Dalīties „Sportland – mēs lepojamies ar saviem varoņiem“

Sportland – mēs lepojamies ar saviem varoņiem

Sportland t/p Alfa: Latvijas izlase Nāciju kausā motokrosā 2014 – Pauls Jonass, Matīss Karro, Roberts Justs

Lai gan padomju gados Latvijā motokross bija teju nacionālais sporta veids, deviņdesmito gadu sākumā tas panīka. Taču, pateicoties dažu uzņēmīgu cilvēku un uzņēmumu dzīves sparam un neatlaidībai, Latvijas vārds pasaules motokrosa arēnā atkal izskan – un ar katru gadu arvien skaļāk.

Pērn septembrī Latvijā risinājās Nāciju kauss motokrosā, kas pēc sava ranga nereti tiek pielīdzināts olimpiskajām spēlēm. Motokross ir viens no fiziski smagākajiem sporta veidiem. Latvijas jaunie talanti, lai sasniegtu pēc iespējas augstākus rezultātus, nepaguruši strādā cauru gadu, atvelkot elpu labi ja mēnesi. Skriešana, riteņbraukšana, svaru zāle, treniņi trasē – tā ir Paula Jonasa, Matīsa Karro un Roberta Justa ikdiena, kura nereti rezultātā vainagojas ar pjedestālu.

Spēks, cīņas spars, apdomība un mērķtiecība – šie ir jēdzieni, kas raksturo Nāciju kausa komandu, kura plecu pie pleca vāca punktus, spēkojoties ar pasaules vadošajiem motokrosistiem Ķegumā.
 
Sportland t/c Rīga Plaza: vieglatlēte Laura Ikauniece-Admidiņa

Kopš 2010. gada Laura Ikauniece-Admidiņa ir Latvijas Olimpiskās vienības sastāvā, bet 2012. gadā Eiropas čempionātā izcīnīja sudraba medaļu septiņcīņā, savukārt 2013. gadā atzīta par Latvijas labāko vieglatlēti.

Laura atzīst, ka viņas vājais posms ir lodes grūšana, kuru kompensē šķēpmešana, sasniedzot labus rezultātus sacensībās. Taču, kā pati saka, – septiņcīņas lielākā īpatnība ir tā, ka lodes grūšanā jābūt lielākai ķermeņa masai, bet, lai startētu augstlēkšanā, jābūt vieglai. Paradokss!

Lai gan abi Lauras vecāki ir profesionāli sportisti, vieglatlēte savu dzīvi bērnībā ar sportu nav saistījusi, bet gan dejojusi hiphopu. Turklāt Lauras mamma meitu sportā nav virzījusi apzināti, cenšoties pasargāt no profesionālā sporta blaknēm.
 
Un tomēr Laura nes Latvijas vārdu pasaulē, iedvesmojot gan nācijas sievietes, gan vieglatlētus, gan tās kaislīgos sekotājus, esot pārliecināta, ka līdz 27 gadu vecumam sasniegs savas karjeras augstāko punktu.

Sportland t/c Origo: FS Metta

Veiksmes panākumu atslēga ir stipra ģimene un skola, kura ikvienam jaunam cilvēkam spēj sniegt to, pēc kā viņš patiesībā tiecas, proti, izaugsmes. Nevienam nav noslēpums, ka sports audzina raksturu un ikvienu, kas ar to nodarbojas, padara disciplinētāku gan dzīvē, gan darbā. Tāpēc FS Metta (futbola skola), kuras devīze ir “Ģimene – futbols – izglītība”, ir īstā vieta, kur sākt apgūt kopības, draudzības un mērķtiecības pamatus.

Lai bērni saprastu, ka sasniegumi ir darbs, lai kļūtu par personību, ir smagi jāstrādā, turklāt lielākoties ar sevi. FS Metta uzņem audzēkņus no četru gadu vecuma un kopīgos treniņos mācās cienīt, sasveicināties un strādāt gan sevis, gan komandas labad. FS Metta futbolisti gadu gaitā aug ne vien par priekšzīmīgiem džentlmeņiem futbola laukumā, bet arī par uzticamiem sabiedrības locekļiem, jo, kā zināms, valsti veido indivīds un tikai tad – sabiedrība.
 

Teksts: Ralfs Dravnieks, foto: Māris Lapiņš

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Latvijas futbola virslīgas izpilddirektors Emīls Latkovskis: sadarbībā svarīgākais ir profesionalitāte

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk