Dalīties „Reinis Nitišs apstiprinājis dalību Rally Estonia“

Reinis Nitišs apstiprinājis dalību Rally Estonia

Jaunākais Pasaules rallijkrosa uzvarētājs Supercar klasē – latvietis Reinis Nitišs – ir gatavs Shell Helix Rally Estonia rallijam Igaunijā

2014. gada FIA Pasaules rallijkrosa čempionāta bronzas medaļas ieguvējs Reinis Nitišs startēs Shell Helix Rally Estonia rallijā. Viens no zināmākajiem motosportistiem Latvijā ir piedalījies rallijos jau iepriekš, un tā ir laba pārmaiņa rallijkrosa posmu starplaikos. 2018. gadā Nitišs piedalās FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā. Pašlaik viņš ir līderis Supercar klasē – tomēr priekšā vēl ir trīs no pieciem posmiem. Shell Helix Rally Estonia rallijā Nitišs startēs ar Neiksans Rallysport piederošo Mitsubishi Lancer Evo X automobili, un viņa stūrmanis būs Andris Mālnieks.

Nitišs atpazīstamību ieguva 2014. gadā, kad savā pirmajā sezonā FIA Pasaules rallijkrosa čempionātā uzvarēja Norvēģijā rīkotajā posmā. Viņš kļuva par jaunāko uzvarētāju Pasaules rallijkrosa Supercar klasē. Tobrīd Reinis bija 18 gadus un 6 mēnešus vecs. Viņam ir arī pieredze rallijā, startējot gan Latvijas rallija čempionātā, gan Latvijā notiekošajos Eiropas rallija čempionāta posmos. Tajos viņš uzrādīja itin labu ātrumu, kopējā reitingā esot starp sešiem labākajiem sportistiem.

Reinis Nitišs: „Šajā sezonā daudz pūļu esmu pielicis rallija braukšanai, lai vēl vairāk uzlabotu manas braukšanas prasmes. Esmu ļoti apmierināts, ka ir izveidojusies sadarbība ar Igaunijas rallija rīkotājiem. Liela pateicība pienākas Sportland Latvijas uzņēmumam, kas ir kļuvis par lielisku partneri, nodrošinot man iespēju pārbaudīt sevi ārpus sev ierastajiem apstākļiem. Turklāt šajās sacensībās piedalīsies arī vairāki WRC klases braucēji, tā kā šī būs lieliska iespēja satikties servisa parkā, papļāpāt un dalīties pieredzē. Kas zina, varbūt kāds gribētu man pievienoties rallijkrosā uz vienu vai divām sacensībām – dzīve allaž ir pārsteigumu pilna!

Urmo Āva: „Latvijas rallijkrosa zvaigznes Reiņa Nitiša dalība Shell Helix Rally Estonia rallijā mums ir ļoti nozīmīga. Viņš ir uzrādījis labus rezultātus arī rallijā par spīti tam, ka viņam ir maza sacensību pieredze. Mēs uzskatām Latviju par svarīgu tirgu, līdz ar to koncentrējamies uz to, lai dalībnieku sarakstā redzētu labi zināmus un ātrus braucējus no Latvijas. Es aicinu visus līdzjutējus no Latvijas atbalstīt Reini un Andri, kuri sacentīsies ar labākajiem braucējiem.”

Shell Helix Rally Estonia dalībnieku saraksta augšgalā ir atrodamas trīs WRC klases komandas: Ots Tanaks-Martins Jerveoja (Ott Tänak-Martin Järveoja) (Toyota Yaris WRC), Heidens Padons-Sebs Maršals (Heiden Paddon-Seb Marshall) (Hyndai i20 Coupe WRC) un Kreigs Brīns-Skots Martins (Craig Breen-Scott Martin) (Citroen C3 WRC).

Oficiālā atklāšanas un apbalvošanas ceremonija notiks Tartu – Igaunijas otrajā lielākajā pilsētā. Tartu ir Shell Helix Rally Estonia izklaides centrs. Oficiālā koncerta galvenā māksliniece būs Krievijas superzvaigzne Nyusha.

Populārais ziemas kūrorts Otepē piedāvā lieliskas rallija tehniskā centra iespējas. Servisa parks un galvenais birojs atrodas Otepē Tehvandi sporta centrā. Papildu Tartu posmam vēl viens Super Special rallija posms tiek rīkots Elvā. Rallija posmi pa grants segumu Dienvidigaunijā tiek uzskatīti par labākajiem visā valstī.

Ieejas biļetes uz Shell Helix Rally Estonia rallija sacensībām iespējams iegādāties interneta veikalāwww.rallyestonia.com un visās Cirkle K degvielas uzpildes stacijās Igaunijā.

Shell Helix Rally Estonia rallija sacensības, kas notiks no 13. līdz 15. jūlijam, ir Igaunijas un Latvijas rallija čempionāta un FIA Eiropas rallija čempionāta posms.

Detalizēta informācija pieejama  –  www.rallyestonia.com

Papildu iespējas atvaļinājuma pavadīšanai Igaunijā – www.visitestonia.com

Foto: Ronalds Sirba

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Ventspils maratona uzvara Kristapam Bērziņam un Baibai Ažuselei

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk