Dalīties „Staro Rīga skrējiens pulcē gandrīz 3000 aktīvu rīdzinieku“

Staro Rīga skrējiens pulcē gandrīz 3000 aktīvu rīdzinieku

 

Dienu pēc Latvijas 99. dzimšanas dienas, 19. novembrī, svētku sajūtu aktīvā un sportiskā garā  ikvienam bija iespēja paildzināt, piedaloties jau trešajā Staro Rīga skrējienā. Naksnīgo un spožo galvaspilsētu dalībnieki baudīja 5 kilometru distances, Ģimenes skrējiena disciplīnās, kā arī izaicinot sevi  fotoorientēšanās piedzīvojumā.

 

Šogad spožākais skrējiens galvaspilsētā guva trīs reizes lielāku atsaucību kā pērn un vienuviet pasākuma centrā pie Kongresu nama pulcēja koši, starojoši tērptus un izrotājušos dalībniekus. Teju ikviens bija padomājis par īpaši atraktīvu un pamanāmu izskatu-  un ne bez iemesla – uzmanību piesaistošākie dalībnieki tika apbalvoti 10 nominācijās, saņemot pārsteiguma balvas no pasākuma atbalstītājiem. Atšķirīgs no tradicionālajām skriešanas sacensībām šis pasākums bija arī tāpēc, ka dalībnieki trasē devās nevis kā ierasts – tikt ātrāk līdz finišam un gūt gandarījumu par rezultātu, bet gan lai nesteidzīgi baudītu valsts svētkiem saposto pilsētu, stiprinātu patriotisma, ģimeniskuma un komandas garu.

 

Svētdienas vakarā pirmais starts tika dots 49 fotoorientēšanās komandām, no kurām 3  ātrākās tika apbalvotas ar pasākuma atbalstītāju sarūpētiem pārsteigumiem. Kā nākošie trasē devās Ģimeņu skrējiena dalībnieki. Pusotru kilometru garo trasi kopīgi pieveica un ģimenes garu stiprināja lielie kopā ar mazajiem – tādējādi parādot paši sev, ka kopā viss ir iespējams. Neilgi pēc tam startēja  5 kilometru distances dalībnieki, kuri kuplā skaitā maršrutu pa Rīgas centra klusāko un arhitektūras pērlēm bagātāko daļu veica skrienot, ejot vai nūjojot.

 

Rosība sacensību centrā un priecīga kņada valdīja kā pirms, tā arī pēc pieveiktajiem kilometriem. Šeit par latvisku un svētku atmosfēru rūpējās ētera personība Māris Grigalis un dīdžejs Magnuss Eriņš. Atgriežoties finišā, ikviens saņēma piemiņas medaļu un enerģijas atgūšanas komplektu, kā arī varēja sasildīties pie ugunskuriem un ar siltu zupu. Tāpat savus tērpus un labo noskaņojumu varēja iemūžināt pie fotosienas. Sadarbībā ar biedrību “7 balles” radošajā darbnīcā bērniem bija iespēja izgatavot atstarotājus, ar kuriem doties ne vien skrējiena trasē, bet arī ikdienā būt vēl labāk pamanāmiem. Savukārt īpašu patriotisma sajūtu varēja gūt Kronvalda parkā, kur lāpu alejā Ogres Kultūras centra jauniešu koris dziedāja iemīļotas latviešu dziesmas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

FOTO: Staro Rīga skrējiens Polar foto siena

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk