Dalīties „3×3 BASKETBOLISTS KĀRLIS LASMANIS: SPORTS NORŪDA CILVĒKUS“

3×3 BASKETBOLISTS KĀRLIS LASMANIS: SPORTS NORŪDA CILVĒKUS

Kārlis Lasmanis ir labākais 3×3 basketbola spēlētājs Latvijā, tomēr viņš norāda, ka tas ir komandas sports, tieši tādēļ viņam jāsaka paldies savai lieliskajai komandai.

Kā sākas tavs sportista ceļš un interese par 3×3 basketbolu? 

Interese par 3×3 basketbolu man radās jau vairāk kā 10 gadus atpakaļ, kad biju aptuveni 14-15 gadus vecs, un mēs ar komandas biedriem braucām kopā no Ventspils uz Grīziņkalnu Rīgā piedalīties Ghetto Games, jo tā mums visiem kopā bija forša ballīte. Kādreiz strītbols mums vairāk saistījās ar izklaidi, bet kopš tas iekļauts arī Olimpisko spēļu programmā, attiecos pret to daudz nopietnāk un profesionālāk. Ja agrāk to darīju tikai prieka, savas formas uzturēšanai un iemaņu celšanai, tad šobrīd motivācija jau ir pavisam cita. 

Tevi dēvē par labāko 3×3 basketbolistu Latvijā – ko tev nozīmē šāds tituls? Nešaubos, ka tas ir prasījis lielu darbu…

Par to man jāsaka paldies manai komandai, jo 3×3 basketbols ir komandas sports, un bez savas fantastiskās komandas es nebūtu ne tuvu tur, kur šobrīd esmu. Bet, protams, tā ir arī liela atbildība un tieši tāpēc, ieguldot lielu darbu sevis trenēšanā, ārstēšanā un atjaunošanas procesos, nākas arī atteikties no daudzām lietām, ko var darīt mani vienaudži. 

Sports ir liela daļa no tavas dzīves. Kādēļ, tavuprāt, cilvēkiem kopumā ir jānodarbojas ar sportu?

Manuprāt, sports cilvēkiem uzlabo veselību un attīsta dažādas iemaņas, kā arī pozitīvi uzlādē. Sportiski cilvēki jūtas labi, tāpēc ikvienam iesaku nodarboties ar sportu, jo galvenais ir darīt to, kas veicina attīstību un ļauj ikdienā justies labi. 

Kā, tavuprāt, sākt nodarboties ar sportu, kā atrast motivāciju vairāk kustēties, iet ārpus savas komforta zonas, sevi disciplinēt, ievērot veselīgu dzīvesveidu?

Domāju, ka pati svarīgākā motivācija ir veselība. Sports norūda cilvēkus, un, sākot sportot vismaz divas līdz trīs reizes nedēļā, neapzināti arī parādās lielāka pašdisciplīna.

Kas tevi pašu ikdienā motivē un dod enerģiju turpināt iesākto?

Mani ļoti motivē doma kļūt labākam un sasniegt pēc iespējas augstākus un labākus rezultātus, jo sportista karjera diemžēl ir tikai īss mirklis, tādēļ jāmēģina darīt tik daudz, cik vien iespējams. 

Kādi ir tavi nākotnes mērķi profesionālajā sportā?

Šobrīd dzīvoju pēc plāna un koncentrējos katrām nākamajām sacensībām, lai varētu tās uzvarēt. Tieši tādēļ mana ikdiena šobrīd ir atkarīga no sacensību grafika, jo gan treniņu biežums, gan atpūta ir pakārtota sacensībām. Mans lielākais mērķis tuvākajā nākotnē ir piedalīties Tokijas Olimpiskajās spēlēs un iegūt tajās medaļu.

Teksts: Liene Pālēna.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

FITNESA TRENERIS JĀNIS ARBEITERS: KUSTĪBA IR VIENA NO CILVĒKA PAMATVAJADZĪBĀM

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk