Dalīties „PK kvalifikāciju citādā Latvija sāk ar zaudējumu Turcijā un uzvaru pret zviedriem“

PK kvalifikāciju citādā Latvija sāk ar zaudējumu Turcijā un uzvaru pret zviedriem

Latvijas basketbola izlase 2019.gada Pasaules kausa kvalifikāciju sākusi prognozējami – piektdien izbraukumā piedzīvots zaudējums pret nominālo grupas favorīti Turciju, bet svētdien “Arēnā Rīga” izcīnīta grūta uzvara pret Zviedriju. Tomēr jaunajam valstsvienības galvenajam trenerim Arnim Vecvagaram un arī spēlētājiem vēl daudz darāmā, lai komandas sniegums uzlabotos.

 

Ar šo sezonu mainījies Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) kalendārs, kas paredz izlašu spēles aizvadīt klubu sezonas laikā, šiem mačiem atvēlot īpašus logus. Līdzīgi kā futbolā. Tomēr basketbola saimē nevalda tik liela vienprātība, kā rezultātā Eiropas Basketbola līgu savienības (ULEB) Eirolīgas spēlētājiem ir ļoti problemātiski palīdzēt savām izlasēm, jo šajā turnīrā vienkārši nav nepieciešamā pārtraukuma. Tiesa, bija izlases, kuru rindās pagājušajā nedēļā spēlēja ULEB Eirolīgas basketbolisti, piemēram, Turcijas komandā, tomēr tie ir spēlētāji, kuriem savos klubos lielas lomas nav atvēlētas. FIBA un ULEB strīdu dēļ Latvijas izlase mačos pret Turciju un Zviedriju nevarēja palīdzēt Jānis Timma, Dairis Bertāns un Jānis Strēlnieks… Nemaz nerunājot par abiem mūsu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spīdekļiem Kristapu Porziņģi un Dāvi Bertānu, kuru nespēlēšana jaunās FIBA sistēmas dēļ bija zināma jau labu laiku iepriekš.

Par spīti piecu izlases līderu prombūtnei, kā arī apslimušā Rolanda Šmita nespēlēšanai, Latvijas valstsvienība izbraukuma maču pret Turciju sāka lieliski, veicot 8:0 izrāvienu. Tomēr vēlāk turki pārņēma iniciatīvu un noslēgumā izcīnīja likumsakarīgu uzvaru ar 85:73. Šajā mačā debiju valstsvienības galvenā trenera amatā piedzīvoja Arnis Vecvagars, kurš cīņas gaitā acīmredzami meklēja pareizos spēlētāju virknējumus, lai turkiem izrādītu cienījamu pretestību, kas gan dažbrīd vairāk izskatījās vairāk pēc eksperimentēšanas nekā rūpīgi pārdomātas rīcības.

Pirmo sasaukumu Latvijas izlase noslēdza svētdien, kad arēnā grūtā cīņā ar 82:73 uzvarēja Zviedriju. Šajā mačā, it sevišķi pirmajā puslaikā, acīmredzamas bija komandas problēmas aizsardzībā, bet uz otro spēles daļu izdevās to uzlabot. Uz priekšu pavilka arī skatītāji, kuri bija ieradušies diezgan kuplā skaitā. Tomēr arī šī spēle nepārprotami pasvītroja aspektus, ko komandai jāuzlabo. Vispirms jau tā ir aizsardzība, jo Zviedrija brīžiem guva ļoti vieglus punktus, un savstarpējā sapratne, turklāt pret zviedriem tika izmantota vien astoņu spēlētāju rotācija. Nedaudz pārsteidza arī Rolanda Freimaņa nespēlēšana svētdienas spēlē, jo viņš pirms šiem mačiem potenciāli varēja būt viens no komandas līderiem, bet ierindā svētdienas cīņā bija Šmits.

“Šādā sastāvā mums vajadzēja vienu uzvaru, lai iegūtu pārliecību. Turcijā neizdevās parādīt visu, ko protam, bet pret Zviedriju otrajā puslaikā parādījām vīrišķību un nospēlējām, kā vajadzēja. Katrs, kurš piedalījās,  pielika savu roku, lai izcīnītu svarīgu uzvaru. Tagad atgriežamies klubos, bet februārī viss turpināsies,” pēc cīņas teica Latvijas izlases kapteinis Jānis Blūms.

Šajā modelī līderu lomu pagaidām uzņēmušies Žanis Peiners un Anžejs Pasečņiks, kuri Turcijā un Rīgā demonstrēja rezultatīvu sniegumu, būdamas centrālās figūras Latvijas izlases uzbrukumā.

Pasaules kausa kvalifikācijas ciklu Latvijas izlase turpinās februārī, kad gaidāmas cīņas savā laukumā ar Ukrainu un Turciju, bet vasarā būs mači viesos ar Zviedriju un Ukrainu. Pēdējos divos mačos teorētiski iespējama ULEB Eirolīgas un NBA spēlētāju pievienošanās.

Pēc šīm spēlēm grupas trīs spēcīgākas komandas sasniegs otro posmu, kur spēlēs ar trim labākajām no citas grupas – Slovēniju, Spāniju, Melnkalni vai Baltkrieviju.

 

Foto: FIBA

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Staro Rīga skrējiens pulcē gandrīz 3000 aktīvu rīdzinieku

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk