Dalīties „DĀRTA DANEVIČA: SABIEDRĪBAI JĀKĻŪST VAIRĀK DOMĀJOŠAI“

DĀRTA DANEVIČA: SABIEDRĪBAI JĀKĻŪST VAIRĀK DOMĀJOŠAI

Aktrise Dārta Daneviča atzīst, ka viņas suņi ir viņas ģimenes locekļi, tieši tādēļ viņa nebaidās runāt un iestāties par savu četrkājaino draugu tiesībām. Dārta vēlas dzīvo valstī un sabiedrībā, kur suņiem draudzīgāka vide nozīmē dažādu jomu un profesiju sadarbību, un par to viņa nevairās runāt arī savā Instagram profilā.

– Nav noslēpums, ka suņi ir viena no tavām lielākajām mīlestībām. Arī tava Sportland kampaņas misija ir “veidojam suņiem draudzīgāku pilsētvidi kopā”. Kas, tavuprāt, ir lielākie izaicinājumi Latvijā šajā jomā? 

– Suņiem draudzīgāka vide, manuprāt, ietver gan atbilstošus regulējumus likumā – oficiālas valstiska līmeņa izmaiņas, gan attieksmes izaugsmi no cilvēku puses. Diemžēl, šī ir joma, kurā mēs turpinām dzīvot bez analītiska un atvērta prāta, tā teikt, “ar klapēm uz acīm”, kamēr citviet suņi un citi mājdzīvnieki ne vien brīvi bauda savu brīvību pilsētu parkos un citās publiskās vietās, bet pat tiek oficiāli pieņemti darbā kopā ar saviem saimniekiem vai piedalās dažādu saimnieka slimību sekmīgā ārstēšanā, baudot “atbalsta dzīvnieka” statusu, ko tam piešķīris saimnieka ārsts. Suņiem draudzīgāka vide nozīmē dažādu jomu un profesiju sadarbību un simbiozi, kurā mājdzīvnieks ieņem ne vien pašsaprotamu, bet pat sabiedrībā vēlamu un cienījamu statusu. Tādā valstī un sabiedrībā es vēlos dzīvot. Un tas ir izdarāms, ja katrs no mums izvēlēsies atzīt, ka atbildība par sava suņa uzvedību ir jāuzņemas katram pašam, nenoveļot atbildību uz nepatiesiem stereotipiem.

– Ja runājam par suņiem, pastāsti, kā sākās tava mīlestība pret šiem dzīvniekiem? Tu esi teikusi, ka tavi suņi tev ir kā ģimenes locekļi…

– Viņi ir. Es īsti neredzu atšķirību starp cilvēku un suni, lai neuzskatītu suni par līdztiesīgu ģimenes locekli. Neatceros, kā tieši sākās šī mīlestība, bet šķiet, ka jau pieaugušā vecumā, kad ierados dzīvot Rīgā.

– Kā tu domā, kādās jomās, tavuprāt, mums kā sabiedrībai būtu jāaug un jāmainās?

– Domāju, ka mums būtu jākļūst vairāk domājošiem. Man šķiet, ka mums pārāk ir iepaticies nedomāt un radīt sev iespaidu, ka ignorējot vai izvēloties neredzēt, dzīve uzlabosies. Taču realitātē tas izskatās pēc bērnu slēpšanās izpratnes, izlīdzoties vien ar acu aizklāšanu. Mums nav gana labi vai ērti, tādēļ mums patīk kritizēt vai apbrīnot par sevi veiksmīgākus piemērus, neanalizējot ilgo un sarežģīto ceļu, kas veikts līdz šiem sasniegumiem. Manuprāt, izvēloties saskatīt realitāti un pieslēdzoties tai, arī katra paša izaugsmes ceļš būs gana skaidrs. 

– Tu esi atpazīstama aktrise, kas nebaidās paust savu viedokli. Arī Instagram esi sava ceļa gājēja, jo daudz runā par sabiedrībā aktuālām tēmām. Kas ir tās lietas, ko vēlies nodot saviem sekotājiem? 

– Instagram ir mana publiskā dienasgrāmata. To, kas man attiecīgā brīdī ir aktuāls, es atspoguļoju arī tur. Suņiem draudzīgas vietas pilsētā un ārpus tās, dabas “patērēšanas” plusi, ilgtspējīguma ieviešana ikdienas paradumos, manas profesijas specifika, kultūras jaunumi un aktualitātes, studijas universitātē un laika menedžments – tās ir biežāk sastopamās tēmas manā Instagram profilā.

– Vasara aktieriem mēdz būt brīvāks laiks – ko tu noteikti vēlies šovasar izdarīt? 

– Vēlos beidzot atrast laiku atvaļinājumam, lai visi kopā varam iekāpt automašīnā un doties piedzīvojumos.

– Tu radi par sevi iespaidu kā par cilvēku kustībā. Cik lielu lomu tavā dzīvē šobrīd ieņem sportiskas aktivitātes?

– Pēdējos mēnešus esmu aizrāvusies ar soļu skaitīšanu. 10 tūkstoši soļu dienā jau ir pašsaprotami, tagad cenšos ik dienu piepildīt mērķi par 20 tūkstošiem soļu. Nupat atsāku arī regulārākus treniņus – boksa nodarbības ir mana pirmā izvēle, bet reizi pa reizei atrodu laiku arī jogai.

Teksts: Liene Pālēna

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Jūrmalā  jūnijā norisināsies starptautisks funkcionālo treniņu, pilates un pašizaugsmes lekciju pasākums “Sirdspuksti / Heartbeat”.

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk