlaikā pēc iespējas vērtīgāk?
Ne tikai vasaras brīvlaikā, bet arī ikdienā ir svarīgi būt aktīviem. To cenšamies mācīt saviem bērniem un atgādināt arī paši sev, jo nereti dīvāna vai datora vilinājums ir visnotaļ liels. To pieredzi, kādu cilvēks apgūst esot dabā, nevar salīdzināt ar laisku dīvānatpūtu vai burziņiem. Daba iemāca jaunas prasmes, attīsta maņas un dod bezgalīgu enerģiju. Turklāt, dodoties dabā kopā ar visu ģimeni, veidojas kopīgas atmiņas, kas bagātina gan bērnus, gan vecākus. Mums ir gadījies, kad kāds no ģimenes ļoti negrib nekur braukt, aizbildinoties ar nogurumu. Taču pēc brauciena 100% gadījumos ir milzu sajūsma par piedzīvoto un ne grama nožēlas par dienu, kas pavadīta ar ģimeni svaigā gaisā.

Pastāstiet kādu foršu piedzīvojumu, atgadījumu no ceļošanas pa
Latviju kopā ar ģimeni…
Mums katrs izbraukums pārsteigumiem pilns. Piemēram, apziņa, ka jāņem līdzi otrā drēbju kārta, nāca brīdī, kad Emīls pilnā augumā iegāzās šķidros mālos Līgatnē un faktiski nebija nekur liekams. Smiekli caur asarām, bet situāciju atrisinājām un no tās mācījāmies arī turpmāk. Pārliecība par to, ka pirms brauciena tomēr ir jāpārbauda, vai viss ir paņemts, mums radās šovasar, kad lielā mugursoma tika piekrāmēta pilna ar tehniku, kas ļautu ceļojumu iemūžināt no putna lidojuma, bet uz rakstāmgalda palika savienojuma vads. Smagā soma visu velobrauciena laiku pildīja balsta funkciju. Esot pārliecināti par savām orientēšanās spējām  mežā, esam arī aizmaldījušies neceļos un nogājuši neplānotu 10 kilometru lielu līkumu. Bet tas viss padara mūsu atpūtu dabā interesantāku un pat tad, kad acīs spiežas noguruma asaras, sejās vienalga ir smaids par laiku, ko pavadām kopā.

Teksts: Liene Pālēna

💥 IZMANTO ĪPAŠO PIEDĀVĀJUMU UN IEGĀDĀJIES VISU NEPIECIEŠAMOS PĀRGĀJIENIEM PAR ĪPAŠI IZDEVĪGU PIEDĀVĀJUMU! 💥

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Sērfošana kā dzīvesveids

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk