Dalīties „Vai kāds gāzīs no troņa “Spartaku”?“

Vai kāds gāzīs no troņa “Spartaku”?

Jaunā “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas sezona jau tepat aiz stūra – tā ar vairākiem intriģējošiem dueļiem sāksies sestdien. Intrigu šajā sezonā ir daudz, bet galvenais jautājums paliek viens: vai kāds no troņa gāzīs Jūrmalas “Spartaku”?

Pērn nevienai no komandām tas neizdevās, jūrmalniekiem diezgan negaidīti izcīnot otro Latvijas čempiontitulu pēc kārtas. Vai būs arī trešais? To rādīs laiks, bet jau pirmajās kārtās varēs saprast, kādus cāļus skaitīsim rudenī.

Otrdien “Sportland” veikalā tridzniecības centrā “Alfa” norisinājās “SynotTip” virslīgas jaunās sezonas preses konference, kur klāt bija gan čempionāta vadība, gan visi klubi. Ar šo sezonu turnīram ir jauns izpilddirektors Ainārs Dakša, kurš iepriekš darbojās Latvijas volejbola saimniecībā.

“Ļoti liels prieks pievienoties futbola komandai. Ceru, ka būšu liels palīgs. Šo sezonu iesākam ar astoņām komandām, paplašinot pagājušā gada ģeogrāfiju. Aizvadītās sezonas spraigās cīņas turpināsies arī šajā sezonā,” preses konferencē otrdien norādīja Dakša, kurš bija priecīgs arī par noslēgto sadarbību ar televīzijas kanālu “Best4Sport TV”, kas tagad pārraidīs visas virslīgas spēles un būs arī kārtas TOP mačs, tam par godu izveidojot arī īpašu tiešraides studiju ar sabiedrībā zināmiem personāžiem. Līgums ar šo pārraidītāju noslēgts uz diviem gadiem. Jaunais virslīgas izpilddirektors atzīmēja, ka viens no šīs sezonas galvenajiem uzdevumiem ir turnīram kļūt atraktīvākam un pievilcīgākam skatītājiem.

Tātad šajā sezonā futbola virslīgā startēs astoņas komandas, kas ir par vienu vairāk nekā iepriekšējā gada noslēgumā, jo vasarā pēc aizdomām par spēļu sarunāšanu tika diskvalificēta “Babīte”/”Dinamo”. Tās vietā kopš rudens nākusi “Valmiera Glass”/ViA, kas pērn triumfēja “komanda.lv” pirmajā līgā, iegūstot tiesības pēc 15 gadu pārtraukuma šīs pilsētas klubam atgriezties valsts augstākajā līgā.

Sagaidāms, ka šajā sezonā par Latvijas čempionu titulu cīnīsies 4-5 klubi – bez jau pieminētā “Spartaka” tie būs vicečempioni “Liepāja”/”Mogo”, vienmēr ambiciozā “Riga”, jaunus īpašniekus ieguvusī “Ventspils” un RFS. Savukārt gaisu vadošajām komandām centīsies pajaukt “Jelgava” un “Metta”/”Latvijas Universitāte”, kas pagājušajā sezonā izcīnīja daudz negaidītu uzvaru.

“Nav noslēpums, ka uzvarēt čempionātā vienmēr ir vieglāk nekā šo panākumu atkārtot. Mums ir ļoti spēcīgi konkurenti, un cīņa būs nopietna,” preses konferencē teica “Spartaka” galvenais treneris Samvels Babajans no Uzbekistānas, kurš jūrmalnieku grožus pārņēma starpsezonā.

Jūrmalas sastāvs, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, gan ir stipri mainījies, turklāt prom devies pagājušā gada virslīgas labākais spēlētājs Jevgeņijs Kozlovs.

Otrdienas preses konferencē mērķi cīnīties par vietu UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā izvirzīja “Ventspils” un “Riga” komandas, kas nozīmē, ka to uzdevums ir iegūt arī Latvijas zeltu. Tikmēr vicečempione “Liepāja”/”Mogo” kā galveno mērķi izvirzījusi vispār sasniegt Eirokausus, par ko komandām ieripo arī pieklajīgas prēmijas pāris simtu tūkstošu apmērā.

Nenoliedzami šī sezona virslīgā solās būt ļoti aizraujoša, turklāt, iespējams, beidzot iztiksim bez aizdomām par sarunātajām spēlēm. Prieku par tuvojošos sezonu izteica arī “Sportland” valdes priekšsēdētājs Sandijs Pinkulis.

“”Sportland” atbalsta un turpinās atbalstīt Latvijas futbolu. Cik mūsu spēkos, turpināsim to popularizēt. Novēlu klubiem saglabāt tādu pašu intrigu, kad līdz pat noslēdzošajai kārtai nezinām, kurš būs čempions un medaļnieki,” izteicās Pinkulis. “Pagājušā gada intriga bija izcils sezonas noslēgums. Mums jāturpina attīstīties un jāpielina savas ambīcijas, tikai tā varam kaut ko sasniegt. Interese par futbolu ir, un ar to mēs varam sasniegt daudz.”

Jaunajā “SynotTip” futbola virslīgas sezonā astoņas komandas aizvadīs četrus apļus, tādējādi katra vienība nospēlēs 28 mačus. Sezona noslēgsies novembrī.

Teksta autors: Almants Poikāns

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Jaunā Timberland pavasara kolekcija ir klāt!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk