Dalīties „Girgensona ”Sabres” sezonas pirmajā spēlē piekāpjas ”Canadiens”“

Girgensona ”Sabres” sezonas pirmajā spēlē piekāpjas ”Canadiens”

Aizvadītajā naktī savu pirmo sezonas spēli aizvadīja mūsu vienīgā NHL spēlētāja komanda Bufalo ‘’Sabres’’, kuri savā laukumā piekāpās Monreālas ‘’Canadiens’’ ar 1:4.

Pirms spēles

Abas komandas varēja sūkstēties par nepilnībām sastāvā, taču lielāki robi bija tieši latviešu pārstāvētajai komandai. Ja ‘’Canadiens’’ pamatvārtsargs Kerijs Praiss nespēlēja saaukstēšanās dēļ, tad Bufalo rindās nebija vairākie vadošie spēlētāji ar savainojumiem – Džeks Aikels, kurš guva potītes traumu vienā no pēdējiem pirmssezonas treniņiem, vārtu priekšā cīnoties tieši ar Zemgu Girgensonu. Kails Okposo, kurš komandai pievienojās tikai šovasar, kā arī krievu aizsargs Dimitrijs Kuļikovs. Ja vairums ekspertu šīs sezonas ‘’Sabres’’ modelī Girgensonam paredz vietu vien ceturtajā maiņā, tad šobrīd, sastāva nepilnību dēļ, treniņos mūsu hokejists tika iespēlēts trešajā maiņā kopā ar Hudsonu Fašingu un Metu Mulsonu. Šādā sastāvā šī maiņa arī izgāja uz ledus savā pirmajā sezonas spēlē.

Pretinieku iniciatīva, nerealizēti vairākumi

Jau no spēles sākuma spēles gaitu laukumā diktēja ‘’Canadiens’’, kurus devītajā minūtē vadībā izvirzijā Brendons Galahers, izpildot precīzu metienu vārtu tālajā malā.  Lieliska iespēja izlīdzināt rezultātu bija Evanderam Keinam, kurš mazākumā izskrēja vienatnē pret pretinieku vārtsargu, Keins izvēlējās mest, taču Montoija nospēlēja precīzi.

Šī Vēbers, Alekss Gaļčeņuks un Brandons Galahers svin savas komandas pirmo vārtu guvumu Foto: Scanpix/AFP/LETA

Otrajā periodā metienu attiecība bija pārliecinoši par labu Buffalo hokejistiem (15:7), taču realizēt tos neizdevās. Perioda ieskaņā Torijs Mičels guva savas komandas otros vārtus, vārtu priekšā esot izveicīgāks par Metu Mulsonu. ‘’Sabres’’ hokejistiem divas reizes bija iespēja spēlēt vairākumā, taču šīs iespējas izmantot nepadevās.  Neveiksmīgi šis periods noslēdzās Evanderam Keinam, kurš lielā ātrumā ietriecās lakuma apmalē, pēc kā tika nogādāts slimnīcā. Keina vietā uz pirmo maiņu tika pacelts Zemgus Girgensons.

Trešais periods iesākās ar Šī Vēbera noraidījumu, nopelnot to tieši pret mūsu hokejistu, dodod kārtējo iespēju vairākumā spēlēt mājiniekiem. Semam Reinhārtam. izpildot teicamu piespēli no aizvārtes, Mets Mulsons no vārtu priekšas pārspēja pretinieku vārtsargu, realizējot vairākumu. Septītajā minūtē divu vārtu pārsvaru atjaunoja Galahers, kuram tie bija otrie vārti šajā spēlē, un jau 12. minūtē rezultāts kļuva pavisam nelabvēlīgs mājiniekiem – 1:4, kad Endrū Šovs guva vārtus cīņā no vārtu priekšas. Lai ieskaitītu šo vārtu guvumu, tiesnešiem bija jāskatās video atkārtojums, jo ripa pavisam nedaudz bija šķērsojusi vārtu līniju, taču ar to arī pietika. Neilgi pēc vārtu guvuma par rupjību noraidījumus saņēma Džošs Džordžs un Aleksandrs Radulovs, kurš šosezon izlēmis atkārtoti izmēģināt spēkus NHL, pārceļoties no Maskavas ‘’CSKA’’. Lai arī Buffalo vēl bija iespēja spēlēt vairākumā, rezultāts uz tablo nemainījās un sezona tika sākta ar zaudējumu 1:4.

Zemgus Girgensons cīņā par ripu pret Deividu Dešamē
Zemgus Girgensons cīņā par ripu pret Deividu Dešamē Foto: AFP/Scanpix/LETA

Zemgus Girgensons laukumā pavadīja 11:39, no kurām 17 sekundes vairākumā, izpildīja divus spēka paņēmienus, vienu metienu pa vārtiem, kā arī nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1.

‘’Sabres’’ : ‘’Canadiens’’ 1:4 (0:1;0:1; 1:2)

Metienu attiecība – 31:24

Soda minūtes – 6:22

Spēka paņēmieni – 28:14

Nākamo spēli ‘’Sabres’’ aizvadīs 2:00 naktī uz pirmdienu, kad tiksies ar Edmontonas ‘’Oilers’’

Teksts: K.Krastiņš