Dalīties „Labākie skriešanas vingrinājumi“

Labākie skriešanas vingrinājumi

Anete Kociņa – šķēpmetēja, kura ar šķēpmešanu nodarbojas jau kopš bērnības. Parādīs iesildošos un atsildošos vingrinājumus pirms un pēc skriešanas.

Lai izvairītos no nepatīkamiem savainojumiem ir svarīgi iesildīt pēdas un potītes, iekustināt locītavas, aktivizēt augšstilbu un ikru muskuļus, kā arī ieslidīt Ahileja cīpslu. Tā Tu izvairīsies no liekām traumām un skrējens būs daudz patīkamāks.

Iesildošie vingrinājumi pirms skriešanas:

1.Pēdas apļošana ahila iesildīšanai – viegla rotācija aptuveni 10 reizes katrā virzienā ar katru kāju.

2. Arī ķermeņa augšdaļa ir jāiesilda skrējienam! Izapļo vidukli un gurnus, izstaipi un izapļo rokas, izpildi vingrinājumu noliecoties uz priekšu un atpakaļ un vēzējot labo roku pie pretējās pēdas un otrādi.

3. Izvēlies dažāda veida stiepšanās vingrojumus, lai iestaipītu visas saites un muskuļus. Piemēram, cirkšņu iesildīšana veicot izklupienus uz priekšu un atmuguriski.

4.Vienkāršā kāju vēzēšana. Var izmantot jebkuru dabā atrodamu objektu, kur pieturēties un izvēzēt katru kāju pēc sajūtām.

Atsildošie vingrinājumi pēc skriešanas:

1.Dinamiska hamstringu atsildīšana pēc skriešanas. Lēnā, tipinošā skrējienā noliecamies pie taisnas, pēdā piepaceltas kājas. Tā pastiepjamies pie katras kājas pirkstgala pa 5 reizēm.

2.Dinamiska kājas kvadricepsa atsildīšana. Lēnā, tipinošā skrējienā ar roku satveram kāju no aizmugures un mazliet paturam. Tā katrai kājai pa 5 reizēm.

3.Dinamiska dibena muskuļu atsildīšana. Stāvot uz vienas kājas, otru kāju pa diagonāli stiepjam uz augšu, līdz jūtam, ka iestiepjas skrējiena laikā iespringušie dibena muskuļi. Katru kāju stiepjam 5 reizes.

 

JAUNĀ TRENIŅU KOLEKCIJA TAGAD SPORTLAND
Izvēlies sev ērtāko veidu e-veikals ar piegādi uz mājām vai Tev ērtākā pakomātā, vai PICK UP veidu ar iespēju izņemt preci veikalā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

5 VINGRINĀJUMI SVARU BUMBAI

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk