Dalīties „JĒKABS LAGŪNS: LATVIJĀ IR IESPĒJAMS KĻŪT PAR LABU FUTBOLISTU“

JĒKABS LAGŪNS: LATVIJĀ IR IESPĒJAMS KĻŪT PAR LABU FUTBOLISTU

Futbolists Jēkabs Lagūns uzskata, ka labam futbolistam jāpiemīt arī labai personībai, pie kā nemitīgi jāstrādā. Tieši tāds ir arī Jēkaba mērķis – kļūt par patiesi labu futbolistu.

– Kā pagājusi tava vasara?

– Vasara pagāja ļoti ātri, jo gandrīz katru dienu bija futbola treniņi vai spēles. Tieši tādēļ jaunais mācību gads ir pienācis ļoti ātri. Protams, vēlētos, lai vasara būtu garāka, bet zinu, ka pozitīvas emocijas būs arī skolā.

– Futbols aizņem lielu daļu tava laika. Cik gadus jau ar to nodarbojies? 

– Ar futbolu aizrāvos, kad biju piecus gadus vecs. Pats to neatceros, bet mamma ir stāstījusi, ka es tajā vecumā sāku jautāt, vai man būtu iespēja trenēties futbolā, un tā jau 12 gadus aktīvi ar to nodarbojos.

– Vai saisti ar to arī savu nākotni? 

– Spēlējot futbolu, es gūstu baudu un gandarījumu, jo ne velti saka, ka kustības rada prieku. Tieši tādēļ ar futbolu es saistu arī savu nākotni, trenējos, lai sasniegtu sev izvirzītos mērķus.

– Kāda praktiski izskatās tava futbolista ikdiena – cik daudz laika aizņem treniņi, spēles un kā tu to visu spēj savienot ar mācībām skolā? 

– Treniņi aizņem lielāko daļu mana laika, proti, sezonas laikā mēs trenējamies nedēļu, lai sagatavotos vienai spēlei, un tā gandrīz visu gadu. Es mācos Rīgas Hanzas vidusskolā, tā saucamajā futbola klasē, kas nozīmē, ka mācības tiek pakārtotas treniņiem, tāpēc man nav ne mazākās problēmas apvienot mācības ar treniņiem.

– Kādam, tavuprāt, ir jābūt izcilam futbolistam? 

– Manuprāt, neviens futbolists nevar būt izcils, bet es teiktu, ka ļoti labam futbolistam jāpiemīt arī labai personībai, pie kā ir jāstrādā. Arī Latvijā ir iespējams kļūt par labu futbolistu, bet tikai ar ļoti smagu darbu un pilnu pašatdevi.

– Ko tev patīk darīt brīvajā laikā?

– Brīvajā laikā man patīk salīdzinoši pasīvas aktivitātes, piemēram, spēlēt biljardu vai kādas galda spēles. Tas man palīdz atbrīvoties un gūt citādākas emocijas.

– Kādi ir tavi personiskie un profesionālie mērķi un sapņi nākotnei? 

– Mans mērķis ir spēlēt Latvijas nacionālajā izlasē, kā arī kādā TOP 5 līgas klubā – tas ir kādā no Vācijas, Itālijas, Anglijas, Francijas vai Spānijas augstākās līgas komandām.

Sportland jaunās kampaņas nosaukums ir “Atpakaļ nākotnē” – kādu tu iedomājies un redzi pasaules nākotni?

– Pasaules nākotni es iedomājos līdzīgu kā šobrīd, protams, tehnoloģijas attīstīsies ļoti ievērojami, bet mēs tam pielāgosimies pakāpeniski, un tas, manuprāt, nešķitīs nekas īpašs. Protams, es gribētu braukt lidojošā mašīnā, bet ļoti šaubos, ka tas notiks manas dzīves laikā.

– Tev kā futbolistam noteikti ļoti svarīgs ir ērts apģērbs, tai skaitā, treniņos – kā tu izvēlies, ko vilksi mugurā?

– Apģērbs ieņem ļoti svarīgu lomu manā dzīvē, pārsvarā es to izvēlos pēc noskaņojuma. Ļoti reti valkāju treniņbikses, kas būtu it kā raksturīgi sportistiem, bet noteikti uzskatu, ka man ir savs stils, kuru es vēl izkopju. Manuprāt, svarīgākais apģērba elements ir apavi, visu pielāgoju pie apaviem, nevis biksēm vai džemperiem. 

Teksts: Liene Pālēna.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Supervarone

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk