Dalīties „Gulbis ir pārliecināts par sevi pirms spēles ar mājinieku Tsongu“

Gulbis ir pārliecināts par sevi pirms spēles ar mājinieku Tsongu

„French Open” tenisa turnīram šobrīd pievērsta visas pasaules uzmanība un daudzu valstu sporta ziņās izskan arī Latvijas tenisista Ernesta Gulbja vārds, jo viņš ir iekļuvis trešajā kārtā, kur spēlēs 32 labākie „Grand Slam” turnīra tenisisti. Pirmajā kārtā, 24.maijā Gulbis trijos setos pārspēja ATP ranga 38.pozīcijā esošo itāli Andreasu Sepi (6-3, 7-5, 6-4), savukārt 26.maijā portugālis Žuau Souss (ATP Nr.26) tika uzvarēts vēl pārliecinošāk (6-2, 7-5, 6-3). Trešās kārtas spēle ar Tsongu par iekļūšanu astotdaļfinālā plānota sestdien, 28.maijā. Latviešu tenisists rēķinās, ka mājiniekam būs nedalīts skatītāju atbalsts, kā arī tiesneši strīdīgās situācijās būs favorīta pusē.

Ernests Gulbis prestižo turnīru uzsāka ATP ranga 80.pozīcijā ar paziņojumu par sadarbības pārtraukšanu ar savu ilggadējo treneri Ginteru Bresniku. Tenisists intervijā “The New York Times” atklāj, ka profesionāla tenisista karjerā viņam atlicis spēlēt četrus piecus gadus un nav varējis samierināties ar otro numuru, jo austriešu treneris, ar kuru Gulbis sadarbojās kopš 2012.gada, vairāk strādājis ar savu tautieti Dominiku Tīmu.

Gulbim, kuru pēdējā laikā vajājušas traumas, „French Open” allaž bijis veiksmīgāks kā pārējie „Grand Slam” turnīri, kas liecina par priekšrocībām uz māla seguma. Pārējos trijos planētas nozīmīgākajos turnīros uzvaru skaita kopsumma līdzinās Parīzē sasniegtajā 15 uzvaras 24 spēlēs. Trešajā kārtā, pa kuru nopelnīti 90 ATP ranga punkti, Ernests Gulbis spēlēs trešo reizi karjerā. Tālajā 2008.gadā latvietis pirmo reizi sasniedza ceturtdaļfinālu, savukārt vēl nesenā pagātnē, pirms diviem gadiem, 2014.gadā viņš tikai pusfinālā piekāpās Džokovičam un pēc turnīra sasniedza Latvijas tenisā nebijušu virsotni – pasaules tenisistu ranga TOP 10.

Sieviešu konkurencē liepājniece Anastasija Sevastova tika līdz otrajai kārtai, kamēr talantīgā Jeļena Ostapenko cīņu „French Open”beidza jau pirmajā kārtā. Sevastova (WTA ranga Nr.87) pirmajā kārtā pārliecinoši ar 6-2 un 6-2 divās kārtās pārspēja ASV pārstāvi Sačiju Vikeriju (WTA Nr.157), savukārt otrajā piekāpās WTA ranga 118.vietas īpašniecei, itālietei Karini Knapai (3-6 un 4-6), nopelnot 70 WTA ranga punktus un savā CV ierakstot pirmo uzvaru Roland Garros kortos. Līdzšinējās trīs reizes Sevastovai cīņa Francijas atklātajā tenisa čempionātā bija beigusies pirmajā kārtā.

Pirmajā kārtā turnīru nācās noslēgt Latvijas pirmajai sieviešu raketei Jeļenai Ostapenko, kura bija izlikto spēlētāju vidū – 32.pozīcija, kas garantēja izvairīšanos no tikšanās ar elites tenisistēm pirmajās divās kārtās. Tomēr WTA ranga 101.vietā esošā japāniete Naomi  Osaka  ar 4-6 un 5-7 bija pārāka un Ostapenko nācās samierināties ar 10 reitinga punktiem vienspēlēs. Dubultspēļu turnīrā Ostapenko pārī ar Jūliju Putincevu no Kazahstānas ar 2-6 un 2-6 piekāpās slavenajām māsām Serēnai un Venusai Viljamsām.

Lielā tenisa cienītājiem atliek sekot līdzi Ernesta Gulbja gaitām un par viņu turēt īkšķus sestdienas, 28.maija spēlē pret francūzi Žo Vilfrīdu Tsongu.

Foto: Ernests Gulbis Roland Garros kortos

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Pus gadsimtu senais "Liesmas kauss" atkal pulcē futbolistus Valmierā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk