Dalīties „20 fakti, kas jums jāzina par Džordanu Spītu“

20 fakti, kas jums jāzina par Džordanu Spītu

Džordans Spīts ir 23 gadus vecs golfa spēlētājs, kurš ir ātri kļuvis par vienu no labākajiem pasaulē. 20 fakti, kas jums par viņu jāzina.

Viņš ir labāk atalgotais golfa spēlētājs

2015. gadā pirmo reizi 13 gadu laikā Taigers Vudss neieņēma pirmo vietu labāk apmaksāto golfa spēlētāju sarakstā. Šis gods pienācās Spītam, kurš pagājušajā gadā nopelnīja vairāk nekā 50 miljonu ASV dolāru.

Viņa ģimenei ir svarīga nozīme viņa panākumos

Brālis Stīvens spēlē basketbola komandā “Brown” un pagājušajā sezonā katrā spēlē ieguva vidēji 10 punktus. Un jaunākā māsa Elija ir ģimenes sirds. Elijai, kura ir septiņus gadus jaunāka par Džordanu, ir īpašas vajadzības, kas iedvesmoja Džordanu izveidot Džordana Spīta labdarības fondu, lai veicinātu izpratni par bērniem ar īpašām vajadzībām.

Viņa atvēziens nav ņemts no mācību grāmatas, bet tas ir efektīvs

Atsaucoties uz treneri Kameronu Makormiku, Spīta atvēziens ir klasisks piemērs, kāpēc funkcija ir svarīgāka nekā forma. Neviens skolotājs jums neieteiktu izmantot satvērienu, kas pārklājas, un novietot kreiso roku sitiena zonā. Tomēr tas darbojas.

Viņš nesen iegādājās jaunu māju

2016. gada janvārī viņš iegādājās golfa spēlētāja Hantera Mahana veco māju. Mājā ir pazemes garāža, kurā var novietot 12 automašīnas, iekštelpu basketbola laukums, baseins, telpa golfa simulatoram, telpa grilēšanai un vīna pagrabs.

Viņš ir ne vien viens no jaunākajiem meistaru čempionāta uzvarētājiem, bet arī viens no jaunākajiem ASV atklātā turnīra uzvarētājiem

Spīts ieguva ASV atklātā turnīra čempiona titulu golfa laukumā „Chambers Bay” 2015. gadā, kad viņš bija 21 gadu vecs. Viņš ir jaunākais uzvarētājs kopš Bobija Džounsa uzvaras 1923. gadā, arī 21 gada vecumā.

Viņam bija lemts diženums

Spīta uzvārds var tikt tulkots kā “veiksmīgs” vai “ātrs” no vidēji augstas vācu valodas (sena vācu valodas forma). Džordans pavisam noteikti ir daudz ko sasniedzis golfa karjerā.

Viņš ir viens no meistaru rezultāta rekordistiem

Lai 2015. gadā iegūtu zaļo žaketi, Spīts iesita 270 sitienus (-18 zem PAR). Vienīgais spēlētājs, kas vēl ir sasniedzis šo atzīmi, ir Taigers Vudss 1997. gadā.

Viņš tiekas ar savu vidusskolas draudzeni

Spīts un viņa draudzene Annija Verreta ir kopā kopš vidusskolas laika Dalasā. Annija, ieguvusi grādu Teksasas Tehniskajā universitātē, strādā golfa organizācijā „The First Tee of Greater Dallas”. Annijai pagājušajā gadā tika piešķirts ētera laiks, kamēr Spīts sacentās klubā „Augusta National”, kā arī viņa bija kopā ar Džordanu pēdējā kausā „Ryder Cup” un „Presidents Cup”.

Viņa abi vecāki bija sportisti augstskolā

Viņa tēvs spēlēja beisbolu Lihajas (Lehigh) Univesitātē, un mamma bija basketbola spēlētāja Morāvijas (Moravian) Koledžā.

Viņa pirmā aizraušanās bija beisbols

Spīts atzīst, ka viņa sākotnējā sporta izvēle bija beisbols, bet trīspadsmit gadu vecumā viņš nolēma koncentrēties vienīgi uz golfu, lai varētu sasniegt savu potenciālu. “Tā bija manas dzīves grūtākā diena”, viņš norāda.

Viņa viens trūkums? Viņam strauji izkrīt mati

Var redzēt, ka Spīts ir uztraucies par cepures noņemšanu raunda beigās. Viņš acīmredzot kautrējas par to. „Ir iemesls, kāpēc mana matu līnija izskatās šādi”, viņš apgalvoja turnīrā. „Mūsu darbs ir saspringts.”

Viņš trāpīja pēdējā bedrītē, veicot sitienu no bunkura, 2013. gada sacensībās par iekļūšanu turnīra „John Deere Classic” finālspēlē, kurā viņš uzvarēja

Tas viņu padarīja par pirmo PGA turnīra uzvarētu pusaudža vecumā pēdējo 82 gadu laikā.

Viņa golfa nūju pienesējs Maikls Grellers desmit gadus bija matemātikas skolotājs

Viņi abi satikās 2011. gadā ASV jauniešu amatieru čempionātā, kurā uzvarēja Spīts. Nākamajā gadā Spīts pabeidza ASV atklāto turnīru kā amatieris ar mazāko punktu skaitu, un kopš tā laika viņi strādā kopā. Starp citu, pirms sadarbības ar Spītu Grellers strādāja par golfa nūju pienesēju golfa laukumā „Chambers Bay”, kurā Spīts uzvarēja ASV atklātajā turnīrā 2015. gadā.

Viņš neieradās uz savu vidusskolas izlaidumu, jo tikmēr piedalījās 2011. gada Bairona Nelsona turnīrā

Viņš pirmajās divās dienās iesita 69-68 un finišēja T-32.

Viņš ir noslēdzis līgumu ar sporta apģērba un aprīkojuma uzņēmumu „Under Armour” līdz 2025. gadam

Tas ir tikai minējums, tomēr ļoti ticams, ka uzņēmums ir ļoti apmierināts ar šo sadarbību.

Viņš arī atbalsta “Coca-Cola”

Zīmolam ir cieša saikne ar golfa industriju. Bobijs Džounss piedalījās „Coca-Cola” reklāmas kampaņā 1947. gadā, pārstāvot kausa „Tour Championship” sponsoru.

Viņš uzsāka savu karjeru kā čempions

Viņš trāpīja bedrītē ar vienu sitienu un ieguva otro vietu 2013. gada Puertoriko atklātajā turnīrā, kas sniedza viņam iespēju nākamajā nedēļā sacensties laukā Tampa līcī, kur viņš finišēja pirmajā desmitniekā un ieguva savu PGA turnīra karti.

Viņš ir viens no diviem cilvēkiem, kuriem ir izdevies uzvarēt ASV junioru amatieru turnīrā vairāk nekā vienu reizi

Otrs golfa spēlētājs ir Taigers Vudss, kurš šo titulu ieguvis trīs reizes.

Spītu no 12 gadu vecuma trenē labākais jauno golfa spēlētāju treneris Kamerons Makormiks

Cits slavens Makormika bijušais skolēns ir prezidents Džordžs Volkers Bušs.

Viņš jau no 15 gadu vecuma izmanto vienāda modeļa nūju „Titleist Scotty Cameron 009”

Spītu piesaistīja plakanā nūja, jo šāda modeļa nūjas izmantoja divi no viņa mīļākajiem bērnības golfa spēlētājiem – Ādams Skots un Džeofs Ogilvijs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Devisa kausa turnīra izcīņa

Ieskaties foto reportāžā no Devisa kausa! Šajā nedēļas nogalē “Arēnā Rīga “Latvijas vīriešu tenisa izlase savā laukumā piekāpās visās trijās…

Nākamais raksts:

10 padomi, ko paturēt prātā, dodoties uz NTC Day

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk