Dalīties „Motivācija būt fiziski aktīvam – kādas ir biežākās Latvijas iedzīvotāju atrunas nesportot; un kā un kāpēc sevi pārvarēt?“

Motivācija būt fiziski aktīvam – kādas ir biežākās Latvijas iedzīvotāju atrunas nesportot; un kā un kāpēc sevi pārvarēt?

Liela daļa Latvijas iedzīvotāju joprojām ir samērā kūtri fizisko aktivitāšu īstenotāji, atrodot tam visdažādākos attaisnojumus. Piemēram, saskaņā ar tirgus un sociālo pētījumu centra “Latvijas Fakti” pētījuma «Latvijas iedzīvotāju sportošanas un fizisko aktivitāšu veikšanas paradumi» datiem nozīmīgākie iemesli tam, kāpēc daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju nenodarbojas ar fiziskām aktivitātēm/sportu, ir: laika trūkums (to kā vissvarīgāko iemeslu minēja katrs otrais (49%) fiziski neaktīvais iedzīvotājs; biežāk gados jaunākie respondenti vecumā līdz 34 gadiem). Tam cieši pa pēdām seko nepatika/nevēlēšanās nodarboties ar sportu (17%); un visbeidzot veselības problēmas (16%; ko biežāk minēja gados vecākie respondenti). Pētījums veikts 2016. gada rudenī  pēc Izglītības un zinātnes ministrijas pasūtījuma. Taču analizējot iedzīvotāju motivāciju nodarboties ar fiziskām aktivitātēm, parādās divi galvenie motivējošie faktori. To, ka fiziskās aktivitātes īsteno pašsajūtas uzlabošanai atzina 54% no tiem iedzīvotājiem, kas regulāri nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm.  Otrs būtiskākais dzenulis ir vēlme nostiprināt veselību – tādēļ fiziski aktīvi ir 35%.

Tuvojoties lielākajam rudens skrējienam We Run Riga, ar savām pārdomām un padomiem veselīga gara uzturēšanai un cīņai ar gribasspēku, dalās treneris Jānis Višķers. Viņa pieredze un pārliecība par fizisko aktivitāšu noderīgumu kaldināta ilgi, izaicinot sevi īsākās un garākās distancēs, uzvarot un piekāpjoties, palīdzot gribasspēku atrast un uzturēt tiem, kas nāk pie Jāņa uz treniņiem.

Iesāc, lai turpinātu!

Patiesībā mēs daudzreiz savas idejas un vēlmes nerealizējam tikai un vienīgi aiz bailēm no pirmā soļa speršanas. Mēs neesam pārliecināti vai tiešām to pareizi iesāksim, vai attaisnosim savas cerības, vai spēsim turpināt utt. Bez bailēm nav attīstības un bez pirmā soļa nav panākumu. Vienmēr, kas Tevī iezogas attaisnojumi vai šaubas, pajautā sev – kas tad ir labāk, nemēģināt un negūt jaunu pieredzi vai mēģināt un sasniegt? Ļauj sev iet uz priekšu. Nepaliec vienā un tajā pašā vietā. Pamēģini! Riskē un iesāc! Nebaidies būt iesācējs, smelies motivāciju no visa, kas ir ap Tevi un šoreiz iedvesmojies arī no trenera Jāņa Višķera padomiem:

Foto: Jelgavas nakts pusmaratons 2017 – 1. vieta pusmaratona distancē

1. Visu dari ar mēru. Esi saprātīgs un sports dāvās tikai pašas pozitīvākās sajūtas.

2. Neviens ceļš uz izcilību nav viegls – ja treniņos ir grūti, tas tikai liecina, ka Tu pietuvojies sava jauna mērķa sasniegšanai.

3. Tomēr, kad nu gadās brīži, kad motivācijas latiņa pietuvojas nulles atzīmei un nekādi nevari sevi pierunāt iziet ārā paskriet – atceries – Tavi konkurenti nesnauž, bet tajā pat laikā cītīgi strādā, lai īstenotu savus sapņus. Esi līdzvērtīgs un vēl labāks. Ej, dari un sasniedz gandarījumu, jo nožēlot ir iespējams tikai neizdarīto treniņu, nevis to, pēc kura jūtam savus muskuļus.

4. Es ticu, ka ikviens no mums spēj sasniegt virsotnes – svarīgākais ir noticēt pašam sev, nemeklēt attaisnojumus, bet iet un darīt.

5. Tā vietā, lai uzskaitītu attaisnojumus, kāpēc šodien nevari iet skriet, meklē iespējas, iemeslus un laiku, lai skrietu, pilnveidotos un tuvotos savam mērķim.

Padari sevi atkarīgu no labām un veselīgām lietām – SKRIEN!

Ja arī Tu gribi sevi pārspēt WE RUN RIGA skrējienā pievienojies: www.werunriga.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Stilīgākās mugursomas Sportland veikalos ar -20% atlaidi

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk