Dalīties „Latvijas gada sportistes Lauras Ikaunieces-Admidiņas ieteikumi skrējējiem“

Latvijas gada sportistes Lauras Ikaunieces-Admidiņas ieteikumi skrējējiem

Pagājušas tikai dažas dienas kopš lieliskā un neaizmirstamā “We Run Riga”, taču skriešanas emocijas nav zudušas un skrējēju skaits nav mazinājies ne uz ielām, ne parkos par spīti aizvien rudenīgākajiem laikapstākļiem. Skriešanas endorfīnus novērtē arī viena no pasaules vadošajām daudzcīņniecēm Laura Ikauniece-Admidiņa un sniedz padomus “Sportland Magazine” lasītājiem.

“We Run Riga” vēstnese Laura Ikauniece-Admidiņa atgādina, ka rudens skrējienos, kad gaisa temperatūra samazinās, svarīgi ir iesildīties pirms treniņa un atsildīties pēc fiziskās aktivitātes. Ar mierīgu iesildīšanos ķermenis tiek sagatavots nodarbībai un ķermeņa muskuļi sasniedz darba gatavību, savukārt ar atsildīšanās palīdzību organisms atgriežas miera stāvoklī un atbrīvojas no saspringuma. Tāpēc nepieciešams izstaipīties un izlocīties. Iesildīšanās un izstaipīšanās ir neatņemamas treniņa un sacensību sastāvdaļas.

Turpinot skriet rudeni, jādomā par apģērbu. Tiem, kuri skrien vairākas sezonas, jāatceras iepriekšējo gadu paradumi. Iesācējiem jāatrod abģērbs, lai nebūtu ne auksts, ne karsts. Latvijas 2015. un 2016.gada sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa iesaka izvēlēties NIKE apģērbu iestrādātu Dri-Fit tehnoloģiju, jo šāds skriešanas ekipējums būs ne tikai viegls un elpojošs, bet arī ātri žustošs un neļaus apsaldēties ilgstošos treniņos, kas ir svarīgi gada aukstākajos mēnešos. Vēsos laikapstākļos optimāli ir izvēlēties apģērbtu tā, lai izejot no mājām ir nedaudz auksti, jo uzsākot treniņu kļūs silti un skrējiena laikā nebūs karsti. Taču labāk siltāk nekā aukstāk, jo nepieciešamības gadījumā lieko var novilkt, nevis salt apģērba dēļ, iesaka vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa.

Daudzcīņniece iesaka rudenī padomāt arī par ērtiem, skriešanai piemērotiem apaviem. Slapjos laikapstākļos specializētie NIKE apavi amortizēs kājas triecienu pret asfaltu un pasargās locītavas un mugurkaulu no traumu veidošanās. Profesionāli apavi ir pirmais ceļš, kā aukstā un mitrā laikā izvairīties no sāpīgiem noberzumiem un tulznām.

Aukstā laikā jārūpējas arī par muskuļiem, jo tie var saraut krampī un apturēt skrējienu ar nepatīkamu traumu risku. Preventīvs risinājums ir veselīgs uzturs, ko var papildināt ar vitamīniem un minerālvielām, piemēram ar magniju vai speciāliem sporta dzērieniem, kas satur elektrolītus un aizsargā no spazmām un veicina sportisko izaugsmi.

Kad dienas saraujas aizvien īsākas un skriešanai jāatvēl tumšās rudens stundas, jāpadomā arī par atstarojošiem elementiem, jo drošība un veselība vienmēr ir prioritāte. NIKE piedāvā skriešanas apģērbu ar iestrādātiem atstarojošiem elementiem, lai skrējējs rudens tumšajos vakaros būtu savlaicīgi pamanāms. Nekas nevar būt svarīgāks, kā pārrašanās mājās no skriešanas treniņa bez nevēlamiem starpgadījumiem uz dzīvajām ielām.

Samazinoties gaisa temperatūrai, skrējiena laikā nav patīkami dzert aukstu ūdeni, tāpēc Laura Ikauniece-Admidiņa iesaka izvēlēties siltu šķidrumu, ar ko remdēt slāpes treniņā. Tāpat svarīgi ir izvēlēties skriešanas segumu. Ja ir iespēja, tad rudenī, birstot lapām, var skriet pa parku, taču tumšajā laikā teju vienīgā iespēja ir apgaismotās gājēju ietves gar mazāk noslogotām ielām.

Rudenī atšķiras arī skriešanas temps, jo rīta stundās gaiss ir vēsāks un nepieciešams pasargāt elpceļus no apsaldēšanas. Tamdēļ jādomā par skriešanas tehniku un iespēju robežās jākonsultējas ar treneri vai skriešanas lietpratēju, lai nepārvērtētu savas spējas. Vizītē pie sporta ārsta ieteicams noskaidrot savus izturības sliekšņus un noskaidrot sirdsritma pulsa zonas, kurās skriet vēsākos laikapstākļos.

Laura Ikauniece-Admidiņa aicina visus “Sportland Magazine” lasītājus turpināt aktīvu dzīvesveidu svaigā gaisā un nekad neapstāties pie sasniegtā: “Just Do It!”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Būt vai nebūt – šodien ceturtdaļfināls pret Slovēniju

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk