Dalīties „Būt mājās. Dabā“

Būt mājās. Dabā

Aplūkojot viņas Instagram bildes, rodas sajūta, ka Sibillai Šlēgelmilhai ir īpašas attiecības ar dabu. Tikai cilvēks, kurš dabā jūtas kā savās mājās un sajūt to līdz sirdij, var pasauli iemūžināt tik izjusti.

Man daba ir kā atgriešanās mājās. Te pārņem miers un plašāka iz­pratne par notiekošo. Sākumā galvā ir miljons domu un sirdī tūkstošiem emociju, bet tad dabas skaņas un smarža visu saliek pa plauktiem.

Jo vairāk dabā esmu, jo vairāk sanākt saprast sevi. Tas ir kā attīrīšanās process no visa, kas ikdienā nomāc. Beigās saproti, ka uz­traucies par niekiem. Bet to var sa­prast tikai dabā. Ideālajā gadījumā – esot vienam. Kad esam draugu kompānijā, katrs pie sevis kaut ko ­risina, un arī tas ir forši. Tad tas ir gan piedzīvojums visiem kopā, gan ­būšana katram ar sevi.

Mans garākais pārgājiens bija Josemitu dabas parkā ASV. Toreiz nogājām 35 km – izgājām ļoti agri un atgriezāmies pēcpusdienā. Visa diena pavadīta kalnos. Pasaka! Pēc tam gan kājas bija ­lupatās.

Jākustas ir visos gadalaikos, bet man visvairāk patīk doties pārgājienos ziemā. Tad viss ir sauss un pufīgs! Protams, tad jāpadomā par apģērbu. Nevajag satuntulēties par daudz, lai nesasvīstu, tāpēc jāizvēlas labas kvalitātes apģērbs. Man ir perfekti The North Face zābaki, kuri der visiem gadalaikiem! Visu pārējo apģērbu pielāgoju pēc vajadzības, bet zābaki paliek tie paši.

Īpaša vieta, kur varu atgriezties atkal un atkal, ir mežs. Uz to dodos ikreiz, kad ir sakrājies daudz pārdomu. Bet precīzu vietu gan es paturēšu noslēpumā.

Lai dabu varētu izbaudīt ilgāku laiku, noteikti vajag parūpēties par pareizu apģērbu. Lai kājām silti, lai rokas nesalst un galva ir pasargāta no vēja un nokrišņiem. Man pašai ir Altitude ziemas jaka, The North Face cimdi un soma, kurā salikt termosu, našķus, sviestmaizes un sedziņu, uz kuras piesēst.

Tā noteikti būtu Norvēģija, kur es noliktu savu sapņu mājiņu! Šeit es neskaitāmas reizes esmu redzējusi kalnu mājiņas nekurienes vidū un sapņojusi, ka kādreiz man tāda būs.

Teksts: Ieva Smilga

Foto: no personiskā arhīva

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

MAGNUSS ERIŅŠ: JA VARU KĻŪT PAR CILVĒKA IKDIENU, TAD TAS IR KAUT KAS ĻOTI SKAISTS

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk