Dalīties „AKROBĀTS UN IEDVESMOTĀJS GATIS KONDRĀTS“

AKROBĀTS UN IEDVESMOTĀJS GATIS KONDRĀTS

Šova komandas “Street Warriors” dalībnieks Gatis Kondrāts ir pārliecināts, lai kļūtu par labu akrobātu, jāpiemīt gribasspēkam un neatlaidībai. Gatim abas šīs īpašības piemīt, tieši tādēļ viņš ar savu piemēru vēlas iedvesmot ikvienu cilvēku darīt to, kas viņiem patiešām patīk.

– Tava ikdiena paiet kustībā – esi gan akrobāts, gan pasākumu vadītājs. Pastāsti, kā sākās tava aizraušanās ar kustību, trikiem un akrobātiku?

– Jā, manu dzīvi raksturo kustība. Katra manas dzīves diena ir citādāka kā iepriekšējā, un mani ļoti uzrunā šāds dinamisks dzīves stils. Ar akrobātiku sāku nodarboties 2010. gadā, kad Latvijā kļuva populāra ielu vingrošanas kustība. Pievienojos tai un sāku trenēties patstāvīgi ar saviem draugiem Ogrē, mācot cits citu un sacenšoties savā starpā. Sākumā tas bija lielisks veids, kā pavadīt brīvo laiku, bet, gadiem ejot, šis hobijs ir attīstījies līdz profesionālām šovu programmām un manu ikdienas profesiju. Šobrīd “Street Warriors” priekšnesumi ir akrobātikas un deju apvienojums. Mēs cenšamies būt ļoti dažādi un neliekam sev nekādas robežas. Ja tagad vairāk ir redzama akrobātika un dejas, tas nenozīmē, ka kādu dienu mūs nevarētu redzēt pūšot uguni, žonglējot vai staigājot par virvi.

– Tu esi ne tikai akrobāts, bet arī karsējs… Kādām īpašībām, tavuprāt, ir jāpiemīt izcilam akrobātam un karsējam?

– Lai kļūtu par labu akrobātu, galvenais ir ļoti liels gribasspēks un neatlaidība, jo daudzi triki un panākumi ir sasniedzami ilgtermiņā. Rezultāti nav redzami uzreiz, ja neskaita lielisko pašsajūtu pēc katra treniņa. Tas, ko mēs darām “Street Warriors” šovos ir diezgan unikāli, citas šādas komandas neesmu ievērojis, bet akrobāti Latvijā netrūkst, un daži pat ir izcēlušies arī pasaules līmenī. Karsēju sports, kur es trenējos vairāk kā divus gadus, Latvijā ir salīdzinoši jauns sporta veids – oficiāli tas tika atzīts Latvijā tikai pagājušajā gadā, un šobrīd profesionālā līmenī ir tikai viena komanda – RTU karsējkomanda. Šis sporta veids tiek popularizēts ar dažādām meistarklasēm, un reizi gadā notiek Latvijas čempionāts, kurā tiek mests izaicinājums karsējkomandām iekļaut vairāk elementus no karsējsporta un piedalīties sacensībās.

– Cik daudz laika nedēļā velti fiziskām aktivitātēm un treniņiem?

– Treniņi notiek regulāri trīs reizes nedēļā, bet nedēļas nogalēs piedalos dažādos pasākumos. Katrs pasākums mums ir arī kā sava veida treniņš, jo tur mēs parādām ne tikai savus trikus, bet arī strādājam ar publiku un savām emocijām. Reizēm pirms lielākiem pasākumiem tiek ņemti papildtreniņi vai arī esošie treniņi tiek pagarināti.

– Tā kā esi nemitīgā kustībā, tad cik lielu uzmanību pievērs apaviem, ko izvēlies ikdienā?

– Apaviem ir ļoti liela nozīme. Tie, manuprāt, atspoguļo arī manu personību un stilu. Izvēloties apavus ikdienai, man ir svarīgi, lai tie atbilstu manai gaumei un būtu ērti, savukārt, kad sportoju vai uzstājos, apaviem jābūt atsperīgiem un jāspēj absorbēt triecieni triku laikā.

– Tu esi arī pasākumu vadītājs. Kas tevi vēl ikdienā aizrauj, iepriecina, motivē un uzlādē?

– Ja neesmu kopā ar šova komandu, tad vadu dažādus pasākumus – dzimšanas dienas, bērnu ballītes, koncertus, sporta spēles un kāzas. Tāpat aizraujos ar sociālajiem tīkliem, atspoguļojot savus trikus Instagram un iesaistoties dažādos reklāmas projektos. Pēdējā laikā esmu uzsācis filmēt, montēt un publicēt video klipus Youtube, kur galvenokārt parādu mūsu komandas “Street Warriors” aizkadrus.

– Kādi ir tavi personiskie nākotnes mērķi?

– Nākotnē noteikti vēlētos vairāk iedvesmot cilvēkus ar to, ko es daru, motivēt viņus darīt to, kas viņiem patīk. Tāpat gribu ceļot un filmēt savus piedzīvojumus. Gribu, lai katrs spēj dzīvē sajust brīvību un ir laimīgs katru dienu darot to, kas viņam patiesi sagādā prieku. Un, ja es ar savu dzīves stilu varu cilvēkus iedvesmot, tas man dod lielu gandarījumu.

Teksts: Liene Pālēna

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Godīgas spēles vērtība jāieaudzina jau bērnībā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk