Dalīties „TIMBERLAND atstāj mazāku ekoloģisko pēdu“

TIMBERLAND atstāj mazāku ekoloģisko pēdu

Jaunā Timberland apavu kolekcija ReBOTL izgatavota no pārstrādātām PET pudelēm, katrā apavu pārī izmantojot 6–10 pudeles. 

Timberland jau sen apņēmies mazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu uz mūsu planētas, līdztekus pozitīvi ietekmējot aktīvās atpūtas apavu ražošanas industriju. Sekojot pasaules tendencēm, šajā sezonā zīmols veicis lielus soļus, lai veiktu jaunu misiju, padarot pasauli nedaudz tīrāku, – ieviesis jaunu apavu līniju ReBOTL, kuru ražošanā izmantotas pārstrādātas plastmasas ­pudeles.

ReBOTL  apvieno vieglo un elpojošo Recycled Knit tehnoloģiju apavu virsdaļai ar ārējo zoli, kas izgatavota no pārstrādātām plastmasas pudelēm. Kolekcijā ietilpts apavi, kuri piemēroti gan ikdienas darba gaitām ofisā un pilsētas ielās, gan brīvdienu pastaigām izaicinošākā apvidū.

Timberland par savu misiju un galveno mērķi ir izvirzījis zīmola pārveidošanu pasaules ekoloģijai saudzīgā un apzinātā biznesā. Mērķu izpildes termiņš ir noteikts līdz 2020. gadam, sadalot to trīs mazākās makroekonomikas jomās: produktu ražošanā, vides labklājībā un sabiedrības izglītošanā par vides pro­blēmām un aktīvā iesaistē.

Uzņēmuma mērķis produktu ražošanā ir gandrīz pilnībā samazināt savu ražojumu ietekmi uz vidi. Vides labklājības elements ir stingra apņemšanās palīdzēt izveidot un atjaunot zaļās zonas pilsētās, kā arī iesaistīt Timberland darbiniekus videi un sabiedrībai noderīgās aktivitātēs.

Timberland līdz šim ir paveicis vairākus iespaidīgus darbus, pārstrādājot 310 miljonus plastmasas pudeļu stilīgos un kvalitatīvos apavos, iestādījis vairāk nekā 9 miljonus koku visā pasaulē un veicis vairāk nekā 1 miljonu stundu brīvprātīgā darba vides attīrīšanā. Zīmols ir apņēmies ne tikai īstenot, bet arī pārspēt pašu noteiktos ekoloģiskos mērķus, nosakot jaunus standartus un trendus modes ilgtspējībā.

MAIRITA LŪSE, vides un zero waste aktīviste­

Nav noslēpums, ka modes industrija tiek uzskatīta par otru lielāko vides pie­sārņotāju pasaulē, un liela problēma ir tieši ātrā mode. Tas ir – lēti sliktas kvalitātes apģērbi, kurus cilvēki uzvelk vien dažas reizes un pēcāk izmet. Otra pro­blēma – plastmasa. Tiek lēsts, ka ar tādiem plastmasas ražošanas un patēriņa tempiem, kā ir mūsdienās, 2050. gadā okeānā būs vairāk ­plastmasas nekā zivju.

PET materiāls ir tāds, kuru ir viegli savākt, un Eiropas Savienība noteikusi, ka līdz 2029. gadam katrai valstij būs jāsavāc 95% dabā esošo plastmasas pudeļu. Tieši šis ir materiāls tiek ­izmantots arī Timberland apavu ­ražo­šanā. Tas ir pozitīvs solis pareizajā – ­ilgtspējīgākas un ilglaicīgākas modes – virzienā, bet, protams, ir daudz ­pro­blēmu, ko šāda pārstrāde vēl ­neatrisina.

PAR TIMBERLAND

Timberland ir pasaules līderis augstākās kvalitātes apavu, apģērbu un aksesuāru projektēšanā, ražošanā un tirdzniecībā. Timberland vislabāk pazīstams ar savu klasisko dzelteno zābaku, kas radīts 1973. gadā. Šobrīd Timberland piedāvā cilvēkus saģērbt no kājām līdz galvai ar daudzveidīgām kolekcijām, kas sakņojas zīmola bagātīgajā lietderības, meistarības un stila mantojumā.

Timberland ir apņēmies ražot kvalitatīvus produktus, ieviest jauninājumus un darboties atbildīgi attiecībā uz produktiem, ekoloģiju un cilvēku kopienām visā pasaulē, kurā dzīvojam, strādājam un pētām.

Teksts: Ieva Smilga  Foto: Timberland

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

PATRISHA: MUMS VAJAG MĀCĪTIES BŪT ATBILDĪGĀKIEM

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk