Dalīties „Girgensons turpina uzvaru sēriju skriešanas seriālā Bigbank Skrien Latvija“

Girgensons turpina uzvaru sēriju skriešanas seriālā Bigbank Skrien Latvija

Sestdien, 29. aprīlī valsts tālākajā dienvidu punktā notika Baltijā lielākā skriešanas seriāla otrais posms – Daugavpils pusmaratons. Tajā sevi par iespējami labāko sniegumu izaicināja  ap trīs tūkstošiem sportistu – kā Latvijas garo distanču elites skrējēji, tā arī aktīva dzīvesveida cienītāji. Sākot no tiem, kas vēl tikai rāpo, līdz pat entuziastiem dzīves labākajos gados.

Uzvarētāji seriāla klasiskajās distancēs

Skrējiens pa Daugavpils ielām tika aizvadīts īsti vasarīgos un saulainos laikapstākļos. Tādējādi sniedzot iespēju vēl vairāk izbaudīt brīvdienu, piepildot sevi ar pozitīvām emocijām un iepriecinot ar gandarījumpilniem finiša sprintiem.  Bija arī laba iespēja pirmo reizi šajā sezonā pārbaudīt, vai ziemā ieguldītais darbs treniņos ir “karstumizturīgs”, un ķermenis spēj adoptēties slodzei un izvirzītajiem mērķiem arī siltākā temperatūrā. Jāatzīmē, ka līderu gatavība sezonai ir acīmredzama – Daugavpilī godalgotie trijnieki gandrīz identiski, kā skriešanas seriāla pirmajā posmā, pirms 3 nedēļām notikušajā Liepājas pusmaratonā.

Vīriešu konkurencē pusmaratona distancē pirmās divas vietas, tāpat kā Liepājā, Jānim Girgensonam (1:06:07) un Jānim Višķeram (1:06:40). Bet ar trešo vietu sezonu skriešanas seriālā iesāka Dmitrijs Serjogings (1:09:12), kurš pirmā posma laikā vēl atradās ārpus Latvijas. Sieviešu konkurencē ātrāko rezultātu uzrādīja olimpiskā pusmaratoniste Ilona Marhele (1:19:37), aiz sevis atstājot Vaidu Žūsinaiti (1:20:59) un Leldi Neimandi (1:26:07). I. Marhele atklāj, ka skrējiens nav bijis viegls un otrās vietas ieguvēju V.Žūsinaiti izdevies apsteigt vien otrajā aplī un atlikusī distance veikta ar pārliecību – noturēt pirmo pozīciju.

Uz pusi īsākajā 10 kilometru skrējienā labākos rezultātus uzrādīja Jevgēnijs Turkins (0:34:46), Anatolijs Macuks (0:34:56) un Krists Siņicins (0:35:23). No dāmām pirmā finišā atgriezās Karīna Helmane – Soročenkova 0:39:35. Otro un trešo vietu savā starpā sadalīja Līga Girgensone (0:41:17) un Anastasija Geraseva (0:41:50). Arī piecu kilometru distancē uzvaras izcīnīja sportisti, kuri savu pārspēku apliecinājuši jau vairāku sezonu garumā – Jānis Razgalis (0:16:43) un Jeļena Ābele (0:19:37).

Diena ne tikai augstiem rezultātiem, bet arī labsajūtai un priekam

Bez sacensību klasiskajām distancēm pasākuma jaunākie dalībnieki baudīja kustību prieku Bērnu skrējienos un Mazuļu rāpošanas sacensībās. Taču visi kopā – kā lielie, tā mazie apvienojās kopīgā startā, emocijām bagātajā, sezonas jaunajā distancē – Mans skrējiens Latvijai. Tajā  visi dalībnieki devās patriotiski un pacilāti – katrs ar Latvijas karodziņu un lepnumu par piederību šai zemei.

Daugavpils visus sacensību dalībniekus uzņēma īpaši silti un viesmīlīgi. Katrs Mans skrējiens Latvijai finišējušais dalībnieks tika pie spēcinoša, organizatoru sagādāta pārsteiguma  – rupjmaizes un medus. Tāpat arī par paveikto saņēma piemiņas medaļu, mākslinieka Kristapa Andersona dizaina meistardarbu, uz kuras atēlots Daugavpils cietoksnis – viena no emocijām bagātākajām vietām sacensību trasē. Skrienot tam cauri, ikviens varēja sajust īpašu senatnes gaisotni. Savukārt sacensību centrā no pirmā starta šāviena līdz pat apbalvošanai uz skatuves ar kultūras programmu iepriecināja vietējie mūzikas un deju kolektīvi.

Skriešanas seriāla nākošais, trešais posms, Rēzeknes pusmaratons notiks jau pēc mēneša – 27. maijā.

Daugavpils pusmaratona rezultāti un reģistrācija skrējieniem –

www.bigbankskrienlatvija.lv

 

 

 

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

VIDEO: Sākam skriešanas sezonu Liepājā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk