Dalīties „Lietuvas izlases basketbolists Kalnietis: Latvija Eiropas čempionātā var tikt tālu“

Lietuvas izlases basketbolists Kalnietis: Latvija Eiropas čempionātā var tikt tālu

Nedēļas nogalē Latvijas basketbola izlase pilnu tribīņu priekšā aizvadīja vasaras gaidītāko pārbaudes maču – “Arēnā Rīga” viesojās principiālā pretiniece Lietuva, kam kopumā biežāk esam zaudējuši nekā uzvarējuši. Sestdien laukumā gan bija pavisam cits stāsts, un Latvija ar Kristapu Porzinģi priekšgalā izcīnīja uzvaru ar 87:77.

 

Mačs pret Lietuvu bija izpelnījies pamatīgi ažiotāžu, biļetes bija pilnībā izpārdotas un pēc pāris gadu pārtraukuma arēna uz basketbola spēli bija pilnībā piepildīta. Arī cīņas organizatori bija parūpējušies par pārsteigumu un pirmo reizi neilgi pirms spēles uz laukuma sarīkoja 3D šovu.

Latvijas izlases sniegums šajā mačā nelika vilties, jo teju visu spēli tā atradās vadībā, turklāt pieļāva arī maz kļūdu. Tieši šajā aspektā komanda saņēma uzslavas no galvenā trenera Ainara Bagatska.

Tikmēr viens no Lietuvas izlases līderiem, saspēles vadītājs Mants Kalnietis norādīja, ka Latvija šajā mačā nospēlējusi labi, tomēr jāņem vērā, ka šobrīd tikai noris sagatavošanās Eiropas čempionātam.

“Domāju, Latvijas izlasei būs ļoti interesanta nākotne – tai ir liels talants vārdā Kristaps Porziņģis,” pēc mača teica Kalnietis. “Grūti pateikt, cik tālu Latvijas izlase varētu aizspēlēties Eiropas čempionātā. Skaidrs, ka pārbaudes spēles nav jāuztver nopietni un tajās nav obligāti jāuzvar.”

“Komandas šajos mačos vēl tikai meklē savu spēli. Latvijas izlase ir gados jauna ar lielu zvaigzni tās sastāvā, bet tai pat laikā Eiropā ir arī citas labas komandas. Tomēr ar veiksmes palīdzību Latvija var tikt tālāk nekā ierasts,” uzskata Kalnietis.

Lietuvas izlasei gatavošanās Eiropas čempionātam bijusi kā pa viļņiem, jo uzvaras mijušās ar zaudējumiem, turklāt līdzjutēju vidū esot neviennozīmīga attieksme pret jauno komandas galveno treneri Daiņu Adomaiti.

“Mēs šobrīd vēl tikai gatavojamies un dodamies uz priekšu soli pa solim. Esmu pārliecināts, ka svarīgākajos brīžos būsim savā labākajā formā. Protams, pēc Adomaiša ierašanās komandā ir daudz pārmaiņu. Katram trenerim ir sava vīzija, stratēģija un spēles izpratne. Tomēr nav tik grūti saprast, ko treneris vēlas. Šobrīd viss ir kārtībā un mums ir izveidojusies laba komandas ķīmija. Es uzticos saviem pāriniekiem un domāju, ka Eiropas čempionātā viss būs kārtībā,” diezgan optimistiski noskaņots bija Kalnietis.

Pēc sestdienas mača ar Lietuvas komandu Latvija svētdien “Arēnā Rīga” aizvadīja spēli arī pret Rumāniju, kurā nepiedalījās atslēgas spēlētāji Porziņģis un Jānis Strēlnieks. Tas gan netraucēja mājiniekiem izcīnīt pārliecinošu uzvaru ar 98:68.

Sagatavošanās posmā Latvijai atlikusi vairs tikai viena pārbaudes spēle – ceturtdien pret labi iepazīto Čehiju. Čehi gan nesen nostādīja Latvijas Basketbola savienību neērtā situācijā, atsakoties aizvadīt piektdien plānoto maču aiz slēgtām durvīm, lai gan vienošanās bija panākta jau pirms vairākiem mēnešiem. Līdz ar to steigā tika panākta vienošanās ar Ukrainu, bet tas paredzēja Latvijas izlases došanos uz Kijevu un mača aizvadīšanu otrdien, taču beigās organizatorisku problēmu dēļ spēle tomēr nenotiks.

Eiropas čempionāts sāksies jau nākamnedēļ – 31.augustā, bet Latvijas valstsvienībai pirmā spēle Stambulā iecerēta 1.septembrī pret Serbiju.

 

Foto: Mikus Kļaviņš/basket.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Motivācija būt fiziski aktīvam – kādas ir biežākās Latvijas iedzīvotāju atrunas nesportot; un kā un kāpēc sevi pārvarēt?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk