Dalīties „IEPAZĪSTI LATVIJU, DODOTIES PĀRGĀJIENĀ“

IEPAZĪSTI LATVIJU, DODOTIES PĀRGĀJIENĀ

Lai gan šīs vasaras mainīgie laikapstākļi kādam var šķist apgrūtinoši, lai baudītu dažādas āra aktivitātes, tomēr jāliek lietā teiciens, ka nav nepiemērotu laikapstākļu, ir tikai konkrētajai situācijai neatbilstošs apģērbs. Vasara ir lielisks laiks ne tikai lai gozētos pludmalē, bet arī iepazītu daudzās un dažādās pārgājienu takas un maršrutus Latvijā.

Maldīgs ir priekšstats, ka Latvijā ir vien pāris dabas takas, uz kurām doties, patiesībā to ir ļoti daudz. Tās ģeogrāfiski izvietotas pa visu Latviju, kas nozīmē, lai kur arī atrastos, izdosies sev piemeklēt vispiemērotāko maršrutu. Pārgājienu taku atrašanai lieti noderēs tādas mobilās aplikācijas, kā Dodies.lv, kur apkopotas dabas takas ne vien Latvijās, bet arī Lietuvā un Igaunijā, un “Dabas tūrisms”, kur apkopoti vairāk nekā 400 dažādu dabas tūrisma galamērķu – gan dabas takas, gan skatu vietas visā Latvijā. Piemēram, viena no takām, ko šovasar noteikti ieteicams apmeklēt, ir Līču – Laņģu klinšu taka Gaujas nacionālajā parkā. Aptuveni sešus kilometrus garās takas ievērojamākais apskates objekts ir Līču-Laņģu klintis. Tās ir vienas no skaistākajām un lielākajām klinšu sistēmām Latvijā. Tur atrodas arī iespaidīgās Līču klintis, kas ir aptuveni 30 metrus augsts un 200 metrus plats smilšakmens atsegums.
Veselīga dzīvesveida entuziastei un blogerei Kristīnei Beitikai pārgājieni un dažādu dabas taku iepazīšana sagādā īpaši lielu prieku. Tādā veidā viņa ne tikai atpūšas nedēļas nogalēs, bet arī nosvinēja savu 30. dzimšanas dienu, dodoties pārgājienā ar visu ģimeni. Viņa norāda, ka ikviens pārgājiens, lai cik arī intensīvs tas nebūtu, prasa zināmu sagatavošanos. “Mums ar vīru ļoti patīk apceļot Latviju, apskatīt dažādas Latvijas vietas, dabas takas un doties pastaigās. Tieši ejot ir sajūta, ka dabu izbaudi visciešāk, jo paspēj aplūkot katru ceļa posmu. Mūsu pārgājieni nav gari un bieži arī nav plānoti – ja nolemjam, ka šodien dosimies, tad sagatavojam apavus, zeķes, mugursomu ar ēdienreizei nepieciešamo un dodamies ceļā. Mēs dodamies pārgājienos arī ziemā, rudenī un pavasarī. Man ir sajūta, ka vienas dienas pārgājienam nav sliktu laikapstākļu,” pārliecināta Kristīne.

Kristīnes ieteikumi, gatavojoties pārgājienam:

Maršruta izpēte. “Izplāno loģistiku ar nokļūšanu un auto atstāšanu. Sagatavo karti, mežā var pazust internets, telefons var izlādēties. Mums ir nācies vairākas reizes apmaldīties, iziet ne tur, kur bijām plānojuši un lūkoties veidus, kā nokļūt atpakaļ.”

Apavi un zeķes ir ļoti svarīgi. “Man ir bijusi pieredze, kad es uzvelku nepiemērotas zeķes, un pārgājiens izvēršas par sāpēm pilnu gājienu, jo pēdas tiek noberztas tulznās. Kopš tā laika esmu iegādājusies pārgājieniem paredzētas zeķes.”

Kristīnes TOP 4 iecienītākie pārgājienu maršruti Latvijā:

Maršruts gar Braslas upi man vienmēr paliks atmiņā, jo bija pirmais, kurā devos.
Amatas taka – mēs gājām 15 km – no zivjuaudzētavas “Kārļi” līdz Zvārtes iezim. Pats Zvārtes iezis man šķiet viens no skaistākajiem iežiem Latvijā, un ieturēt maltīti zem tā ir īpaši baudāmi. Vairāk info var atrast amata.lv vietnē.
Līgatnes dabas takas – tās visos gadalaikos var būt gan civilizētas, gan mežonīgas, atkarībā no gājēju sagatavotības un intereses.
Ogres Zilie kalni ir mans biežākais maršruts visos gadalaikos, jo atrodas vistuvāk, un jāatzīst, ka Dubkalnu karjers ir skaists visos gadalaikos.

Teksts: Liene Pālēna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

KUR VEIKOT LATVIJĀ?

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk