Dalīties „Porziņģis izlasē debitē ar rekordu“

Porziņģis izlasē debitē ar rekordu

Nepiedaloties pirmajos četros pārbaudes mačos, Latvijas izlases rindās pagājušajā nedēļā beidzot debitēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spīdeklis Kristaps Porziņģis. Turklāt paveica to ar atmiņā paliekošu sniegumu un rekordu.

Līdz 22 gadus vecā liepājnieka debijai valstsvienībā bija nedaudz jāpaciešas. Gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Latvijas izlase pirmās četras pārbaudes spēles aizvadīja bez viņa, jo basketbolistam bija jādodas NBA misijā uz Dienvidāfrikas Republiku, kur latvietis paguva nedaudz patrenēties arī ar slaveno Vācijas basketbolistu Dirku Novicki. Tomēr pagājušajā nedēļā Porziņģis atgriezās izlases treniņos un bija skaidrs, ka viņa debija pieaugušo valstsvienībā būs 11.augustā “Arēnā Rīga” gaidāmajā pārbaudes spēlē pret Poliju.

Tā arī notika, un 221 centimetru garais Porziņģis pārbaudes spēlei neraksturīgi pilnajai arēnai nelika vilties. Jau no paša sākuma liepājnieks kopā ar savu vienaudzi Rolandu Šmitu laukumā demonstrēja lielisku sapratni, vienam pēc otra izpildot bumbas triecienus grozā no augšas. Jau pēc pirmā mača varēja saprast, ka Porziņģim būs atvēlēta liela loma šajā izlases modelī. To viņš pret Poliju nekautrējās izmantot, regulāri uzbrūkot grozam, kā arī aizsardzībā neļaujot pretiniekiem gūt punktus groza tuvumā.

Cīņu pret Poliju, ko Latvijas valstsvienība uzvarēja ar 77:65, Porziņģis noslēdza ar 24 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām, kas ir jauns izlases debitanta rezultativitātes rekords. Iepriekšējais ar 17 punktiem piederēja Kasparam Kambalam. Lielisku sniegumu demonstrēja arī Šmits, kuram 18 punkti un deviņas atlēkušās bumbas.

Spēlē pret Poliju piedalījās arī otrs NBA latvietis Dāvis Bertāns, kuram šī bija atgriešanās valstsvienībā pēc vairāku gadu pārtraukuma. Tiesa, poļi viņu vērīgi pieskatīja aizsardzībā, tāpēc izcelties uzbrukumā spēlētājam diez ko neizdevās.

Pēc šī mača apmierināts ar Porziņģa sniegumu bija arī izlases galvenais treneris Ainars Bagatskis, kurš norādīja, ka basketbolists acīmredzami spēlējis ar baudu. Speciālists gan nenoliedza, ka priekšā vēl daudz darāmā.

“Vēl daudz darāmā, lai mēs uzbrukumā izvairītos no nevajadzīgas steigas un nebūtu tik krasu kritumu komandas spēlē. Labāk jāsajūt vienam otru. Jātiek skaidrībā, ko dara pārējie spēlētāji, kamēr viens rīkojas ar bumbu. Jāmācās izmantot situācijas, kad Porziņģis izstiepj pretinieku aizsardzību,” pēc mača sacīja Bagatskis.

Tiesa, komandu vēl joprojām nomoka veselības likstas, jo dažādās problēmās pagājušajā nedēļā bija iedzīvojušies Aigars Šķēle, Andrejs Gražulis un Ojārs Siliņš.

Latvijas izlase šajā sagatavošanās ciklā ar Poliju jau bija spēlējusi pārbaudes turnīrā Klaipēdā, neizteiksmīgā mačā piedzīvojot zaudējumu ar 76:80. Tobrīd gan komanda bija tālu no optimālā sastāva, jo nespēlēja vairāki basketbolisti, tostarp Porziņģis, Jānis Strēlnieks un Dāvis Bertāns.

Valstsvienības kapteinis Jānis Blūms pēc dueļa ar Poliju norādīja, ka līdz ar šo spēlētāju pievienošanos komandas spēle kļuvusi ātrāka, turklāt katrs no viņiem var iemest no tālās distances.

Šonedēļ Latvijas izlasei gaidāma intrigām bagātākā pārbaudes spēle, jo sestdien “Arēnā Rīga” gaidāma cīņa pret principiālo pretinieci Lietuvu, bet dienu vēlāk būs mačs pret mazāk iepazīto Rumāniju. Skaidrs, ka duelis pret Lietuvu būs īpašs, lai gan sportiski tai nebūs lielas nozīmes. Arī arēna solās būt piepildīta.

“Mums tagad ir visi labākie aktieri basketbolā, tāpēc līdzjutējiem jānāk skatīties,” aicināja Blūms, kurš sazinājies ar saviem lietuviešu kolēģiem un uzsvēris, ka “Arēnā Rīga” viņiem cerību uz uzvaru nav. “Vienmēr viens otru pavelkam uz zoba, bet tas ir tāds pozitīvs humors.”

Pēc spēlēm pret Lietuvas un Rumānijas komandām Latvijas valstsvienībai būs atlikušais vairs tikai divi pārbaudes mači, nākamnedēļ divreiz tiekoties pret Čehiju.

 

Foto: Renārs Koris/basket.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Padomi skriešanai karstā laikā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk