Dalīties „Valmieras maratonā uzvar Serjogins un Sokunova“

Valmieras maratonā uzvar Serjogins un Sokunova

Svētdien, 16. septembrī lielākais skriešanas seriāls Bigbank Skrien Latvija iesoļoja tā noslēdzošajā fāzē, pulcējot ap četriem tūkstošiem aktīva dzīvesstila piekritēju 7. posmā Valmierā. Šajā dienā rudens spirgtumu izbaudīja Latvijā spēcīgākie garo distanču skrējēji, piedaloties 42 kilometru skrējienā, tāpat arī pusmaratonisti, sešu, divpadsmit kilometru skrējēji un arī paši mazākie – Bērnu skrējiena un Mazuļu rāpošanas sacensību dalībnieki. Savukārt īpaši emocionāli piepildīti bija sezonas svētku distances Mans skrējiens Latvijai kilometri.

Emocijas un noskaņas gluži kā dziesmu svētkos

Brīvdiena Valmierā tika aizvadīta īsti patriotiskās noskaņās. Košs bija piedzīojums sezonas svētku distancē Mans skrējiens Latvijai, kuras valsts karoga krāsās tērpušos dalībniekus trasē pavadīja zirgs. Latviska atmosfēra valdīja arī sacensību centrā. Reģistrācijā, kā arī starta un finiša zonās, dalībniekus sveica un sagaidīja pasākuma organizatores tautas tērpos, kas ikvienā uzjundīja emocijas un vēlreiz atgādināja par mūsu valsts tradicionālajām vērtībām. Saulainā svētdiena Vidzemes viducī priecīgos sporta svētkos apvienoja sacensību klasisko distanču dalībniekus, viņu lielos un mazos atbalstītājus, kā arī Bērnu skrējiena, Mazuļu rāpošanas sacensību censoņus un nūjotājus. Pasākuma kulminācijā, 16. septembra pēcpusdienā sacensību uzvarētāji tika sveikti Apbalvošanas ceremonijā, kurā piedalījās arī Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks.

Labākie maratonā un pusmaratonā
Valmiera ir viens no diviem skriešanas seriāla posmiem, kur dalībnieku izvēlei tiek piedāvāta arī pilnā maratona distance. Tajā šoreiz ar otro labāko finiša laiku Valmieras maratona vēsturē triumfēja Dmitrijs Serjogins (02:22:14), aiz sevis atstājot Kristapus – Kaimiņu (02:28:51) un Bērziņu (02:31:25). Starp sievietēm augstvērtīgākos rezultātus uzrādīja Jekaterina Sokunova (03:03:23), Baiba Šņoriņa (03:05:21) un Līga Rusiņa (03:34:33).

Arī pusmaratona distance, par kuras veiksmīgākajiem kilometriem dalībnieki cīnās jau no aprīļa sākuma skriešanas seriāla ietvaros, pulcēja uz startu kā pieredzējušus, tā arī jaunus garo distanču cienītājus. Ātrākais no vīriešiem bija Jānis Višķers (01:09:32), vien divas sekundes aiz sevis atstājot Valēriju Žolneroviču (01:09:34), savukārt trešā pozīcija – Kristapam Vējam – Āboliņam (01:13:28). Tāpat arī sieviešu pirmais trijnieks nepārsteidza, veiksmīgākos rezultātus uzrādīja jau  Latvijas pusmaratona vēstures lappusēs dzirdētas dāmas – Vaida Žūsinaite (01:19:29), Kitija Valtere (01:24:32) un Natalija Kan (01:25:38).

Ātrākie sešu un divpadsmit kilometru distancēs

Valmieras īsāko distanču kilometrāža nedaudz atšķiras no citiem skriešanas seriāla posmiem ar to, ka tās ir nedaudz garākas kā citviet, taču, kā uzrāda rezultāti, līderu sniegumu un pozīcijas tas daudz neietekmē. Vīriešu konkurencē 12 kilometru godalgotās vietas skriešanas seriāla sezonas pirmspēdējā skrējienā Reinim Hartmanim (0:38:41), Salvim Gruševam (0:38:54) un Jevgēnijam Turkinam (0:39:33), savukārt veiksmīgākās no sievietēm bija Guna Ģērmane (0:46:13), Līga Girgensone (0:46:59) un Evita Grencberga (0:47:17).

Interesanta un nebijusi situācija Bigbank Skrien Latvija astotajā sezonā tika piedzīvota 6 kilometru skrējienā, kurā par uzvarētājiem kļuva pusmaratona distances godalgotie Valērijs Žolnerovičs (0:17:59) un Vaida Žūsinaite (0:20:36).


Sezonas kulminācija jau pēc mēneša

Noslēdzošais, astotais skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija posms Siguldā tiks aizvadīts jau pavisam drīz – 13. oktobrī – ikvienu aicinot baudīt rudeni, čaukstošās lapas zem kājām un gandarījuma pilnus kilometrus pusmaratona, desmit un piecu kilometru distancēs.

Aktuālā informācija un reģistrācija skrējienam : www.bigbankskrienlatvija.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Skaitļi un fakti: Kas uzvarēs BIGBANK SKRIEN LATVIJA simtgades sezonā?!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk