Dalīties „Bigbank Skrien Latvija dalībniekus pārsteidz ar bagātīgu kultūras programmu“

Bigbank Skrien Latvija dalībniekus pārsteidz ar bagātīgu kultūras programmu

Sestdien, 7. aprīlī notikušajā Bigbank Skrien Latvija pirmajā posmā sadalīti medaļu komplekti ne vien pusmaratona, bet arī piecu un desmit kilometru distancēs. Siltie un saulainie sezonas atklāšanas svētki vēju pilsētā pulcēja 3500 aktīvās dzīves baudītāju.

Uzvarētāji sacensību klasiskajās distancēs

Kārtējo reizi sīvu cīņu par uzvarētāja godu sev sagādāja Jānis Girgensons (01:06:58) un Jānis Višķers (01:06:59). Girgensons ar gandarījumu atskatās uz Liepājas skrējienu: “To, ka sadalīsim pirmās divas vietas sapratām jau sākumā. Distancē apzināti turējām raitu tempu, lai konkurentiem būtu grūtāk mūs panākt. Abi, protams, vēlējāmies pirmo vietu, bet uzvar tikai viens. Beigas tiešām bija ātras – pēdējos 3 kilometrus skrējām ar tempu zem 3 min/km un pēdējais tika veikts ar ātrumu 2,48min/km. Tā bija laba cīņa.” Trešo labāko  pusmaratona rezultātu uzrādīja Kristaps Vējš – Āboliņš (01:10:45).

Jānis Višķers un Jānis Girgensons. Foto: Mareks Gaļinovskis

Sieviešu konkurencē godalgotais trijnieks šoreiz kaimiņvalsta karoga krāsās. Uzvaru Kamilei Vaidžiulytei atnesa stundu un 17 minūtes garš skrējiens pa Liepājas ielām. Arī otro un trešo labāko pusmaratona finiša laiku īpašnieces lietuvietes – Evelina Miltene (01:19:11) un Lina Kiriliuk (01:21:18).

Uz pusi īsākajā 10,8 kilometru skrējienā uzvarēja Reinis Hartmanis (00:34:09) un pusmaratona līdera dvīņu māsa Līga Girgensone (00:41:30). Sudrabs Jānim Mežielam (00:34:35) un Anastasijai Gerasevai (00:42:53). Bet Anatolijs Macuks (00:35:53)  un Guna Ģērmane (00:43:00) finišu sasniedza kā trešie.

Piecu kilometru skrējiens veiksmīgākais izrādījās Jānim Razgalim (00:16:32) un Jeļenai Ābelei (00:19:30).

Distances priekam un jautrībai

Bez sacensību tradicionālajām distancēm, kur prieks un gandarījums mijas ar sava labākā snieguma uzrādīšanu un spēju apliecināšanu, Liepājas pusmaratons bija arī aktīva dzīvesveida diena brīvdienu baudītājiem. Jautrības pilni bija Bērnu skrējieni, Mazuļu rāpošanas sacensības un sezonas jaunums – divu kilometru patriotiskais piedzīvojums – Mans skrējiens Latvijai. Pēc simtgades svinību distances dalībnieki atalgoja sevi par paveikto ar īpašu Bigbank Skrien Latvija svētku torti.

Liepājnieki pārsteidz ar bagātīgu kultūras programmu

Līdzās sacensību norisei, pasākuma centrā pie jaunās koncertzāles Lielais Dzintars visas dienas garumā koncertēja, muzicēja un ar priekšnesumiem publiku priecēja vietējie bērnu un jauniešu kolektīvi. Pirms pusmaratona starta jauno sezonu iedārdināja rokmūzikas leģenda Ivo Fomins, bet, tuvojoties pasākuma kulminācijai, uz skatuves kāpa mūziķis Normunds Kalniņš, saksafona  un klavieru taustiņu meistars Edgars Jānis Kārkliņš, kā arī dziedošais aktieris Viktors Ellers. Pavasarīgi siltā brīvdiena vēju pilsētā bija īsti svētki labsajūtai, sportam un spēcīgam jaunās skriešanas sezonas sākumam. 

Kurzemes labumi vēderam

Visi sacensību dalībnieki finišā tika cienāti ar īpašo biešu zupu. Savukārt vietējo ražotāju tirdziņā varēja izvēlēties unikālas un autentiskas garšas burvības, ko vest mājup.

Mēneša beigās uz Daugavpili

Skriešanas seriāla otrais skrējiens, Daugavpils pusmaratons, notiks jau pēc pāris nedēļām – 29. aprīlī. Šeit būs iespēja ne vien izskriet pilsētas skaistākos maršutus, bet arī sacensību centrā baudīt latgaļu tradicionālo kultūru.

 

Liepājas pusmaratona rezultāti, aktuālā informācija un reģistrācija nākošajiem posmiem – www. bigbankskrienlatvija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Galvenais ir noskriet #Tavimerki

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk