Dalīties „ALISE MIČULE: MUMS JĀKĻŪST PAR TĀDIEM CILVĒKIEM, KĀDUS VĒLAMIES REDZĒT BLAKUS“

ALISE MIČULE: MUMS JĀKĻŪST PAR TĀDIEM CILVĒKIEM, KĀDUS VĒLAMIES REDZĒT BLAKUS

Alise Mičule, kuru sociālajā tīklā Instagram pazīstam arī kā alisewild, nekad nav kautrējusies paust savus uzskatus. Lai gan viņa ir viens no aktīvākajiem un zināmākajiem vegāniem Instagram vidē Latvijā, Alise norāda, ka viņas draugu lokā ir dažādi cilvēki un viņai nav svarīgi, lai visi draugi būtu vegāni. Alise uzskata, ka daudz svarīgāk par to ir, lai cilvēkiem būtu atvērts prāts un prasme komunicēt pat tad, ja viedokļi atšķiras.

– Kas un kādēļ tev savulaik lika mainīt un izvērtēt savus dzīves paradumus un pievērsties vegānismam? 

– Mīlestība pret dzīvniekiem un planētu lika man mainīt manu dzīvesveidu. Man  tā nebija aizraušanās, uzreiz zināju, ka tas ir ilgtermiņa lēmums.

– Par vegāniem pastāv tik daudz uzskatu un domu, tai skaitā, stereotipi. Kā tu raksturotu, kāds cilvēks ir vegāns?

– Vegāni ir ļoti dažādi. Arī iemesli, kādēļ viņi ir izvēlējušies šādu dzēvesveidu var atšķirties.  Bet domāju, ka tas noteikti ir cilvēks, kuram rūp daba, planēta un sava veselība.

– Kādēļ tev rūp vides aizsardzība, planētas nākotne? Kas mums kā sabiedrībai, tavuprāt, vēl jādara, lai tās stāvokli uzlabotu?

– Man tomēr vēl kāds laiciņš ir palicis uz šīs planētas, un es vēlos pavadīt vecumdienas svaigā gaisā un nebaidoties par savu nākotni. Bieži dzirdu frāzi “mēs taču dzīvojam tikai vienreiz” no cilvēkiem, kuriem ir bērni, un tas man šķiet dīvaini un ļoti egoistiski. Ir ļoti daudzas lietas, kuras mēs katrs individuāli varam darīt, piemēram, neatbalstīt industriālo lopkopību, atteikties no ātrās modes apģērbu iegādes, vispār nepirkt lietas, kuras mums nav vajadzīgas, pēc iespējas vairāk izvēlēties vietējos produktus, iet biežāk ar kājām vai braukt ar velosipēdu. 

– Converse sauklis šai sezonai ir “crews: we are not alone”. Kā, tavuprāt, atrast tos cilvēkus, ar ko kopā darīt lielas lietas?

– Kopš esmu palikusi sabiedriskāka un atvērtāka, es arvien vairāk satieku līdzīgi domājošus cilvēkus, ar kuriem ir viegli komunicēt un patīkami pavadīt laiku kopā. Lai arī cik ļoti mēs paši dažkārt sev šķietam dīvaini, uz pasaules ir vēl simtiem tev līdzīgo. Pirmkārt, tev pašam ir jākļūst par tādu cilvēku, kādu tu vēlies redzēt sev blakus. Ja būsi īgns, mūždien čīkstēsi, darīsi ļaunu citiem, aprunāsi citus, tad tev apkārt būs tādi paši cilvēki. Galu galā – jo vairāk mīlestības mēs sniedzam dzīvei, jo vairāk saņemam pretī.

– Kā tu atpūties brīvajā laikā – ko dari kopā ar draugiem un ģimeni?

– Braucam ar velosipēdu, dodamies pastaigās pa mežu, ceļojam, taisām video, apspriežam idejas.

– Būt vegānam nozīmē ne tikai lietot vegāniem draudzīgu pārtiku, bet arī apģērbu, apavus un citas lietas. Kā, tavuprāt, Converse zīmols šajā konceptā iekļaujas?

– Man ir liels prieks, ka Converse ir veicis jau pāris izmaiņas, un tagad arī atsevišķi apavu modeļi ir vegāniem draudzīgi. Ir jūtams, ka pasaule mainās, un arvien vairāk cilvēkiem interesē produkti, kuru ražošanā netiek izmantoti dzīvnieki. 

Teksts: Liene Pālēna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Olimpiskie sporta centri – ikvienam sportotājam

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk