Dalīties „Edgars Gauračs: Sports iemāca nepadoties dažādās dzīves situācijās“

Edgars Gauračs: Sports iemāca nepadoties dažādās dzīves situācijās

Pēc galvenā trenera maiņas pērnā gada fubola čempionvienība “Spartaks” tuvojas savam otrajam titulam. No pussarga līnijas centra uzbrucēja pozīcijā atgriezies Edgars Gauračs un gūto vārtu ziņā dubultoja savu statistiku. “Sportland Magazine” ar harizmātisko futbolistu aprunājās arī par projektu “Future Football” jauniešiem, sporta veida izredzēm atgūt agrāko spozmi, kā arī kustību prieku ikvienam aizvadītajā Eiropas sporta nedēļā.

 

Matīss Vecvagaris: Čau Edgar! Futbola sezona sasniegusi kulmināciju, kā vērtē “Spartaka” izredzes nosargāt līderpozīciju atlikušajās spēlēs un izcīnīt otro čempiontitulu pēc kārtas?

Edgars Gauračs: Protams, Spartakam tagad ir laba situacija, mums ir 7 punktu parsvars, un mēs darīsim visu, lai noturētu titulu!

 

Pēdējās spēlēs Tev bijuši gan vārti, gan lieliskas izdevības gūt vārtus un palīdzēt savai komandai, kā vērtē savu sniegumu pēdējās spēlēs?

Edgars Gauračs: Pirmkārt, mums ir mainījies treneris, kurš mani redz vairāk kā centra uzbrucēju. Un, otrkārt, paldies maniem komandas biedriem par lieliskajām piespēlēm!

 

Cik ilgs līgums Tev ir ar Jūrmalas klubu? Vai arī nākamajās sezonās sevi redzi šajā futbola sistēmā?

Edgars Gauračs: Mans līgums ir līdz sezonas beigām, un es esmu parliecināts, ka turpināšu sadarbību ar “FK Spartaks”.

 

Kāda ir tava ikdiena, cik daudz tajā ir futbola? Vai sezonā atliek laika papildus trenēties, lai sevi uzturētu formā?

Edgars Gauračs: Katru dienu futbols ir mana dzīve, bet kad ir laiks, izvēlos citu sporta veidu aktivitates, piemēram, skriešanu, basketbolu, tenisu.

 

Kā vērtē šo sezonu, salīdzinot ar pērno, kad virslīgā guvi 7 vārtus?

Edgars Gauračs: Pussezonu spēlēju pussarga pozīcijā un vairāk izcēlos ar piespēlēm, tagad vēl paliek trīs spēles, man ir visas iespējas sasniegt pērnā gada statistiku un labot to!

 

Vai ekipējumam ir nozīme?

Edgars Gauračs: Protams, ja tu nodarbojies ar profesionalo sportu un gribi sasniegt maksimālus mērķus, tev jaizvelas kvalitatīvu ekipējumu!

 

Skatos, ka esi izvēlējies NIKE bučus un apģērbu..

Edgars Gauračs: Ar Nike sadarbojos jau vairak par 10 gadiem, tas ir tieši tas, kas man piemērots

 

Bez spēlēšanas augstākajā līmenī Tev atliek laiks darboties arī jauniešu futbolā. Pastāsti par “Future Football” projektu!

Edgars Gauračs: “Future Football” projekts radās, kad es pēc daudziem gadiem no ārzemēm atgriezos Latvijā, un gribējās futbola jaunatnes sistemā ieviest kaut ko jaunu.

 

Ko nozīmē “Future Football”?

Edgars Gauračs: “Future Football” šodien piedāvā astoņās pilsētās individuālos treniņus, nometnes un turnīrus.

 

Cik daudz tam vari veltīt laiku?

Edgars Gauračs: Kad man ir brīvs laiks no treniņiem un spelēm, mēs kopā ar savu FF komandu Rihardu un Rinaldu strādājam pie projekta attīstības.

 

Nupat aizvadītajā Eiropas sporta nedēļā biji viens no #BeActive vēstnešiem, kāpēc cilvēkiem ir svarīgi regulāri kustēties?

Edgars Gauračs: Mūsu mērķis bija piesaistīt vairāk cilvēkus sportot, jo es uzskatu, ka aktīvs dzīvesveids var tikai pozitīvi mainīt jebkuru cilvēku. Aktīvi sportojot jebkurā sporta veidā, Tu paliec atbildīgāks, mērķtiecīgāks, nepadodies pie dažādām dzīves grūtībām. Un, protams, sports liek justies veselīgam un spēcīgam cilvēkam.

 

Nesen basketbolisti atzīstami nospēlēja EČ un parādījās pazīmes, ka popularitātes ziņā šis sporta veids var apsteigt pat hokeju. Kā to vērtē laikā, kad Latvijas futbols pārdzīvo ne tos vieglākos brīžus? Vai vari nokomentēt Latvijas 148.vietu FIFA rangā?

Edgars Gauračs: Es loti lepojos par basketbolu! Latvijas futbolam tagad ir grūts periods, bet es nekad nekritizēšu, bet darīšu visu, lai attīstītu un popularizētu futbolu Latvijā!

 

Otrdien, 10.oktobrī mūsu valstsvienība noslēgs pasaules kvalifikācijas ciklu mājas spēlē ar Andoru. Tavs komentārs pirms spēles..

Edgars Gauračs: Novēlu mūsējiem šo ciklu noslēgt ar uzvaru. Tā ir vajadzīga mūsu ticībai un pārliecībai. Trīs punkti ir nepieciešami komandai, katram spēlētājam, līdzjutējiem un Latvijas futbolam!

 

Kādi ir Tavi lielie sapņi futbolā un sportā?

Edgars Gauračs: Mans mērķis ir darīt visu, lai futbols Latvijā kļūtu par sportu numur viens!

 

Ko novēli “Sportland Magazine” lasītājiem?

Edgars Gauračs: Ja sports vēl nav ienācis Tavā dzīvē, pamēģini un Tev noteikti tas patiks!!

 

Paldies par sarunu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Siguldas pusmaratonā triumfē Višķers un Marhele

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk