Dalīties „JAUNĀKAIS DRIFTERIS PASAULĒ: NEVARU ATĻAUTIES BRAUKT SLIKTĀK PAR CITIEM“

JAUNĀKAIS DRIFTERIS PASAULĒ: NEVARU ATĻAUTIES BRAUKT SLIKTĀK PAR CITIEM

Pasaulē jaunākais drifteris Nikolass Bertāns savos 14 gados ir guvis jau vērā ņemamus panākumus, bet viņam vēl ir ļoti daudzi sapņi un mērķi, ko viņš vēlas sasniegt tuvākā un tālākā nākotnē.

– Tu esi pasaulē jaunākais drifteris – tas ir nozīmīgs tituls 14 gadus vecam puisim. Ko tev pašam tas nozīmē?

– Teikšu īsi – tas, ka esmu jaunākais pilots driftā nenozīmē, ka varu braukt sliktāk par citiem.

– Kā sākās tava aizraušanās ar driftu?

– Aizrauties ar driftu sāku deviņu gadu vecumā pie, kā es to saucu, “vecas žurkas” jeb automašīnas BMW E36 stūres, braucot pa ledu.

– Kāda praktiski izskatās tava driftera ikdiena – cik daudz laika aizņem treniņi un sacensības?

– Mana ikdiena ir cieši saistīta ar driftu – tā kā strādāju “Wolftrike Drifta Hallē”, tad man ir iespēja apvienot patīkamo ar lietderīgo un sanāk, ka drifta elementus trenēju katru dienu. Piemēram, šovasar izveidoju drifta skolu bērniem, kur apmācīju bērnus, lai dotu iespēju uzzināt, kas ir drifts un kā notiek dalībnieku vērtēšana drifta sacīkstēs, kā arī apgūt drifta pamatus praktiskajās nodarbībās ar elektriskajiem drifta tricikliem.

– Kā tev izdodas savienot skolas apmeklēšanu ar treniņiem un sacensībām?

– Skolu ar sportu man izdodas apvienot viegli, jo pārsvarā sacensības notiek vasarā, kad man ir brīvlaiks. Protams, ir sacensības arī skolas laikā, tāpēc pirms tām jāiegūst labas atzīmes, lai skolotājiem nebūtu pretenziju. Šī vasara visādā ziņā noteikti ir bijusi aktīvāka nekā citas un, atklāti sakot, jauno mācību gadu nemaz tik ļoti negaidu.

– Ko tev patīk darīt brīvajā laikā?

– Drifts ir mans hobijs, un es tam veltu daudz laika. Bet brīvo laiku labprāt pavadu ar draugiem vai aizejot uz kādu filmu.

– Kādi ir tavi personiskie un profesionālie mērķi un sapņi nākotnei? 

– Mans personīgais mērķis ir veiksmīgi pabeigt skolu. Ja runājam par profesionālo sportu, tad vēlos no ProAm klases pārcelties uz Pro klasi un uzrādīt labus rezultātus 7. septembrī GYMKHANA GRID FINALS 2019 sacensībās Polijā.

– Tu esi Sportland kampaņas “Atpakaļ nākotnē” vēstnesis – kādu tu iztēlojies pasaules nākotni?

– “Atpakaļ nākotnē” man atgādina par Sanfrancisko Silīcija ieleju, jo man šķiet, dzīvojot Latvijā, mēs atrodamies pagātnē, dzīvojot Spānijā – tagadnē, bet dzīvojot ASV – nākotnē.

Teksts: Liene Pālēna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Killer Queen

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk