Dalīties „Zelta rudens pusmaratonā Siguldā uzvara Girgensonam un Helmanei – Soročenkovai“

Zelta rudens pusmaratonā Siguldā uzvara Girgensonam un Helmanei – Soročenkovai

Sestdien, 13. oktobrī izcilos un patīkamos laikapstākļos tika noslēgta skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija astotā sezona. Zelta rudens saulainais baudījums dalībniekiem bija īsti svētki – šis bija pēdējais posms pirms valsts simtgades un kā jaunajā sertificētajā sacensību trasē, tā arī sacensību centrā valdīja īsts svinību gars.

Uzvarētāji pusmaratonā, Nike 10 kilometru un BTA 5 kilometru skrējienos

Ikviens šogad varēja baudīt jau ierasto krāsaino lapu skrējienu pavisam jaunā veidolā, izskrienot vēl nebijušu maršutu pa Siguldas ielām. Pirms starta dalībniekiem papildu dzirksti veiksmīgam skrējienam deva Siguldas pilsētas mēra Uģa Mitrevica spēka vārdi un ar Bigbank vadītāja Latvijā Ģirta Kurmja kopīgi dotais starts sacensību dalībniekiem.  Augstvērtīgākos rezultātus pusmaratonā vīriešu konkurencē uzrādīja 2018. gada Bigbank Skrien Latvija nemainīgais trijnieks – Jānis Girgensons (1:08:46), Dmitrijs Serjogins (1:08:47) un Jānis Višķers (1:08:48), kuri paši sev un atbalstītājiem sagādāja grandiozas un nepieredzētas emocijas sezonas noslēgumā- vienlaicīgi pārraujot finiša lenti.

Dāmu konkurencē 21 kilometru garajā skrējienā vislabāk veicās Karīnai Helmanei – Soročenkovai (1:19:17), olimpietei Ilonai Marhelei (1:22:21) un Kitijai Valterei (1:24:14).

Ātrs un saulains tika aizvadīts arī Nike 10,55 kilometru skrējiens, kurā uzvarēja Kristaps Bērziņš (0:33:56),  bet otrā un trešā vieta ar vienādu finiša laiku 34 minūtes 55 sekundes Daliusam Pavliukovicius un Kristam Siņicinam. No sievietēm sestdien visātrākās bija Klinta Lauska (0:40:28), Guna Ģērmane (0:40:28) un Eurelija Venskatyte (0:41:17). Savukārt nenotverami BTA 5,27 kilometru skrējienā bija Jānis Razgalis (0:15:54) un Gunta Holštroma (0:19:47).

Distances, kurās uzvarētāji ir visi

Nesteidzīgus un pozitīvām emocijām bagātus startus un finišus piedzīvoja Bērnu skrējiena dalībnieki un apmēram 2 kilometru garās svētku distances Mans Skrējiens Latvijai dalībnieki. Ikviens patriotiskās distances finišu sasniegušais dalībnieks tika pie Siguldas konditoru sagādātiem kārumiem, bet distancē varēja piedzīvot latvietiskuma un tradicionālo vērtību garu.

Brīvdiena, kuru būs grūti aizmirst

Pēc iepriekšējo gadu lietainajiem laikapstākļiem Siguldas pusmaratona dienā, šī oktobra skrējiens vairāk kā 3000 Siguldas pusmaratona dalībniekiem paliks atmiņā kā zelta rudens tā viskrāšņākajā nozīmē. Patīkamā gaisa temperatūra, saule, dzeltenās lapas trasē un svētku gaisotne sacensību centrālajā punktā  – Siguldas sporta centrā. Pēc veiksmīga starta, atgriežoties finišā, dalībnieki, līdzjūtēji un citi pilsētas viesi varēja palutināt sevi ar vietējo tirgotāju labumiem, atbalstītāju produktu testiem un labas mūzikas gaisotnē baudīt sportisko brīvdienu rudens galvaspilsētā.

Sacensību rezultāti aplūkojami: www.sportlat.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

LUĪZE ŠLIHTA: JĀDARA TAS, KAS TEV PATĪK

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk