Dalīties „Noslēdz Bigbank Skrien Latvija sezonu sestdien Siguldā!“

Noslēdz Bigbank Skrien Latvija sezonu sestdien Siguldā!

Pēdējos gados par nemainīgi labu tradīciju skrējējiem ir kļuvusi nedaudz citādāka rudens baudīšana Siguldā – dabas burvību un dzestro oktobra gaisu baudot piecu, desmit vai divdesmit viena kilometra garumā skriešanas seriāla noslēdzošajā posmā – Siguldas pusmaratonā. Tā arī šogad,  šajā sestdienā, 13. oktobrī sportiskā pilsēta jau astoto reizi gatava sagādāt ikvienam aktīva dzīvesveida cienītājam lieliskus svētkus un sezonas noslēgumu.

Pasākuma organizatori ir patiesi pagodināti, ka tieši viņu rīcībā ir atbildība un prieks godam noslēgt vēl vienu aizraujošu, panākumiem un rekordiem bagātu sacensību sezonu. Tā kā šis ir pēdējais Bigbank Skrien Latvija posms pirms Latvijas simtgades, organizatori, arī sacensību norises vietā rūpēsies, lai katram no pasākuma dalībniekiem būtu svētku sajūta.

Tāpat šī noteikti arī ir vislabākā  iespēja aplūkot Siguldas rudeni – skrienot pa Siguldas pilsētas skaistākajām un sakoptākajam vietām lielākajā skriešanas seriāla.

EXPO

Sacensību numuru iepriekšēja izņemšana, kā arī iespēja vēl piereģistrēties kādai no sacensību distancēm notiks  EXPO laikā. Ceturtdien, 11. oktobrī tā norisināsies Rīgā, T/P Alfa veikalā Sportland no pulksten 15:00 līdz 21:00. Savukārt piektdien, 12. oktobrī tas turpināsies Siguldas Sporta centrā, A. Kronvalda ielā 7A no plkst. 18:00 – 21:00. EXPO ietvaros varēs arī iepazīties ar sacensību trasi, kā arī uzzināt visu aktuālo par sacensību norisi un programmu.

DISTANCES un PROGRAMMA

Garākā no distancēm Siguldā būs 21 kilometra skrējiens, taču reizē ar pusmaratonistiem 13. oktobra rītā, plkst. 11:00 dosies arī 10,55km NIKE un 5,27km BTA skrējiena dalībnieki. Šīs distances būs ar laika kontroli un tiks noskaidroti un apbalvoti 3 labākie finišu laiku īpašnieki vīriešu un sieviešu konkurences kopvērtējumā, taču pusmaratonā – pirmie seši ātrākie skrējēji.

Valsts apaļās jubilejas gadā tika radītā īpaša svētku distance – Mans Skrējiens Latvijai un to baudīt varēs arī pulksten 14:10 Siguldā. Skrējiens norisinājies arī iepriekšējos skriešanas seriāla posmos un allaž ir emocionāls un patriotisks piedzīvojums apmēram 2 kilometru garumā. Skrējiens ir bez laika kontroles. Katram dalībniekam Mans skrējiens Latvijai arī paredzēts neliels gards pārsteigums no Siguldas konditoriem.

Tāds pat neierobežota laika priecīgs skrējiens sagaida arī Bērnu skrējiena dalībniekus plkst. 13:30 un Mazuļu rāpošanas sarkanā paklāja dalībniekus plkst.14:40. Savukārt ātrāko finiša laika īpašnieki tiks sveikti Apbalvošanas ceremonijā plkst. 15:00.

TRASE

Sacensību centrs tāpat kā pagājušajā gadā atradīsies Siguldas Sporta centrā un arī starta zona atradīsies šeit. Jau 2017. gadā skrējēji varēja izmēģināt spēkus vēl nebijušā trasē un arī šogad organizatori sagādājuši jaunu piedzīvojumu pa Siguldas ielām – jaunu sertificētu trasi, lai dalībniekiem būtu iespēja vairāk izbaudīt Siguldas rudens burvību.

Trases maršuts vedīs gar Rūdolfa Blaumaņa pieminekli, Siguldas staciju, kur arī atrodas pazīstamais Laimas pulkstenis. No malas arī būs iespēja aplūkot tikai septembra sākumā atklāto Siguldas kultūras centru, kurš no malas atgādina milzīgu smilšakmens atsegumu. Distance vedīs arī gar Atslēgu skvēru, un Krišjāņa Barona pieminekļa, kur arī atradīsies viens no uzmundrinājuma punktiem. Tāpat būs iespēja izskriet cauri Siguldas pils parkam, no kura arī pavērsies skats uz Siguldas pilsdrupām.

Starta un finiša zonas ir atšķirīgās lokācijās, tāpēc organizatori aicina dalībniekus būt vērīgus. Viena sacensību apļa garums būs 5,27 km, līdz ar to 10km skrējēji veiks divus, bet pusmaratonisti – četrus apļus.

Trasē paredzēti divi ūdens punkti, būs pieejams arī medpunkts, bet vairākās uzmundrinājuma zonās dīdžeji un mūziķi rūpēsies par enerģisku un spēcīgu skrējiena atmosfēru.

Vairāk aktuālās informācijas un reģistrācija: www.bigbankskrienlatvija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Kas ir vislabākā degviela pirms un pēc treniņa?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk