Dalīties „Nike+ Training Club bezmaksas treniņu sezona Rīgā sākas jau šodien“

Nike+ Training Club bezmaksas treniņu sezona Rīgā sākas jau šodien

Šodien, 17.maijā Grīziņkalna virsotnē tiks aizvadīts pirmais NTC treniņš kopā ar treneriem Anci Auziņu un Kristapu Strodu. Viņi būs tie, kuri visas vasaras garumā izaicinās ikvienu rīdzinieku kļūt spēcīgākam, nojaukt jebkādus spēju limitus, bet galvenais – piepildīt trešdienu vakarus ar pozitīvām emocijām un patīkamu nogurumu. Vairāk par to, kas sagaida nodarbību apmeklētājus, kādam slodzēm gatavoties un kuras treniņkurpes izvēlēties, stāsta paši treneri.

Pastāstiet, kas notiks NTC treniņos un kādam sagatavotības līmenim tie piemēroti?

Kristaps: Attīstīsim 3 galvenās fiziskās īpašības – spēku, izturību un koordināciju. Strādāsim brīvā dabā ar savu ķermeņa svaru. Izmantosim arī parkā pieejamās kāpnes un soliņus. Nike+ Training Club treniņos ir arī interesanti tas, ka tiek likts uzsvars uz savstarpēju sadarbošanos – tiek kombinēti individuālie vingrinājumi ar uzdevumiem komandās vai pāros. Kopējo treniņu sistēmu ir izstrādājuši labākie Nike treneri, lai iedrošinātu cilvēkus trenēties pēc sabalansēta treniņplāna.

Ance: Šie treniņi ir piemēroti pilnīgi visiem sagatavotības līmeņiem un ikvienu pieradina trenēties gudri, vienlaikus izaicinot sevi. Šo treniņu mērķis ir fiziski nodarbināt visu ķermeni, trenējoties ar prātu nevis vienkārši sevi “nogalināt”. Visi vingrinājumi tiek pildīti sev vēlamā tempā, kā arī lielākajai daļai uzdevumu mēs vienmēr parādīsim vairākas versijas, lai sevi izaicināt var gan pieredzējis sportists, gan tie, kuri sportot uzsākuši pavisam nesen.

Un kāpēc pilnīgi katram – kā iesācējiem, tā arī rūdītākiem fitnesa entuziastiem –  ir vērts nākt izmēģināt NTC nodarbības?

Kristaps: Šo treniņu sistēma ir ļoti daudzveidīga un neizsmeļama, un tā atbilst arī manai filozofijai, ka cilvēkam ir maksimāli jāattīsta visas fiziskās īpašības. Treniņu sistēmā iekļauti arī vingrinājumi, kas ir kustībā dažādās plaknēs, dažādus lēcienus. Tu visu laiku jūties kā pasaules līmeņa atlēts. Un pats svarīgākais – visu laiku notiek cīņa ar sevi! Ir nemitīga vēlme pārspēt sevi, kļūt labākam! Un ne tikai fiziski.   

Ance: Mani NTC treniņi aizrauj tieši to dinamiskuma un mainības dēļ. Katrs treniņš var būt pilnīgi citāds un tā kā katrs strādājam savā līmenī, 60 minūtes var būt izaicinājums ikvienam.

Pakārdiniet ar ieguvumiem! Ko saņems ikviens, kas sāks trenēties kopā ar jums?

Ance: Vispirms, jau labas emocijas, smaidu un gandarījumu par padarīto darbu. Regulāri apmeklējot treniņus, noteikti tiks attīstīts viss ķermenis kopā ar visām fiziskajām īpašībām, kuras tam var būt pa spēkam.

Kristaps: Tu kļūsi par atlētu – Tu būsi spēcīgs, izturīgs un koordinēts. Tev nebūs problēmu ikdienā ātri adaptēties jebkādām fiziskām slodzēm. Tas neattiecas tikai uz treniņiem, bet arī uz jebkurām dzīves situācijām, kur nepieciešams ātri un efektīvi sakoordinēt savu ķermeni kādai kustībai vai darbībai. Tu kļūsi labāks!

Vai ir kas tāds, ko būtu vērts zināt pirms treniņu apmeklēšanas – piemēram, ko vilkt mugurā un ņemt līdzi?

Ance: Jāzina nav itin nekas – visu pastāstīsim un parādīsim. Galvenais, ko neaizmirstiet mājās –  labu noskaņojumu un smaidu -,  bet, ja arī tas paliks darbā uz galda, palīdzēsim atrast treniņā. No inventāra būtu forši, ja sportisti paņemtu līdzi fitnesa paklājiņu vai dvieli – tie noderēs vingrinājumos, ko pildīsim uz zemes.

Kristaps: Ir jāsaprot, ka āra laikapstākļi nav paredzami. Vislabāk uzvilkt vairākas kārtas sporta drēbju. Apaviem jābūt ērtiem, stabiliem un amortizējošiem. Protams,vērts paņemt līdzi pudeli ar ūdeni. Bet pats svarīgākais – labu noskaņojumu un nebeidzamu vēlmi izaicināt sava ķermeņa spēju robežas.

Skaidrs, ka ar vienu Grīziņkalna treniņu nedēļā ir krietni par maz, lai nodorošinātu sev regulāras fiziskas aktivitātes – ko iesakāt darīt papildus pārējās nedēļas dienās un kādas slodzes izvēlēties?

Kristaps: Nike+ Training Club (NTC) piedāvā mobilo aplikāciju, kas dod iespēju patstāvīgi trenēties jebkurā laikā un vietā. Protams, tā neatsver trenera klātbūtni, bet ir ļoti labs variants dienās, kad nenotiek NTC OUTDOOR treniņi. Vēl laba ideja ir pirmdienās un ceturtdienās apmeklēt Nike+ Run Club Riga skriešanas treniņus. Tā ir lieliska, noderīga un pat vajadzīga slodze. Protams, nepieciešamas arī atslodzes dienas. Katram ir jājūt savs ķermenis, lai nebūtu pārslodze. Bet mēs,  treneri, noteikti palīdzēsim pareizi sabalansēt treniņus visas nedēļas garumā vai ilgākā laika periodā.

Ance:Viens treniņš nedēļā, protams, ir par maz, taču tas ir labāk kā neviens.Tomēr es ieteiktu vēl atrast laiku vismaz vēl diviem treniņiem nedēļas laikā. Tā var skriešana, kāds dziļās muskulatūras vai spēka treniņš ar smagu inventāru. Es rekomendēju  izvēlēties maksimāli dažādus treniņus, jo vienmuļai slodzei ķermenis adoptējas visai ātri. Bet, lai ķermeni attīstītu vispusīgi, ir jātrenē gan dziļā muskulatūra, gan kardio izturība, gan maksimālais spēks.

Arī jums šie NTC brīvdabas treniņi būs kas jauns un nebijis – kas jums kā treneriem ir lielākais izaicinājums, uzsākot vadīt šīs nodarbības?

Kristaps: Jau vairākus gadus esmu NTC treneris un vadu šīs nodarbības sporta klubā. Tajās varu pilnībā izpausties gan kā treneris, gan kā atlēts. Mans vislielākais izaicinājums ir atrast veidu, kā saviem atlētiem nodot NTC galveno filozofiju – trenēties gudri, lai sasniegtu augstākus rezultātus un nemitīgi progresētu.

Ance: Mans lielākais izaicinājums būs izveidot vienu lielu NTC komandu, kur viens otru atbalsta un paskubina vai motivējoši “pavelk uz zoba”!

Ir teiciens, ka treneris var visu un viņam nekas nav par grūtu..Kāds ir obligātais minimums, kā paši  sevi uzturat formā?

Kristaps: Cenšos 2 līdz 3 reizes nedēļā atrast laiku vieglatlētikas (sprinta) treniņiem stadionā.Tam paralēli aizvadu spēka treniņus trenažieru zālē vai brīvā dabā ar savu ķermeņa svaru.

Ance: Mans “zelta likums” ir nedot sev vairāk par vienu brīvdienu nedēļā. Kaut vai viegls krosiņš, bet kādai fiziskai aktivitātei ir jābūt 6 dienas nedēļā. Protams, vienmēr jaatceras, ka ēdiens ir mūsu enerģijas lādiņš – cik kvalitatīvi sevi uzpildīsim, tik kvalitatīvi jutīsimies un izskatīsimies.

Kāds ir jūsu zelta likums sportā pašiem sev?

Kristaps: Darīt visu iespējamo, lai sasniegtu pēc iespējas augstāku rezultātu. Lai gan bieži vien rezultāts nav pats svarīgākais. Svarīgākais ir pēc tam paskatīties spogulī sev acīs un teikt : „Es darīju visu iespējamo, kas bija manos spēkos, lai sasniegtu pēc iespējas augstāku rezultātu!”

Ance: Tavs galvenais pretinieks esi tu pats. Un visu ko dari, dari priekš sevis, nevis kāda cita. Dzīve ir jābauda, nevis jāpacieš!

Bet lai sportotu pilnā jaudā, nepieciešama enerģija, tāpēc padalieties ar savu pirms treniņa superrecepti!

Kristaps:Banāni un auzu pārslu cepumi.

Ance: Man ir grūti trenēties, ja puncis ir pilns, tāpēc pirms treniņa priekšroku dodu kādam ogļhidrātiem bagātam auglim vai rupjmaizes rikai ar medu!

Nike+ Training Club brīvdabas treniņi

Kad: trešdienās visas vasaras garumā

Cikos: 19:30

Kur: Rīgā,Grīziņkalna virsotnē

Treneri: Ance Auziņa, Kristaps Strods

Kā pieteikties Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Komentāri

  1. Dzintra

    Vai būs treniņi nujotājiem?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

FOTO: 14.maijs Lattelecom Rīgas maratons

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk