Dalīties „Vai “Spartaks” līksmos jau sestdien?“

Vai “Spartaks” līksmos jau sestdien?

Šīs sezonas “SynotTip” Latvijas futbola virslīga neizbēgami tuvojas noslēgumam. Līdz turnīra beigām vēl atlikušas divas kārtas, tomēr jau šajā sestdienā varētu būt čempionu svinības – savā laukumā uzvarot “Liepāja”/”Mogo” futbolistus, par tādiem otro gadu pēc kārtas kļūs Jūrmalas “Spartaks”!

 

Matemātika ir pavisam vienkārša. Šobrīd uz Latvijas labākās futbola komandas titulu pretendē divas vienības – iepriekšējās sezonas čempioni “Spartaks” un RFS. Divas spēles līdz sezonas beigām jūrmalnieku pārsvars pār rīdziniekiem ir pieci punkti. Līdz ar to uzvara pret “Liepāju”/”Mogo” vai pēdējā kārtā pret “Ventspili” ļaus viņiem tikt pie titula. Tikmēr RFS sestdien uzņems “Ventspili” un 4.novembrī tiksies ar “Jelgavas” futbolistiem. Jebkāda punktu zaudēšana – arī nospēlēšana neizšķirti – liks rīdziniekiem atvadīties no izredzēm iegūt zeltu.

“Jūrmalas “Spartaks” par 95 procentiem būs čempioni – varbūt ne tik daudz tāpēc, ka paši atlikušajos divos mačos paņems vismaz divus punktus, bet vairāk tāpēc, ka RFS nepaņems sešus,” uzskata laikraksta “Latvijas Avīze” sporta žurnālists Ilmārs Stūriška.

Pirms sezonas tikai retais uzdrošinājās prognozēt, ka “Spartaks” šajā sezonā atkal cīnīsies par Latvijas čempionu titulu, jo starpsezonā ļoti ambiciozus mērķus uzstādīja galvaspilsētas vienības “Riga” un RFS, bet beigās kaut kas nenostrādāja līdz galam.

“Pats par jūrmalnieku šīs sezonas sniegumu esmu ļoti pārsteigts. Pavasarī prognozēs atvēlēju viņiem, šķiet, tikai piekto vietu, jo šķita, ka pēc zoles jeb pagājušā gada zelta, kas arī bija pārsteigums, sekos kritiens. Vēl jo vairāk ņemot vērā haotisko gatavošanos, galvenā trenera Mareka Zuba nolīgšanu īsi pirms čempionāta sākuma un finansiālo nestabilitāti,” saka Ilmārs. “Šķiet, “Spartaks” varētu būt vienīgā komanda neatkarīgās Latvijas vēsturē, kas kļūst par čempioni, sezonā nomainot trīs galvenos trenerus. Un varbūt pat vienīgā komanda Eiropā, kur čempionu kapteinis vienlaikus ir arī ģenerāldirektors, kas nozīmē, ka pirms un pēc treniņa jākārto organizatoriskie jautājumi. Bet šī nasta Edgaram Gauračam netraucēja gūt, iespējams, zelta vārtus – skaistā stilā pret “Riga”.”

Kamēr Rīgas komandas pirms sezonas un sezonas gaitā pastiprinājās ar vairākiem Latvijas izlases futbolistiem, “Spartaks” savos papildinājumos nebija tik skaļš.

“Acīmredzot Jūrmalas kluba vadība spēj atrast graudus pelavu maisā – izvilkt spēlētājus, uz kuriem citi līderi neskatās, bet viņi ņem un spēlē. Kā Jevgeņijs Kozlovs, Edgars Vardanjans, Ingars Sarmis Stuglis, Jevgeņijs Nerugals, Pāvels Mihadjuks,” uz atšķirībām sastāvu komplektācijas principos norāda “Latvijas Avīzes” žurnālists.

“Vienlaikus “Spartaka” noturēšanās uz panākumu takas liecina arī par to, ka konkurenti ar nomināli labākām kārtīm nebija gatavi maksimāliem apgriezieniem. Tā pati “Riga” sapulcināja zelta sastāvu, taču ar krievu treneriem nesekmējās. RFS uzticējās jaunajam Andrejam Kaļiņinam, kurš akcentu liek uz aizsardzību un izšķirošā brīdī ar septiņiem Latvijas izlases spēlētājiem sastāvā pamanījās zaudēt Andra Riherta studentiem,” uzsver Ilmārs. “Pārsteidza “Liepāja”/”Mogo” – atceroties, ka treneris Tamazs Pertija ar finansiālo problēmu nomākto “Skonto” cīnījās par zeltu, šķita, ka, saņemot stabilu komandu ar ļoti dziļu sastāvu, vajadzētu iznākt kaut kam iespaidīgam. Varbūt nākamsezon. Šogad Māris Verpakovski&Co var priecāties par triumfu Latvijas kausā.”

Noslēgumā Ilmārs Stūriška pauda gandarījumu, ka šosezon Latvijas futbola virslīgas turnīrs izvērties tik aizraujošs, jo trīs kārtas pirms turnīra beigām uz zeltu teorētiski pretendēja pat piecas komandas.

“Tikmēr divas kārtas pirms finiša uz trijnieku ir pieci kandidāti. Bet sestā un septītā komanda svarīgos brīžos pabojāja dzīvi favorītiem. Spriedzes apstākļi ir viens no pamatiem, lai spēlētājs progresētu un pamazām reanimētos arī Latvijas izlase. Ja vēl nebūtu “Babītes”/”Dinamo” negodīgās spēlītes, ja skatītāju tribīnēs būtu vairāk, ja Eirokausos nospēlētu sekmīgāk, ja valstsvienība FIFA rangā nenokristu līdz 148. vietai… Tad futbols būtu, ja ne karaļa, tad vismaz prinča lomā arī Latvijā,” nedaudz pafilozofē Ilmārs.

“Latvijas Avīzes” žurnālistam ir taisnība – cīņā par pirmo trijnieku nav iesaistītas tikai “Jelgava” un “Metta”/LU, kamēr pārējās komandas cīnās par godalgām un dalību Eirokausos, kas nopietni papildinās vienību maciņus.

 

Atlikušās “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas sezonas kalendārs:

28.10. – “Riga” pret “Jelgava”

28.10. – Jūrmalas “Spartaks” pret “Liepāja”/”Mogo”

28.10. – RFS pret “Ventspils”

04.11. – “Ventspils” pret Jūrmalas “Spartaks”

04.11. – “Liepāja”/”Mogo” pret “Metta”/LU

04.11. – “Jelgava” pret RFS

 

Foto: “SynotTip” Latvijas futbola virslīga

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Fotogrāfs Andrejs Zavadskis: Ir jāprot saprast cilvēki!

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk