Dalīties „Lejasmeieram muguras sāpju dēļ gaitas izlasē noslēgušās“

Lejasmeieram muguras sāpju dēļ gaitas izlasē noslēgušās

Latvijas vīriešu basketbola izlase pašlaik gatavojas šīs nedēļas nogales pārbaudes spēlēm ar Lietuvu un Rumāniju. Šo maču priekšvakarā komandas galvenajam trenerim Ainaram Bagatskim nācās pieņemt smagu lēmumu un no sastāva atbrīvot saspēles vadītāju Dāvi Lejasmeieru, kuram radušās problēmas ar muguru.

 

Valstsvienībā pirmā saspēles vadītāja vieta ir atvēlēta Jānim Strēlniekam, bet rezervista loma šobrīd ir vakanta, un viens no pretendentiem uz to bija tieši 26 gadus vecais Lejasmeiers, kurš iepriekšējās divas sezonas pavadījis Zviedrijā.

Tiesa, pēdējo dienu laikā Lejasmeieram radās problēmas ar muguru, tāpēc, lai situāciju nesaasinātu vēl vairāk, nolemts viņu no izlases atbrīvot, lai basketbolists varētu gatavoties jaunajai sezonai.

“Dāvim vismaz piecas dienas jāatturas no slodzes, un tikai tad varētu būt pilnīga skaidrība par viņa līdzdalību darba procesā. Līdz Eiropas čempionātam ir pārāk maz laika, lai viņš pa īstam pagūtu atgriezties ierindā,” pēc šķiršanās no basketbolista sacīja Bagatskis. “Esmu ļoti pateicīgs par pozitīvismu, ar kādu Lejasmeiers piedalījās komandas darbā, vienlaikus radot nopietnu sportisko konkurenci savas pozīcijas spēlētājiem. Taču šādā situācijā riskēt ar spēlētāja veselību nav nozīmes.”

Lai arī Lejasmeiers muguras sāpju dēļ šonedēļ trenējās ierobežotā režīmā, viņš pauda apņēmību iegūt vietu izlasē un uz savu nākamo darbavietu Polijā doties pēc iespējas vēlāk, varbūt pat pēc Eiropas čempionāta.

“Jau no pagājušās nedēļas Polijas klubs ir sācis trenēties. Treneris katru dienu apjautājas, kā man iet un kad es varu ierasties,” atklāja Lejasmeiers.

Būtībā Lejasmeiers bez Strēlnieka bija atlicis vienīgais klasiskā stila saspēles vadītājs, kurš vispirms domā par piespēli un tikai pēc tam par metienu. Tāpēc tagad treneriem jāturpina lauzīt galvu, kurš basketbolists kaut uz dažām minūtēm varētu dot Strēlniekam atpūtu – listē ir Aigars Šķēle, Žanis Peiners un Artūrs Ausējs. Vēl gan iespējama īslaicīga Jāņa Blūma un Daira Bertāna atrašanās saspēles vadītāja pozīcijā.

Lejasmeiers arī sacīja, ka Kristapa Porziņģa pievienošanās Latvijas izlasei ir mainījusi komandas stilu – tā tagad ir bīstama ne tikai no ārienes, bet arī divpunktu metienu zonas.

“Pateicoties Porziņģim, tagad bieži varam uzbrukt arī no divpunktu zonas. Viņam būs jāmet daudz. Savukārt, ja pretinieki viņam pievērsīs pārāk lielu uzmanību, brīvi paliks mūsu ārējās līnijas spēlētāji,” uzsvēra Lejasmeiers. “Esam kļuvuši daudzveidīgāki. Kad Kristaps ir laukumā, viss notiek daudz labāk.”

Nākamo sezonu Lejasmeiers pēc diviem nospēlētiem gadiem Zviedrijā pavadīs Polijas augstākās līgas vienībā “KKK MOSiR Krosno”.

Pēc Lejasmeiera atbrīvošanas Latvijas izlasē tagad palikuši 15 kandidāti, taču divi no viņiem – Ojārs Siliņš un Mārtiņš Meiers – arī veselības likstu dēļ šonedēļ trenējušies saudzīgā režīmā. Visticamāk, Bagatskis nevienu spēlētāju neatskaitīs arī pēc šīs nedēļas pārbaudes spēlēm. Tiesa, viņš norādīja, ka šajos mačos Latvijas izlase sacentīsies spēcīgākajā sastāvā un spēles modelis varētu būt pietuvināts Eiropas čempionātā gaidāmajam.

Pēc šīs nedēļas mačiem pret Lietuvu un Rumāniju valstsvienībai būs atlikušas vien divas pārbaudes spēles ar Čehiju, no kurām otra būs slēgtā.

 

Foto: Renārs Koris/basket.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Rīgas triatlonā Savēlijs Suharževskis plecu pie pleca cīnās ar Eiropas labākajiem puišiem

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk