Dalīties „Kā izvēlēties un kopt zābakus?“

Kā izvēlēties un kopt zābakus?

Rudenī un ziemā nākas sastapties ar lietu, dubļiem, sniega kupenām un slideniem ceļiem. Taču pārvietoties gribēsim jebkuros laikapstākļos, tāpēc vērts atrast pareizos zābakus.

Zābakiem vissvarīgākais ir tas, lai tie būtu silti un ūdensnecaurlaidīgi, kā arī lai kāja tajos justos ērti. Sportland veikalos iespējams atrast gan tehniskos sniega zābakus, tūristu zābakus, gan arī dažādus aktivitātēm piemērotus modeļus, kas vienlaikus arī pasargā no ūdens un slapja sniega. Ir pieejami gan klasiska, gan sportiska izskata modeļi, arī krāsu izvēle ir plaša. Zābakiem nepavisam nav jābūt tikai melniem vai brūniem, šeit atrodami arī košāki toņi: zili, dzelteni, rozā.

Kur plāno ar tiem doties?

Izvēloties zābakus, jāzina, uz kurieni tu plāno ar tiem iet un ko darīt. Ja pārsvarā pārvietojies tikai pa ielām, bieži brauc ar auto un dažkārt āra apavus nēsā arī iekštelpās, tad noderīgi būtu vieglāki zābaki. Jo biežāk tu dodies ārpus pilsētas, jo lielāka nozīme ūdensnecaurlaidībai, kā arī nepieciešama labāka saķere ar virsmu. Ar pilsētas apaviem nebūtu prātīgi doties uz mežu vai pārgājienā, jo ar tiem nebūs ērti pārvietoties pa slideniem ceļiem. Pilsētas apavi tam nav pietiekami silti, turklāt, ejot ar tiem dabā, tie tiks sabojāti. Aplūkosim tuvāk, ko rudenim un ziemai piedāvā pazīstamākie zīmoli.

Timberland – unikāli un ērti

Timberland cienītāji var priecāties, jo šajā sezonā apvienotas tradicionālās vērtības ar jaunajām vēsmām, kas nozīmē, ka zābaki joprojām atpazīstami kā Timberland zābaki, tajā pašā laikā tiem piešķirts jauns, unikāls izskats. Gadu gadiem populārie Timberland modeļi šogad ieguvuši jaunas krāsas, īpaši jāpiemin sievietēm domātā pievilcīgā kolekcija. Sieviešu zābaki ir ne tikai glīti, bet to ražošanā izmantotas jaunākās tehnoloģijas, kas piešķir īpašu ērtumu.

Vieglāku apavu un sneaker stila cienītājām iesakām Timberland kedu izskata apavus, kas ideāli der rudenim un ko ērti nēsāt ikdienā uz darbu vai ejot pastaigāties ar draugiem. Flyroam sneaker tipa apaviem izmantota jaunā AeroCore tehnoloģija, kas tos padara īpaši mīkstus, tāpēc tajos var pavadīt kaut visu dienu uz kājām. 

Helly Hansen – visiem dzīves gadījumiem

Helly Hansen piedāvā gan pilsētai piemērotus zābakus, gan arī domātus pārgājieniem un aktivitātēm dabā. Ir arī tādi modeļi, kas apvieno sevī abas īpašības. Piemēram, Forester ir klasiski universāli zābaki vīriešiem un sievietēm, un ar tiem var doties ne tikai pa ielām, bet arī vieglākos pārgājienos.

Populārais modelis Stockholm ir piemērots jebkuriem laikapstākļiem, šos zābakus ērti nēsāt dienās, kad jāpārvietojas gan pa ielu, gan biroju.

Šajā sezonā Helly Hansen kolekcijā jaunpienācējs ir Fremont: starp šiem zābakiem sev piemērotus atradīs gan vīrieši, gan sievietes. Fremont zābaki gatavoti no ādas, tie ir ūdensnecaurlaidīgi, ar līmētām šuvēm, kas ideāli iederas pārējā Helly Hansen saimē, tos var valkāt gan laukos, gan pilsētā.

The North Face – dzimis kalnos

The North Face zīmols radīts pirms 50 gadiem, un tas bija pirmais zīmols, ar kuru tika izlaisti alpīnisma apģērbi un apavi. Ilgās ražošanas pieredzes dēļ The North Face ražotie zābaki ir ļoti izturīgi un tehniski perfekti. Arī brīvā laika pavadīšanai domātajiem zābakiem tiek izmantotas tās pašas tehnoloģijas, kas alpīnisma zābakiem, tādējādi tie tevi pasargās pat skarbos apstākļos. Visiem The North Face ziemas zābakiem ir ūdensdroša membrāna, kas tos padara pilnīgi ūdensnecaurlaidīgus, bet ērtumu nodrošina OrthoLite iekšējā zole, kas ir arī ļoti izturīga. Pateicoties OrthoLite, zābaka iekšējā zole ieņem valkātāja pēdas formu, tādējādi padarot staigāšanu ļoti ērtu.

Zābakiem nepieciešama kopšana

Ja ziemas sezonā zābaki tiek valkāti katru dienu, tie saskaras ar ūdeni, sniegu, sāli un dubļiem, tāpēc ir ļoti svarīgi tos pareizi kopt. Pareiza kopšana nodrošina apaviem gan ilgāku mūžu, gan labāku izskatu. Zābaku kopšanas komplektā ietilpst gan aizsardzības, gan tīrīšanas līdzekļi.

Ziemas zābaku virsējais slānis parasti ir ūdensdrošs un pasargā kāju no mitruma. Parasti zābakiem izmanto apstrādātu ādu vai citu materiālu ar speciālo membrānu. Lai saglabātu zābaka ūdensnecaurlaidību, jāizmanto īpaši aizsardzības līdzekļi, kas atgrūž netīrumus un mitrumu.

Iegādājoties zābakus, ieteicams pajautāt pārdevējam, vai tiem jau ir uzklāts aizsargslānis vai ne. Ja nav, to var izdarīt arī pats. Timberland piedāvā divu veidu aizsarglīdzekļus. Balm Proofer aizsargā dažādus materiālus (kokvilnu, poliesteru, ādu, nubuku u. c.) no ūdens un pleķiem, nesamazinot materiāla elpošanu. Waximum mīkstina un aizsargā eļļotu un vaskotu ādu, kā arī saglabā materiāla elpošanu, taču šis līdzeklis neder nubukam un zamšādai. Visus zābakus ar gludas ādas pārklājumu pēc nopirkšanas vajadzētu noklāt ar krēmu, tad tie kļūs mīkstāki un labāk ielocīsies.

Zābaki jātīra atbilstoši situācijai

Ja zābaki kļūst mitri vai slapji, tie jāizžāvē, taču jāizvairās žāvēt karstās vietās: pie radiatoriem, sildierīcēm vai ­atklātas uguns.

Ja zābaki ir dubļaini vai notraipīti ar sāli, tie noteikti jānotīra. Ja sāls pie zābakiem paliek pārāk ilgi, tas atstāj neatgriezenisku iespaidu uz virsējo slāni: tas zaudē savu noturību un var sākt sadalīties. Protams, sāls atstāj iespaidu arī uz apavu izskatu. Lielus netīrumus un pleķus iztīrīt vajadzētu uzreiz, būtu jāpieradinās to darīt katrreiz pēc novilkšanas, lai netīrumi nepaspētu ieēsties. Nubuka un zamšādas apavus vajadzētu tīrīt, piemēram, ar Dry ­Cleaning Kit, kas ­sastāv no neilona sukas un nubuka akmens, ar ko var droši iztīrīt izžuvušus netīrumus un pleķus. Renewbuck noderēs, ja ir sarežģīti iztīrāmi pleķi: no sāls, zāles, dūņām un pat kečupa. Boot Sauce Cleaner derēs ziemas apaviem no gludas ādas.

Izvēloties zābakus novērtē to

 • Siltumu
 • Ūdensnecaurlaidību
 • Ērtumu

Teksts:  Merilina Pīrsalu

Foto:   no publicitātes materiāliem / Raigo Tuulik

Komentāri

 1. Mārtiņš

  Labdien!Iegādājos pie jums HH zābakus!Iekdiena paiet automašīnā un nedaudz ārpusē.Bet jau otrajā nedēļā kājas man bija mitras un vēsas.Katru dienu jau pēc divu stundu valkāšanas man kājas ir mitras?Zābaki nav man mēnesi valkātiKo man darīt?Paldies,gaidīšu informāciju.

  1. Amanda

   Tāda pati problēma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

IEVA CIPRUSE: IDEĀLA KOMBINĀCIJA IR LAUKU MIERS, KUR TAISĪT KŅADU

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk