Dalīties „Jelgavas nakts pusmaratonā uzvar Jānis Girgensons un lietuviete Lina Kiriliuk“

Jelgavas nakts pusmaratonā uzvar Jānis Girgensons un lietuviete Lina Kiriliuk

Aizvadītajās brīvdienās skriešanas seriāla Bigbank Skrien Latvija 5. posms uz Zemgales sirdi pēc pozitīvām emocijām, neaizmirstamiem naksnīgiem skatiem un ātriem kilometriem aizveda ap 5000 aktīva dzīvesveida cienītāju. Tas bija ģimenes piedzīvojums, kas patīkami nogurušus darīja kā mazuļus un bērnus, tā arī 5, 10 un 21 kilometra distanču dalībniekus.


Naksnīgais piedzīvojums skrējējus, atbalstītājus, mājiniekus un pilsētas viesus vienoja jau piekto reizi. Par pasākuma atmosfēru gādāja TV seja Armands Simsons. Atskanot starta šāvienam lielajam skrējienam, dalībniekus viņš uzmundrināja, sakot, ka smaidi finišā ir garantēti. Tā arī ar gandarījumu A. Simsons atskatās uz aizvadīto pasākumu : “Pats biju klāt distances noslēdzošajos  metros un varu droši apgalvot – ikviens, kurš šķērsoja finiša līniju, darīja to ar smaidu. Tas savukārt ir apliecinājums fantastiski noorganizētam pasākumam. Man ir milzīgs gandarījums, ka varēju būt maza šo prieka un pozitīvu emociju piepildīto svētku daļiņa.”


Īsi pirms apbalvošanas uzstājās jelgavnieks FAKTS, bet pirms patriotiskās svētku distances Mans skrējiens Latvijai muzikāli latvisku enerģiju sniedza vietējais koris Mītava. Sacensību centrā Pasta salā ikviens varēja iesaistīties un pārbaudīt spēkus virtuālās velosacīkstēs, mazie baudīja gaisīgu prieku tradicionālajā Putu ballītē. Sestdienas novakarē kustību prieku jaunākie apmeklētāji guva piedaloties Mazuļu rāpošanas sacensībās un Bērnu skrējienos.  

Sacensību garākās distances, pusmaratona, vīriešu trijnieks Jelgavā nepārsteidza. Šajā sezonā tradīciju uzvarēt turpināja Jānis Girgensons (1:08:06), savukārt otrā un trešā vieta – Dmitrijam Serjoginam (1:08:14) un Jānim Višķeram (1:08:15). Dāmu konkurencē 1. vietas ieguvējai L.Kiriliuk (1:21:02) piekāpās Kitija Valtere (1:24:21) un Anita Kažemāka (1:24:53). A.Kažemākai, kura savulaik skriešanas seriālā visbiežāk bija finiša lentes īpašniece, šis bija pirmais šosejas skrējiens pēc ilgāka pārtraukuma. Līdz šim sportiste un trenere aktīvi gatavoja un trenēja savus audzēkņus, bet pēc patīkamām emocijām Jelgavā atzīst, ka tas esot tikai sākums.

Vienu apli garais 10 kilometru skrējiens veiksmīgākais izrādījās Reinim Hartmanim (0:32:23), Roman Hvalonski (0:33:05) un ogrēnietim Renāram Rozem (0:33:17). Savukārt no dāmām pirmā finišu sasniedza Karīna Helmane-Soročenkova (0:36:21), bet sudrabs un bronza Gunai Ģērmanei (0:38:00)  un Līgai Girgensonei (0:38:53). Visīsāko laiku sacensību trasē, bet ilgāko – baudot pasākuma atmosfēru un programmu Pasta salā, pavadīja piecu kilometru uzvarētāji – Valērijs Žolnerovičs (0:15:24) un Amanda Valtasa (0:18:36).

Pasākuma vadītājs A. Simsons vēl ikvienam atgādina : “Skriešana izraisa atkarību. Pozitīvu atkarību.” Tādējādi skriešanas seriāls Bigbank Skrien Latvija aicina par to vēlreiz pārliecināties nākošajā posmā, kurš jau pēc mēneša 11. augustā notiks Kuldīgā. Mainot tradicionālo uzskatu, ka šis ierasti ir svelmīgākais sezonas skrējiens un pārbauda pat sīkstākos, šoreiz starts tiks dots dienas otrajā pusē.

Vairāk aktuālās informācijas un reģistrācija pasākumam : www.bigbankskrienlatvija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Saistītie raksti

Nākamais raksts:

Latvijas slavenības aicina uz neatkārtojamu nakts skrējienu Jelgavā

Skaties tālāk, lai uzzinātu vairāk