Dalīties „Folkreisa braucēji sacenšas Vecpilī“

Folkreisa braucēji sacenšas Vecpilī

Sestdien Vecpils autotrasē aizvadītajā LAF Folkreisa Vasaras kausa posmā uzvaru īpaši dramatiskā cīņā sasniedza Viesturs Plētiens. Viņš kļuvis par devīto uzvarētāju pēdējās deviņās Latvijas folkreisa sacīkstēs. LAF Krosa komisijas kausā uzvaru sasniedza Jānis Veģeris, ievērojami palielinot pārsvaru pār sekotājiem kopvērtējumā.

Folkreisa braucēji izveidoja sacīksti Vecpils trases labākajās tradīcijās. Kopumā dienā fiksēti vismaz deviņi kūleņi. Šajā ziņā līderpozīcijās nonāca Dāvis Emīls Ūdris, kurš apmeta iespaidīgus kūleņus pirmajā kvalifikācijā, bet vēlāk līdzīgu triku izpildīja arī pusfinālā.

Fināls izvērtās par izcilu cīņu par uzvaru. No starta vadībā aizbrauca kvalifikācijas uzvarētājs Viesturs Plētiens, bet viņam sekoja Kalvis Buģis. Abi aizvadīja smagu cīņu par uzvaru, līdz viņiem piebiedrojās Miks Gabrāns, Andrejs Špels un Dainis Krūmiņš. Vispirms no cīņas, apmetot kūleni, izstājās Špels. Drīzumā Gabrāns tika garām Buģim cīņā par otro vietu, tomēr Kalvis prata atgūt pozīciju, drīz atkal pietuvojoties Plētienam cīņā par pirmo vietu. Buģis meklēja visus iespējamos apdzīšanas variantus, bet Plētiena mašīna šķita nedaudz par platu izšķirošā manevra veikšanai. Kārtējais Kalvja uzbrukums noslēdzās ar kļūdu un garām tika gan Gabrāns, gan Krūmiņš. Šis izrādījās izšķirošais sacīkstes manevrs – uz pjedestāla 1.vietā Viesturs Plētiens, 2. -Miks Gabrāns un trešajā vietā Dainis Krūmiņš, bet Buģim ceturtā vietā. Aiz viņiem Kaspars Zuģickis, kurš pēc smagās avārijas Pilskalnos kļuva par Klasikas ieskaites uzvarētāju. Sešiniekā arī Jānis Gustāns.

Komandu vērtējumā uzvaru ar viena punkta pārsvaru pār „Crazy Racing” sasniedza „Kavita V vienība” (Gabrāns, Zuģickis, Māris Zālītis). Junioru kausā labākais Miks Gabrāns, kurš šajā ieskaitē veido ievērojamu atrāvienu.

Gabrāns ir līderis arī LAF Folkreisa Vasaras kausā (52 punkti), pēc četriem posmiem par sešiem punktiem apsteidzot Plētienu (46). Seko Buģis (42), Krūmiņš (39), Renārs Ēķis (Vecpilī tehnikas problēmas, 32), Zālītis (30). Līdz sezonas beigām vēl divi posmi.

LAF Krosa komisijas kausā uz starta stājās seši dalībnieki. Intriga gan zuda pirms fināla, kad dubulto sacīkšu dienas slodzi, startējot gan krosā, gan folkreisā, neizturēja Jura Mestera, Mārtiņa Spīķa un Jāņa Saulītes auto – neviens no viņiem netika uz starta. Līdz ar to finālā uz starta stājās Jānis Veģeris, Māris Lapšāns un debitants Agnis Kātiņš. Agnis no pirmajiem apļiem samierinājās ar trešo vietu. Savukārt nolaistītajā trasē abi līderi sarūpēja skatāmāku cīņu nekā tika prognozēts: Veģeris brauca, cik vien droši iespējams, kas radīja sajūtu, ka Lapšānam ir iespējas uzbrukt līderiem. Jānis Veģeris gan kļūdas nepieļāva un uzvara rokā. Pēc šī panākuma viņš pietuvojies uzvarai LAF Krosa komisijas kausa kopvērtējumā.

Nākamais LAF Folkreisa Vasaras kausa un LAF Krosa komisijas kausa posms notiks 19.augustā Vecpils trasē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Jonass un zāģa jauda

Pauls Jonass ir ne vien Latvijā populārākais un ātrākais motokrosists, viņa vārds ir labi zināms visā pasaulē. 2017. gadā Pauls…

Nākamais raksts:

Ar somu braucēja Kalles Rovanperes uzvaru noslēdzies rallijs „Latvija”, minirallijā "Latvija" labākais – Valts Zvaigzne

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk