Dalīties „Autosports: NEZ rallijkross un kroskarti „333” trasē, kartinga čempionāts Kandavā, drifta kausa posms Igaunijā un latviešu starti ārzemēs“

Autosports: NEZ rallijkross un kroskarti „333” trasē, kartinga čempionāts Kandavā, drifta kausa posms Igaunijā un latviešu starti ārzemēs

Nedēļas nogale lutināja gan ar lieliskiem laika apstākļiem, gan arī ar daudzveidīgiem un aizraujošiem autosporta pasākumiem. Latvijā aizvadīts NEZ rallijkrosa un kroskartu čempionāta posms Ropažu novada trasē „333” – turpat arī Latvijas kausa ieskaite rallijkrosā. Kartinga braucēji pulcējās Latvijas čempionāta posmam Kandavas trasē, savukārt drifta kausa Street un ProAM ieskaites braucēji devās aizvadīt posmu uz „Laitse Rally park” Igaunijā.

Rallijkross:

NEZ Open klasē finālbraucienā drošu uzvaru, uzveicot savus tautiešus, guva soms Olli Lavikainens. NEZ 2000 klasē saspringtu cīņu ar Crazy Mike aizvadīja Kristaps Grunte, gūstot lielisku uzvaru. Trešo vietu dramatiskā cīņā ar Jāni Ikeru izkaro Teri Parkkinens. NEZ Super 1600 klasē perfektu braucienu aizvada Roberts Vītols, gūstot skaistu uzvaru. Viņa sīvākais konkurents finālbrauciena laikā bija lietuvietis Laurynas Petraška, kurš cieši sekoja, taču soms Kalle Markanens tika viņam garām un izcīnīja 2.vietu, Petrašku atstājot aiz sevis.

RX Open klasē par drāmu parūpējās abi favorīti Jānis Borševskis un Jānis Veģeris. Abi reizē izbrauca no Džokera apļa, sadūrās un piedzīvoja sagriešanos. Borševskis izstājās, bet Jānis Veģeris spēja turpināt cīņu un vel uzkāpt uz goda pjedestāla 3. Pakāpiena. Uzvaru ieguva Armands Plūme, Arvydas Galinis otrais. LADA RX klasē uzvaru sasniedza igaunis Sigmars Tammemegi, aiz sevis atstājot Ronaldu Baldiņu un Matīsu Vasili.

Kroskarti:

Lielisku Xtreme kroskartu finālu aizvadīja Reinis Nitišs. Tuvojoties finišam jau tā sumināmā trešajā vietā, Reinis vēl atrada iespēju pēdējos metros izraut otro vietu. Pirmais – soms Toni Reunanen, trešajā vietā – norvēģijas pārstāvis Alexander Lie.

Lielisku sniegumu par spīti tam, ka neizdevās starts un nācās sākt no 3.vietas, rādīja vienīgais, CK 650 klasē startējošais latvietis – Dāvis Tobiass. Sākot sprūst aiz otrās vietas turētāja Tobiass devās Džokera aplī, no tā izbraucot praktiski pēdējais. Nākamajos apļos – divas apdzīšanas un veiksmīgi noturēti konkurenti, kuri brauca ārā no Džokera apļa, un Dāvis kļuva par uzvarētāju! CK 125 klasē Roberts Vītols lieliski kontrolēja visu fināla braucienu, līdz priekšpēdējā aplī devās Džokera aplī, pēc kura nonāca otrajā vietā, tomēr pjedestāls rokā! Pirmajā vietā zviedrs Martin Hakansson un aiz Roberta palika soms Jimi Kalliomaki. CK 250 klasē labākais no mūsējiem Ingus Beļakovs aizvadīja stabilu braucienu, sasniedzot ceturto vietu. Goda pjedestālu savā starpā sadalīja norvēģis Ole Henry Steinsholt (1.vieta), soms Jami Kalliomaki (2.vieta) un zviedrs Jakob Lyseng, kas šajās sacīkstēs startēja ar Latvijas licenci.

Kartinga svētki Kandavā:

Kandavas kartinga trasē notika sacensības Latvijas čempionāta ieskaitē, Latvijas Rotax izaicinājuma un Pro-Kart kausu izcīņā. Latvijas čempionāta Rotax Micro Max klasē uzvaras laurus plūca Mārtiņš Jankovskis, Rotax Mini-Max klasē Patriks – Noels Ločmelis, Rotax Max Junior – Gustavs Māliņš, Rotax Max Senior – Kristiāns Rihters, Rotax Max DD2 – Mārtiņš Šteinerts, Rotax Max DD2 Master – Uldis Timaks. Savukārt KZ2 klasē piedalījās braucēji no visas Baltijas, kā arī Baltkrievijas un uzvaru guva lietuvietis Evaldas Dzialtuvas.

TV tiešraidē KZ2 finālā varēja redzēt, kā lietuvietis Vytautas Surdokas samērā smagi avarēja, sacensības tika pārtrauktas ar sarkanajiem karogiem. Visiem līdzjutējiem varam ziņot, ka sportistam viss ir kārtībā, lai arī avārija izskatījas visai iespaidīga, nopietnu traumu sportistam nav.

Drifta kauss „Laitse Rally park” Igaunijā:

Igaunijā sestdien noslēdzās “Betsafe” Latvijas drifta kausa Street klases 4.posms un ProAm klases 3.posms. Sacensības norisinājās “Laitse Rally park” Igaunijā un kopā uz starta izgāja 16 Latvijas Street klases braucēju un 16 ProAm klases braucēju.

Street klase jau piektdien aizvadīja kvalifikācijas braucienus, kas visiem latviešiem nesa labus rezultātus, tādējādi dodot iespēju visiem sestdienā piedalīties tandēmu braucienos. Sestdien no rīta norisinājās Street klases tandēmu braucieni. Visos tandēmu braucienos TOP32 iebraucienos latviešu braucēji izrādījās spēcīgāki par igauņiem, izstumjot lielāko daļu Igaunijas pārstāvjus no  tālākajām cīņām TOP16. TOP8 tandēmu cīņās jau vairs nepiedalījās neviens igauņu braucējs. Pjedestāls attiecīgi – viss Latvijai: 3.vieta- Jānis Bērziņš, 2.vieta- Rūdolfs Salmanis, 1.vieta- Jānis Patmalnieks.

ProAm klase piektdien aizvadīja savus treniņbraucienus, taču saspiestās dienaskārtības dēl, 42 braucējiem treniņiem bija atvēlētas tikai 2.5h, tomēr latviešu braucēji jutās gatavi sestdienas cīņām. No 42 braucējiem augstāko kvalifikācijas rezultātu uzstādīja Igaunis Simon Suvemaa ar 85 punktiem, aiz sevis atstājot latviešu braucēju Aleksandru Muraju ar 83 punktiem. TOP32 no visiem latviešiem ārpus tandēmiem palika tikai divi. Igauņi tandēmu braucienos izrādījās pārāki, TOP8 jau bija atlikuši tikai 3 latvieši, A. Murajs, J.Brics un J.Brālītis, bet līdz TOP4 ctika tikai Murajs. Aleksandrs pieļāva kļūdu savā braucienā, tādēļ neizdevās uzkāpt uz pjedestāla, attiecīgi ProAm pjedestāls šoreiz bez latviešiem.

Mūsējie ārzemēs:

Igaunijā norisinājās Tartu rallijs, kur lielisku dāvanu saviem faniem un rallija līdzjutējiem sagādāja Latvijas rallija ekipāža Mārtiņš Sesks / Andris Mālnieks, kas ieguva pirmo vietu  R2 klasē un Junior ieskaitē.

Vēl jāatzīmē Kristapa Bluša sniegums prestižajā drifta seriālā Formula D, kur Kanādā notikušajā posmā Kristaps kāpa uz goda pjedestāla 2.pakāpiena un tagad ieņem 3.vietu kopvērtējumā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Jonass un zāģa jauda

Pauls Jonass ir ne vien Latvijā populārākais un ātrākais motokrosists, viņa vārds ir labi zināms visā pasaulē. 2017. gadā Pauls…

Nākamais raksts:

Iespējams iegādāties "Rallijs Latvija" skatītāja komplektu

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk