Dalīties „FITNESA TRENERE KRISTĪNE KĻUČŅIKA: FITNESS IR MANA KAISLĪBA“

FITNESA TRENERE KRISTĪNE KĻUČŅIKA: FITNESS IR MANA KAISLĪBA

Fitnesa trenere Kristīne Kļučņika ir pārliecināta, lai sāktu regulāri sportot un ievērotu veselīgu dzīvesveidu, jāatrod pareizā motivācija. Kad tā būs atrasta, cilvēks iemīlēs kustību. 

Kā tu sāki aizrauties ar fitnesu un sava ķermeņa fizisku attīstīšanu?

No deviņu gadu vecuma es vairākus gadus intensīvi nodarbojos ar vēderdejām savā dzimtajā pilsētā Lielvārdē. Pēc dažiem gadiem šīs nodarbības tika atceltas, vairs nebija iespēja tās apmeklēt, tāpēc bija jāmeklē jauna aizraušanās. Tā nu vienu dienu vecāki ierosināja aiziet uz sporta zāli, un nākamajā dienā jau attapos pie trenažieriem. Ar to arī 2013. gadā sākās mana aizraušanās un motivācija sasniegt jaunas izaugsmes virsotnes. Jau pēc pirmā pusotra gada sapratu, ka vēlos ne tikai pati trenēties, bet arī dalīties ar savām zināšanām ar citiem cilvēkiem. 

Fitness neapšaubāmi ir tava kaislība – kādēļ, tavuprāt, tā ir? 

Tā noteikti ir gan mana, gan miljoniem citu cilvēku kaislība visā pasaulē, un ne velti, jo fitness uzlabo pašsajūtu, darba spējas un kopējo veselības stāvokli.

Kur tu gūsti iedvesmu sportot un kā motivē savu treniņu dalībniekus? 

Mani motivē tas, ko es katru dienu redzu spogulī jeb tas, ka viss ieguldītais un sūrais darbs treniņos atmaksājas progresā, un ar katru dienu esmu arvien tuvāk savam izvirzītajam mērķim. Mani klienti jau pēc pirmā treniņa jūt enerģijas pieplūdumu, garastāvokļa uzlabošanos un gandarījumu par nodarbībā padarīto, tāpēc papildus motivācija no manas puses nav īpaši vajadzīga. Neskatoties uz to, es nekad neskopojos pateikt kārtējo reizi kādus labus vārdus.

Kādēļ, tavuprāt, cilvēkiem kopumā jānodarbojas ar sportiskām aktivitātēm?

Sports palīdz gan iesākt darba dienu ar labām emocijām un enerģijas pieplūdumu, gan atpūtina prātu no ikdienas raizēm un domām. 

Kā, tavuprāt, atrast motivāciju vairāk kustēties, sevi disciplinēt, ievērot veselīgu dzīvesveidu?

Svarīgi ir saprast, kāpēc cilvēks vispār grib vairāk kustēties vai pievērsties veselīgam dzīvesveidam. Ja tam neredzēs jēgu, bet darīs to tikai tāpēc, ka labākā draudzene sākusi ēst veselīgu un daudzveidīgu ēdienu vai tāpēc, ka iet uz fitnesa klubu ir stilīgi, agri vai vēlu šī motivācija izbeigsies. Es novēlu ikvienam noticēt saviem spēkiem, jo es tiešām ticu, ka cilvēks var izdarīt vairāk, nekā viņš pats domā.

Kas tevi pašu vēl ikdienā motivē, iedvesmo un dod enerģiju?

Mana vīzija par manu nākotni un dzelžainā pārliecība, ka viss iecerētais man izdosies, lai arī ko teiktu apkārtējie. Un, protams, mana ģimene.

Teksts: Liene Pālēna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

KRISTERS TOBERS: FUTBOLS IR MANA KAISLĪBA

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk