Dalīties „OLYBET LBL RESTARTA SEZONA“

OLYBET LBL RESTARTA SEZONA

OlyBet Latvijas Basketbola līgas 27. sezona dāvāS daudz sportisku intrigu gandrīz astoņu mēnešu garumā un sola ierasti aizraujošu izslēgšanas turnīru. Līgas vēsturē ir bijušas sezonas ar spilgtākiem leģionāriem un spožākām pašmāju zvaigznēm, taču reizēm nepieciešama īsa atkāpšanās, lai nostiprinātu pozīcijas un spertu divus soļus uz priekšu.

Vasaras salnas pārdzīvotas

Pēc vairākiem stabilas attīstības gadiem, kas Latvijas sporta spēļu saimniecībā vecākajai līgai nodrošināja stabilu reputāciju un sekotāju auditorijas pieaugumu, 2017. gada vasara aizritēja nemierīgās priekšnojautās. Iepriekš Basketbola līgas labklājība bija svārstījusies līdz ar valsts ekonomisko situāciju. Šoreiz panikas pazīmes nav manītas, tomēr vairāku faktoru – pašvaldību vēlēšanu iznākumu, privāto prioritāšu pārskatīšana – iespaidā no vairākiem basketbola klubiem atskanēja SOS signāli.Tomēr basketbola «bacilis» izrādījās dzīvīgs un spējīgs vienot arī politiskos pretiniekus. Konsolidējot spēkus un resursus, darbu turpina basketbola klubs «Jēkabpils». Ar Jūrmalas domes atbalstu īsi pirms sezonas tika reanimēta komanda arī šajā kūrortpilsētā. Aizvien nopietnāk savu basketbola piramīdu būvē robežpilsēta Valka, topošos basketbolistus sapulcējot internātā un izveidojot dublieru komandu startam LBL 2. divīzijā.

No OlyBet LBL komandu pērnā desmitnieka jauno sezonu nepiedzīvoja tikai pērnie bronzas ieguvēji «Barons kvartāls» – privātais klubs, kura īpašnieki beidzamajos gados sekojuši saviem mērķiem. Ja LBL medaļas vairs nesilda sirdi – neko darīt, ar varu mīļš nebūsi.

Jauni vārdi, jaunas iespējas

Septembrī EuroBasket2017 turnīrā pamatīgu pozitīvu troksni radījušās Latvijas valstsvienības sastāvā bija pieci spēlētāji, kas iepriekšējo sezonu bija pārstāvējuši OlyBet LBL klubus. Taču trīs no viņiem šo sezonu pavada ārzemēs: Jānis Blūms atgriezies Spānijā, Mārtiņš Meiers un Andrejs Gražulis – debitējuši Krievijā. Samazinoties klubu budžetiem, arī citi Latvijas spēlētāji atsaukušies ārzemju klubu piedāvājumiem, un tas, protams, ietekmē gan sportisko līmeni, gan līgas tēlu.

Taču iepretim zaudējumiem ir arī ieguvumi. Pēc smagu savainojumu izārstēšanas ierindā atgriezušies atraktīvais «gaisa karalis» Kristaps Dārgais («Ogre») un balvas Gada cerība 2016 ieguvējs Rihards Lomžažs (BK «Ventspils»). No studijām un basketbola spēlēšanas ASV augstskolā mājās atgriezies kādreizējais Dāvja Bertāna un Jāņa Timmas komandas biedrs «bronzas» U18 izlasē Andris Misters. Jācer, neveiksmju joslai pāri būs ticis Kaspars Vecvagars un ārzemju rūdījums stiprāku būs darījis Klāvu Čavaru (visi trīs «VEF Rīga»).

Aiz šo spēlētāju mugurām ir vairāki Latvijas jaunatnes izlašu dalībnieki, kas sasnieguši pieaugušo basketbola slieksni. Lai tam tiktu pāri, vajadzīgi ne tikai smagi treniņi, bet arī iespējas spēlēt vīru basketbolu. Tās šosezon jaunajiem pavērušās plašāk nekā iepriekšējos gados. Kurš un kā tās izmantos – tas jau ir pašu ziņā. Protams, kopā ar klubu treneriem, kuru absolūtais vairākums vārdos un darbos jau pierādījuši, ka prot palīdzēt jaunajiem spēlētājiem tapt labākiem. Tas attiecas gan uz pieredzējušajiem Agri Galvanovski («Liepāja») un Gunti Endzelu («Latvijas Universitāte»), gan jaunajiem – Artūru Visocki-Rubeni («Ogre»), Rūdolfu Rozīti («Jēkabpils») un Mārtiņu Gulbi («Jūrmala»). Un tieši darbu ar jaunajiem basketbolistiem par savu prioritāti pasludinājis Kristaps Valters («Valmiera»), kura debija trenera statusā bija viens no starpsezonas ­lielākajiem ­pārsteigumiem. Nenoliedzami liela pieredze basketbolā un tikpat nenoliedzami pretrunīga reputācija ‒ laiks rādīs, kādu efektu dos šāds degmaisījums.

Jaunas intrigas un skats tabulā

Ņemot vērā komandu sastāvos notikušās pārmaiņas, neizskatās, ka kādai komandai šosezon izdosies izjaukt OlyBet LBL ­tradicionālo līderu duetu. «VEF Rīga» un BK «Ventspils» gan nevar lepoties ar super­zvaigžņu piesaistīšanu, tomēr sastāvi ir gana labi sabalansēti, lai jauno, bet nu jau pieredzējušo treneru Jāņa Gailīša un Roberta Štelmahera vadībā Latvijas līgā spēlētu pirmās vijoles. Toties īpašu intrigu šosezon sagādā cīņa par trešo vietu, uz kuru reāli pretendē arī komandas, kas iepriekšējās sezonās pjedestālam nebija ne tuvumā.

Pirmām kārtām – «Ogres» vienība, kas palēnām īsteno pirms debijas loloto sapni zem saviem karogiem pulcēt pilsētas basketbola skolas labākos audzēkņus. Mājās atgriezies viens no LBL pēdējās piecgades stabilākajiem «zīmoliem» Rinalds Sirsniņš, kas «Jēkabpilī» pilnībā attaisnoja teicienu, ka ļoti labs saspēles vadītājs ir puskomandas vērts. Kopā ar brāļiem Jāni un Gintu Antropiem, Kristapu Dārgo, Jāni Pozņaku un Gunti Sīpoliņu izveidojies komandas kodols, kam pa spēkam pamatīgs lēciens augšup no pērn ieņemtās 8. vietas.

Ap lielisku saspēles vadītāju – Edgaru Jeromanovu – jauns komandas modelis tiek būvēts «Jūrmalā», turklāt par tā «arhitektu» uzaicināts ambiciozais Mārtiņš Gulbis – treneris, kas pērn parādīja profesionālo meistarību, līdz 3. vietai izvilkdams «Barons kvartālu».

Ir, ko redzēt! Ir, ko dzirdēt! Un būs arī oriģināls jaunums – februārī tradicionālās Latvijas līgas Zvaigžņu spēles vietā vesels zvaigžņu šovs kopā ar Igaunijas līgas spilgtākajiem spēlētājiem. Garlaicīgi nav un nebūs!

OlyBet LBL

Dalībnieki un to labākie sasniegumi

«VEF Rīga» – pieckārtēji LBL čempioni (2011.‒2013., 2015., 2017.)

BK «Ventspils» – deviņkārtēji LBL čempioni (2000.‒2006., 2009., 2014.)

«Valmiera/ORDO» – LBL čempioni (2016.)

BK «Jēkabpils» – 3.vieta (2014., 2015.)

«Betsafe/Liepāja» – 2. vieta (1997.)

«Jūrmala» – 4. vieta (2014.)

«Ogre» – 8. vieta (2017.)2

«Valka/Valga» – 6. vieta (2016.)

«Latvijas Universitāte» – 4. vieta (2012.)

Interviju ar basketbolistu Kristapu Dārgo lasi
SPORTLANDMAGAZINE.COM

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

SPORTA KLUBA PEOPLE FITNESS STĀSTS

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk