Dalīties „7 vienkārši veidi, kā padarīt aktīvāku ikdienu“

7 vienkārši veidi, kā padarīt aktīvāku ikdienu

Atlikušas tieši septiņas dienas līdz vērienīgākajam sporta notikumam dienas tumšajā daļā – #BEACTIVE Fitnesa naktij. Tāpēc šodien, vakarā,  kad vairāki tūkstoši sporta cienītāju 11.novembra dodas rudenīgo sporta svētku WE FLY RIGA 5 kilometru skrējienā, piedāvājam tev septiņas vienkāršas idejas, kā aktīvāk dzīvot ikdienā.Tu būsi šokā, cik maz nepieciešams izdarīt, lai justos daudz veselīgāk un labāk!

1.Dodies pastaigās
Ja vienkārša pastaiga šķiet garlaicīga, izdomā mērķi. Piemēram, kļūsti par spēles noteikumu mainītāju un nevis izlasi ziņas internetā, bet dodies no rīta uz tuvāko kiosku pēc avīzes. Izaicinājums un kaut kas pavisam jauns, vai ne? Vēl tā vietā, lai ar saviem tuvākajiem iedzertu tēju mājās, ņem termosu un ved draugus ārā aplūkot rudenīgos pilsētas parkus.

2. Izvēlies trepes

Protams, šis padoms šķiet ārkārtīgi pašsaprotams un pārāk garlaicīgs. Tomēr – padomā, cik bieži tu izvēlies liftu tā vietā, lai enerģiski nonāktu augstākos stāvos, izmantojot trepes. Starp citu, vai tu zināji, ka 5 minūšu kāpšana pa trepēm sadedzina līdz pat 150 kalorijām?!

3. Mājas uzkopšana arī skaitās

Ja tev ir kāds īpaši izklaidīgs mājinieks, kuram nav pārāk pa prātam uzturēt kārtību, vari teikt viņam lielu un sirsnīgu paldies, jo intensīva mājas uzkopšana palīdztev sadedzināt līdz pat 200 kaloriju stundā.

4. Iepērkoties izmanto grozu, nevis iepirkuma ratiņus

It sevišķi tad, ja pēc darba dodoties mājās, tev veikalā nepieciešamas vien pāris lietas. Tā automātiski pārvēršas par svaru cilāšanu sporta zālē (un, ja tu esi spontānu pirkumu cilvēks, tad tikpat pēkšņa un par pašam neprognozētu treniņu var izvērsties vienkārša iepirkšanās).

5. Novieto auto iespējami tālākajā autostāvvietā

Šādi uzdāvināsi sev lieku pastaigu, un tā kā autostāvvietas, kas atrodas attālākās vietās, ir ekonomiskākas būsi win-win situācijā – zaudēsi kalorijas un ietaupīsi naudu.

6. Vingro skatoties televīziju vai iemīļotos seriālus

Iespējams, šo ieteikumu jau kaut kur dzirdējis, tāpēc uztver to kā vecu, labu atgādinājumu, kurus vienmēr zinām, bet reti atceramies. Jā, protams, veselības un laba dzīvesstila eksperti mudina samazināt pie televīzijas ekrāna pavadīto laiku, bet kāpēc, lai tu sev lietgtu iecienīto izklaidi, turklāt papildinot to ar vēderpreses setiem vai maksimālu noturēšanos  plank pozīcijā?

7. Uzstādi modinātājpulksteni

Un mēs nedomājam to, kas tevi pietrauš kājās no saldiem sapņiem. Bet darba dienas laikā, kad sēdoša darba darītāji tik ļoti iegrimst savos uzdevumos, ka aizmirst izkustēties un pie datora nosēž vairākas stundas. Uzliec modinatāju ik pēc stundas un veic dažus relaksējošus stiepšanās vingrinājumus vai pastaigā kaut vai nieka divas minūtes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Pilns komplekts jauniem panākumiem

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk