Dalīties „Federācijas kauss rīgā“

Federācijas kauss rīgā

2019. gada 9. un 10. februārī Arēnā Rīga notiks Federāciju kausa Pasaules II grupas 1. kārtas spēles, kurās Latvijas izlase mēros spēkus ar Slovākijas izlasi. Rīgas iedzīvotājiem un viesiem būs unikāla iespēja vērot augstākā līmeņa tenisu klātienē un atbalstīt mūsu izlases tenisistes cīņā ar Slovākijas izlasi, kura šobrīd atrodas pasaules ranga 12. vietā.

Šā gada sākumā Latvijas Tenisa savienībai izdevās sapulcināt iespējami labāko sastāvu pirms Federāciju kausa Eiropas/Āfrikas I grupas spēlēm. Spēlējot mūsu abām labākajām tenisistēm – Aļonai Ostapenko un Anastasijai Sevastovai –, Latvijas izlasei izdevās uzvarēt apakšgrupu spēles pret Polijas, Turcijas un Austrijas tenisistēm, nodrošinot pārspēles ar Serbijas izlasi. Mūsu tenisistēm spraigā cīņā izdevās izcīnīt uzvaru, kas nozīmēja to, ka izslēgšanas spēlēs bija jāspēlē pret spēcīgo Krievijas izlasi. Februārī Krievijā, Hantimansijskā, notika izslēgšanas spēles, kurās lielisko fizisko formu demonstrēja mūsu izlases līderes un, uzvarot arī šajā spēlē, garantēja vietu ­Pasaules II grupā.

Debija Pasaules II grupā 

Pēc pavasarī aizvadītajām izslēgšanas spēlēm, Latvijas izlase februārī gaidāmajās FED CUP spēlēs debitēs Pasaules II grupā. Šajā grupā spēlē arī tādas tenisa lielvalstis kā Austrālija, Kanāda, Itālija, Spānija, Rumānija, Ukraina un Slovākija. Tieši pret Slovākiju, kura Pasaules I grupas izslēgšanas spēlēs zaudēja Baltkrievijas izlasei, Latvijas dāmas aizvadīs pirmās kārtas spēles. Slovākijas izlases potenciālais sastāvs – Viktorija Kuzmova (WTA 59), Jana Cepelova (WTA 234), Magdalena Ribarikova (WTA 35), Anna Karolīna Šmiedlova (WTA 79). Līdz 2019. gada februārim pretinieku reālais sastāvs vēl var mainīties.

Mūsu komandas sastāvs ir palicis nemainīgs – Aļona Ostapenko (WTA 21), Anastasija Sevastova (WTA 11),

Diana Marcinkēviča (WTA 331),

Daniela Vismane (WTA 566)*.

Komandas līderes, līdzīgi kā iepriekšējās FED CUP spēlēs, būs Aļona Ostapenko, kura šobrīd aizvada stabilu sezonu un atrodas WTA ranga 10, pozīcijā, kā arī Anastasija Sevastova, kura pēc veiksmīgā US Open fināla Maļorkas turnīrā un triumfa Bukarestē WTA rangā šobrīd ieņem 19. pozīciju. Komandas kapteinis gaidāmajām spēlēm pret Slovākijas izlasi būs ilggadējais Latvijas izlases tenisists Andis Juška.

* WTP rangs žurnāla tapšanas brīdī.

Kas ir Federāciju kauss?

Federāciju kauss (FED CUP) ir pasaulē lielākās sieviešu tenisa izlašu sacensības, kas norisinās jau kopš 1963. gada. Ideja par Federāciju kausu ir radusies 1919. gadā, kad amerikāņu tenisa spēlētāja Heizela Hočkisa-Vaitmena nāca klajā ar sieviešu sacensību konceptu. 1995. gadā Federāciju kausa nosaukumu nomainīja uz īsāku – šobrīd tas tiek dēvēts par FED kausu, kas pasaulē norisināsies jau 53. reizi.

Biļetes uz gaidāmajām spēlēm 

No 20. septembra ir iespējams iegādāties visās Biļešu serviss tirdzniecības vietās, kā arī bilesuserviss.lv. Uz turnīru būs iespējams iegādāties tikai biļetes uz abām spēļu dienām. Biļešu cenas – no 10 līdz 150 €.

Teksts un foto : Latvijas Tenisa savienība

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Devisa kausa turnīra izcīņa

Ieskaties foto reportāžā no Devisa kausa! Šajā nedēļas nogalē “Arēnā Rīga “Latvijas vīriešu tenisa izlase savā laukumā piekāpās visās trijās…

Nākamais raksts:

Kā izvēlēties un kopt zābakus?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk