Dalīties „Neprognozējamā vēstures pārrakstītāja“

Neprognozējamā vēstures pārrakstītāja

Rīdziniece Aļona Ostapenko ir pārrakstījusi Latvijas tenisa vēsturi, tikai pāris dienu pēc 20. dzimšanas dienas uzvarot vienā no četriem Grand Slam turnīriem – Francijas atklātajā čempionātā. Tagad viņas ziņā ir turpinājums.

Debija kvalifikācijā  

15 gadu vecumā piedalās kvalifikācijā pirmajā WTA turnīrā Maskavā. ITF iegūst vienu titulu gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs.

Pieredzes krāšana 

Turpina spēlēt ITF līmenī un uzvar divos turnīros vienspēlēs, bet četros – dubultspēlēs.

Debija WTA turnīrā 

Saņēmusi Wild Card, pārvar pirmo kārtu WTA turnīrā Taškentā. Turpina uzvarēt ITF turnīros – trīs vienspēļu tituli, divi dubultspēlēs. Uzvar Vimbldonas Grand Slam junioru turnīrā.

 2015. gads. Iekļūst pirmajā simtniekā 

Spēlē gan ITF, gan WTA turnīros. Sasniedz otro kārtu divos Grand Slam – Vimbldonā un US Open.

WTA rangā gadu noslēdz 79. vietā.

 2016. gads. Iekļūst pirmajā piecdesmitniekā

Pirmais WTA fināls Dohā, kur zaudē Karlai Suaresai-Navarro. Viens pusfināls, divi ceturtdaļfināli.  Ir viena no pretendentēm WTA gada labākās jaunpienācējas balvai, taču to iegūst ranga 40. vietā esošā japāniete Naomi Osaka.

WTA rangā gadu noslēdz 44. vietā.

 2017. gads. Vēsturiska sezona 

Viens fināls, kurā zaudēja Darjai Kasatkinai. Četri pusfināli, divi ceturtdaļfināli, tai skaitā Vimbldonas Grand Slam. Trešā kārta divos Grand Slam – Australian Open un US Open. Pārsteidzoša uzvara ceturtajā Grand Slam – Roland Garros Parīzē, pārspējot Simonu Halepu.

«Nespēju noticēt, ka 20 gadu vecumā triumfēju turnīrā. Zināju, ka Simona ir lieliska spēlētāja. Centos spēlēt agresīvi, kaut kļūdījos, turpināju spēlēt agresīvi. Kad biju bērns, skatījos šā turnīra spēles un sapņoju par to, nevaru noticēt, ka tagad pati esmu to paveikusi.»

Pēc Parīzes uzvar arī turnīrā Seulā.

WTA rangā gadu noslēdz 7. vietā, kā arī ir viena no astoņām gada labākajām tenisistēm, kas piedalās WTA sezonas noslēguma turnīrā Singapūrā. Turklāt kopš 2010. gada – jaunākā sezonas fināla turnīra dalībniece.

2018. gads. Pieaugšanas sezona

«Domāju, grūtāk ir noturēties tenisa elitē, nekā tajā nokļūt. Sākumā tevi neviens nezina un tev reāli nav, ko zaudēt, bet, kad esi jau pirmā desmitnieka tenisiste, katra pretiniece grib tevi apspēlēt. Līdz ar to man katrā mačā ir jāspēlē ļoti augstā līmenī. Varbūt pēc pagājušās sezonas, kas man bija ļoti veiksmīga, esmu kļuvusi nopietnāka,» Aļona sacīja janvārī. Martā viņa rangā pakāpjas uz 5. vietu. Tomēr neaizstāv abus iepriekšējā gadā izcīnītos čempiones titulus Parīzē un Seulā. Atkārtots rezultāts – trešā kārta – ir divos Grand Slam – Australian Open un US Open. Vimbldonā iekļūst pusfinālā, kur zaudē vēlākajai turnīra čempionei Andželikai Kerberei. Vēl viens pusfināls, kā arī fināls, kur piekāpjas Slounai Stīvensai.

Oktobra beigās pasaules rangā – 21. vieta rangā.

Teksts: Sandra Eglīte

Foto: shuterstock

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Devisa kausa turnīra izcīņa

Ieskaties foto reportāžā no Devisa kausa! Šajā nedēļas nogalē “Arēnā Rīga “Latvijas vīriešu tenisa izlase savā laukumā piekāpās visās trijās…

Nākamais raksts:

Pārsteidzošā atgriešanās

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk